Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z CBŚP zatrzymali producentów papierosów. Działali w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzali na rynek wyroby tytoniowe

Jaroslaw Kosmatka
Jaroslaw Kosmatka
Policjanci z CBŚP zatrzymali producentów papierosów. Działali w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzali na rynek wyroby tytoniowe
Policjanci z CBŚP zatrzymali producentów papierosów. Działali w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzali na rynek wyroby tytoniowe SG/CBŚP
Policjanci z CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, w której znajdowała się profesjonalna linia produkcyjna, około 10 ton wyrobów akcyzowych oraz 4 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 7 milionów złotych.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi przedstawiła 6 mężczyznom w wieku od 41 do 63 lat zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych.

Zatrzymanie sześciu mężczyzn, którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej, jest efektem kilku miesięcznej pracy operacyjnej policji oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Grupa przestępcza działała przede wszystkim na południu Polski. W czwartek 25 stycznia funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Śledczego Policji weszli do jednej z łódzkich hal magazynowych. Znajdowała się przy ul. Świtezianki na Radogoszczu.

Znaleziono 10 ton nielegalnego tytoniu, 4 tysiące sztuk papierosów bez znaku akcyzy. Zabezpieczono też profesjonalną linię produkcyjną do wyrobu papierosów oraz urządzenie do paczkowania papierosów i foliowania opakowań.

- Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku sześciu mężczyzn w wieku od 41 do 63 lat, przebywających na przeszukiwanej posesji. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz z nielegalną produkcją wyborów tytoniowych i narażeniem Skarbu Państwa na uszczuplenia podatkowe w kwocie nawet 10 milionów złotych - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Wobec jednego z podejrzanych – 41-letniego kierownika zorganizowanej grupy przestępczej, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Pozostali dostali zakazu opuszczania kraju oraz policyjny dozoru. Wszystkim grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5 oraz wysokie grzywny.

Zabezpieczony towar został przekazany do Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi.
- Dzięki nowym metodom analitycznym stosowanym w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości udaje się nam szybko wykryć nielegalną produkcję i nie dopuścić do generowania olbrzymich strat dla budżetu państwa. Jesteśmy skuteczni również dzięki dobrej współpracy z innymi służbami – CBŚP i Strażą Graniczną. W związku z położeniem geograficznym naszego kraju (bezpośrednio przy wschodniej granicy UE) polskie służby odgrywają ważną rolę w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości na obszarze wspólnoty – mówi insp. Piotr Walczak, zastępca Szefa KAS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki