Pożar autobusu PKS. Jedna osoba ranna. 180 tys. zł strat...

  Pożar autobusu PKS. Jedna osoba ranna. 180 tys. zł strat [ZDJĘCIA]

  mk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pożar autobusu PKS. Jedna osoba ranna. 180 tys. zł strat [ZDJĘCIA]
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Archiwum PK PSP

  Ranny mężczyzna, spalony autobus i straty na 180 tys. zł - to efekt pożaru, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek w Kątach, pow. radomszczański.
  W piątek, około godz. 1 w nocy, na terenie jednej z posesji w Kątach w gm. Żytno, wybuchł pożar zaparkowanego tam autobusu PKS Częstochowa.

  Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek straży pożarnej okazało się, że pożarem objęty jest nie tylko autobus, ale także drewniana ściana i część poddasza parterowego budynku mieszkalnego, przy którym pojazd był zaparkowany. Mieszkańcy domu opuścili budynek przed przybyciem straży.

  - Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, ugaszeniu pożaru oraz częściowej rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcji dachu budynku. Strażacy także udzielili pomocy medycznej właścicielowi posesji, który próbując gasić pożar we własnym zakresie, doznał poparzenia dłoni oraz głowy - opowiada st. kpt. Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

  Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

  W działaniach trwających niemal 7 godzin udział brali strażacy PSP OSP.

  Straty wstępnie oszacowano na ok. 180 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była uszkodzona izolacja instalacji elektrycznej silnika autobusu.


  Pokaż Bez tytułu na większej mapie

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo