Pochód juwenaliowy studentów Politechniki Łódzkiej...

  Pochód juwenaliowy studentów Politechniki Łódzkiej [ZDJĘCIA+FILM]

  mar, jk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pochód juwenaliowy studentów Politechniki Łódzkiej [ZDJĘCIA+FILM]
  1/73
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Rozśpiewany pochód juwenaliowy przeszedł w piątek spod rektoratu Politechniki Łódzkiej na osiedle akademickie. W ten sposób studenci świętowali przejęcie władzy nad uczelnią i rozpoczęli pełen zabawy juwenaliowy weekend.
  Berło, symbol władzy nad uczelnią, przekazał w piątek studentom rektor Politechniki Łódzkiej. Spod rektoratu rozśpiewani studenci przemaszerowali w stronę akademików, gdzie mieszkańcy domów studenckich powitali ich zabawnymi scenkami, nawiązującymi do hasła tegorocznych juwenaliów: "Juwenalia bawią wielu, Łódź ląduje w PRL-u".  Wieczorem studentów czeka kabareton i koncerty. O godz. 19 na scenę wstąpią kabarety: 44-200, Nowaki i Czwarta Fala. Ten ostatni pokazuje całkowicie codzienne sytuacje w niedorzeczny sposób. O 21 rozpoczną się koncerty. Zagrają: Zabili mi Żółwia (popularny przede wszystkim wśród miłośników polskiego ska i reggae), Natural Dread Killaz, Ras Luta & Riddim Band i Pogotowie Energetyczne.

  W sobotę koncerty rozpoczną się już o godz. 20. Wystąpią m.in.: Łąki Łan (znany z humorystycznych koncertów punkowych), V-Unit i gwiazda wieczoru: Acid Drinkers - jeden z najsłynniejszych polskich zespołów heavymetalowych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo