Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Łódzka z grantem w programie Horizon Europe

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Politechnika Łódzka kończy rok kalendarzowy kolejnym, znaczącym sukcesem. Tuż przed świętami, 18 grudnia 2023 otrzymała grant w programie HORIZON Europe. Konsorcjum grantu NEBA Alliance to 14 partnerów z Austrii, Belgii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowenii, Szwecji, Włoch i Polski, reprezentowanej właśnie przez Politechnikę Łódzką.

Europejska sieć szkoleniowa na rzecz zrównoważonego budownictwa

Politechnika Łódzka otrzymała grant w programie HORIZON Europe. Konsorcjum grantu NEBA Alliance to 14 partnerów z Austrii, Belgii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowenii, Szwecji, Włoch i Polski, reprezentowanej przez Politechnikę Łódzką.

W skład konsorcjum wchodzą jednostki akademickie, ośrodki badawcze, organy publiczne i sieci europejskie. Liderem grantu jest Słowenia (Slovenian University of Primorska). Koordynatorem grantu w łódzkiej uczelni jest dr hab. inż. arch. Aneta Kępczyńska-Walczak, prof. PŁ z Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ.

- NEBA Alliance dzięki swojej zróżnicowanej wiedzy specjalistycznej w całej UE zajmie się lukami w kwalifikacjach w sektorze budownictwa zrównoważonego i o obiegu zamkniętym oraz stworzy lepsze możliwości zatrudnienia na poziomie regionalnym i krajowym, jednocześnie promując wysoką jakość i włączenie społeczne w budownictwie – mówi prof. PŁ Anetta Kępczyńska-Walczak. - NEB Academy to flagowa inicjatywa The European Year of Skills, która przyspieszy podnoszenie i zmianę kwalifikacji w ekosystemie budowlanym. Kładzie ona nacisk na znaczenie szkoleń i uczenia się przez całe życie w celu rozwijania potrzebnych umiejętności, w tym w kontekście transformacji ekologicznej i cyfrowej w sektorze budowlanym. W ramach realizacji grantu stworzone zostaną między innymi wzorcowe centra kompetencji.

– Politechnika Łódzka wchodząc w skład dużego europejskiego konsorcjum, dołącza do inicjatywy utworzenia ogólnounijnej sieci szkoleniowej - podkreśla prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ. - Będzie ona wsparciem dla europejskiego sektora budowlanego, znaczącego emitera gazów cieplarnianych. Cieszę się, że to kolejne partnerstwo udowadnia nasze działania związane z wdrażaniem Europejskiego Zielonego Ładu w biogospodarce o obiegu zamkniętym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Politechnika Łódzka z grantem w programie Horizon Europe - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki