18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Półfinały PlusLigi: PGE Skra - Jastrzębski Węgiel 3:2 [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali pierwszy półfinałowy mecz PlusLigi i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą z Jastrzębskim Węglem 1:0.

W rywalizacji bełchatowian z trzecim zespołem Ligi Mistrzów faworyta wskazać nie można. I wczorajsze spotkanie pokazało, że w tym dwumeczu wszystko może się zdarzyć.

Bełchatowianie doskonale zaczęli i skończyli ten mecz, ale po drodze łatwo nie było. Dość powiedzieć, że po trzech setach to rywale wygrywali w hali Energia 2:1, a PGE Skra miała duże problemy. Przełamał je jednak Mariusz Wlazły, który przez trzy pierwsze partie nie zagrał ani jednego asa serwisowego, a w czwartym secie posłał ich aż pięć! Do tego zmienił skuteczność w ataku, czym pomógł doskonale grającemu w tym elemencie Facundo Conte. I to dzięki temu, a także doskonałych zmianach Samuela Tuii i Daniela Plińskiego bełchatowianie cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Jastrzębianie mieli za dużo słabych punktów. W kluczowych momentach mylił się Michał Łasko, Michał Kubiak też nie zachwycał tak, jak jeszcze niedawno, a Krzysztof Gierczyński zupełnie był bez formy.

Od czwartego seta na boisku była tylko jedna drużyna. PGE Skra momentami ośmieszała rywali i wygrała całkowicie zasłużenie. Drugi mecz tych drużyn odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w Bełchatowie.

W drugiej parze Zaksa Kędzierzyn-Koźle prowadzi z Asseco Resovią Rzeszów 2:0 i zapowiada się, że łatwo awansuje do finału, bo rzeszowianie muszą radzić sobie bez swojego lidera, Aleha Akhrema, który w pierwszym spotkaniu zerwał więzadła krzyżowe.

PÓŁFINAŁY PLUSLIGI
PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 17:25, 23:25, 25:17, 15:11) . Stan rywalizacji: 1:0.

PGE Skra: Uriarte, Antiga, Kłos, Wlazły, Conte, Wrona, Zatorski (libero) oraz Maćkowiak, Brdjović, Tuia, Pliński. Trener: Miguel F//ala/sca.

Jastrzębski: Masny, Kubiak, Pajenk, Łasko, Gierczyński, Van de Voorde, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Bontje, Marechal, Filippov. Trener: Lorenzo Bernardi.

Asseco Resovia Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:20, 22:25, 25:17, 19:25, 13:15) i 2:3 (17:25, 25:18, 20:25, 25:23, 11:15). Stan rywalizacji: 0:2.

O MIEJSCA 5-8
Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 22:25, 26:28), AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom x (). Indykpol AZS i .... prowadzą w rywalizacji do dwóch zwycięstw po 1:0.

O MIEJSCA 10 i 12
Lotos Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:11, 25:17, 25:15). Stan rywalizacji: 2:0. Końcowa klasyfikacja na dole tabeli: 9. Transfer Bydgoszcz, 10. Lotos Trefl Gdańsk, 11. AZS Częstochowa, 12. BBTS Bielsko-Biała