MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poseł Klimczak na obiedzie wydanym przez Stanisława Cubałę. Starosta piotrkowski, wójtowie i radni trafili na kwarantannę

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Koronawirus, Piotrków: Po obiedzie z posłem Dariuszem Klimczakiem, wydanym przez Stanisława Cubałę, m. in. starosta piotrkowski, wójtowie i radni trafili na kwarantannę. Sanepid objął nią łącznie 16 uczestników spotkania oraz ich rodziny i osoby, które z nimi zamieszkują.

Poseł Dariusz Klimczak we wtorek, 4 sierpnia, otrzymał wynik testu i uprzedził publicznie na Facebooku, że jest zakażony koronawirusem. Tymczasem kilka dni wcześniej, w miniony piątek, 31 lipca, został zaproszony na spotkanie zorganizowane przez członka Zarządu Powiatu Piotrkowskiego i byłego starostę Stanisława Cubałę. Był to wspólny, pożegnalny obiad wydany przez Cubałę z okazji jego przejścia na emeryturę.

ZOBACZ TAKŻE: Poseł Klimczak zakażony koronawirusem

Biesiadowało kilkudziesięcioro oficjeli, m. in. urzędujący starosta Piotr Wojtysiak i wójtowie gmin.

Gdy we wtorek okazało się, że Klimczak ma koronawirusa, sanepid w Piotrkowie, po zasięgnięciu informacji o udziale posła w spotkaniu z oficjelami z powiatu piotrkowskiego, wszczął dochodzenie epidemiologiczne.

- Kwarantanną zostało objętych 16 osób uczestniczących w tym spotkaniu oraz ich rodziny i osoby, z którymi zamieszkują - powiedziała nam Joanna Roll z piotrkowskiego sanepidu.

Z ustaleń wynika, że spotkanie odbyło się w pomieszczeniu zamkniętym (restauracja), a jego uczestnicy nie mieli na sobie maseczek. Poseł Dariusz Klimczak był tam przez około pół godziny. Wytypowane na kwarantannę osoby to te, które miały z nim bezpośredni kontakt.

- Ten kontakt to było tylko przywitanie, ale uznałem jako osoba publiczna, że powinienem poddać się kwarantannie - precyzuje starosta Piotr Wojtysiak, który akurat rozpoczynał swój urlop, gdy dowiedział się o przymusowej kwarantannie. - Dobrze, że pan Klimczak zrobił sobie test i wynik wyszedł teraz niż miałby wziąć udział w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym ... - dodał.

16 osób z powiatu piotrkowskiego uczestniczących w obiedzie z udziałem zakażonego COVID-19 posła Klimczaka, będzie mieć pobrane wymazy w piątek, 7 sierpnia i jeszcze tego samego dnia wieczorem powinny być znane wyniki.

Starosta Wojtysiak podkreśla, że obiad wydany przez Stanisława Cubałę był spotkaniem prywatnym dla zaproszonych gości. Odbył się po sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, na której właśnie Cubałę powołano na społecznego członka zarządu (wcześniej był etatowym członkiem zarządu).

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki