MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb Dariusza Szewczyka, byłego prezesa Radia Łódź

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Wideo
od 16 lat
Pożegnaliśmy Dariusza Szewczyka, długoletniego pracownika i prezesa Radia Łódź. W łódzkiej bazylice archikatedralnej zebrała się rodzina, przyjaciele i znajomi zmarłego. Był też m.in. poseł PiS Marek Suski. Dariusz Szewczyk miał 69 lat.

Pogrzeb Dariusza Szewczyka, byłego prezesa Radia Łódź

W 1991 roku. Dariusz Szewczyk pochodził z Grójca. Do Łodzi przyjechał, by zacząć studia na Politechnice Łódzkiej i zostać absolwentem tej uczelni. Jako student współpracował z akademickim Radiem Żak. Skończył Wydział Mechaniczny PŁ. Z Radiem Łódź związał się w 1991 roku. Pracował tam jako inżynier, dyrektor ds. techniczno-administracyjnych. Został prezesem Radia Łódź. Funkcję tę pełnił dwa razy - w latach 2006-2010 i w latach 2016-2021.

Znaliśmy się Darkiem od dziecka – mówił Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Pochodzimy z rodzin AK-owskich, a po wojnie te rodziny trzymały się razem, wzajemnie wspierały. Darka polubiłem od pierwszego spotkania. Był pogodnym, otwartym człowiekiem. Zawsze można było na niego liczyć. Był uosobieniem dobra i szczęścia jakie nosił w sobie. Patrząc na jego zdjęcie nie mogę uwierzyć, że nigdy się już nie spotkamy. Kochał Łódź, ale miał jeszcze jedną miłość. Było nią radio. Żył też życiem kulturalnym Łodzi.

Dariusz Szewczyk zasłużony dla kultury

Msze pogrzebową w łódzkiej bazylice archikatedralnej prowadził jej proboszcz ks. Ireneusz Kulesza. Współcelebrowali ją ks. Piotr Turek, proboszcz parafii św. Anny w Łodzi, jezuita ks. Józef Łągwa oraz ks. Piotr Stołowski, proboszcz parafii św. Ojca Pio w Łodzi.
Wśród zebranych zauważyliśmy też m.in. Jolantę Chełmińską, byłą wojewodę łódzka, byłego prezydenta Łodzi Tadeusza Matusiaka.

Dariusz Szewczyk był też prezesem Fundacji Pokolenia Plus, wieloletnim wiceprezesem Stowarzyszenia Jazzowego Melomani..W 2018 roku "Za zasługi w działalności na rzecz kultywowania narodowych tradycji i kształtowania patriotycznych postaw" został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Dariusz Szewczyk został pochowany na Cmentarzu Starym przy ul. Ogrodowej w Łodzi,

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki