Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pożar na Stokach: zalane mieszkania

(Ad.), UMŁ
Część mieszkań po pożarze przy ul. Zbocze 12 w Łodzi nie nadaje się do użytku.
Część mieszkań po pożarze przy ul. Zbocze 12 w Łodzi nie nadaje się do użytku. Grzegorz Gałasiński
Informacje dotyczącą przebiegu akcji ratowniczej i skali zniszczeń po nocnym pożarze przy ulicy Zbocze 12 przygotowali łódzcy urzędnicy. Z przekazanych informacji wynika, że kilka mieszkań zostało zalanych wodą, lokatorzy nadal mieszkają w hotelu.

Dnia 19 stycznia 2012 roku o godzinie 0:23 dyżurny straży pożarnej poinformował dyżurnego Centrum Zarządzania Kryzysowego o pożarze budynku przy ul. Zbocze 12.

Grożny pożar przy ulicy Zbicze 12 [ZDJĘCIA i FILM]

Dyżurny CZK, zgodnie z procedurą powiadomił o pożarze dyżurnego Straży Miejskiej oraz skierował na miejsce pogotowie energetycznie i pogotowie gazowe.

Ustalono, że budynek stanowiący własność wspólnoty mieszkaniowej (część lokali gminnych) zarządzany jest przez firmę ProgresLine - powiadomiono administratora budynku.

O godzinie 01:05 wezwano autobus z MPK dla ewakuowanych z budynku około 40 osób. Podjęto również decyzję o dostarczeniu gorącej herbaty dla ewakuowanych i biorących udział w akcji. Podjęto także decyzję o dostarczeniu z magazynów na miejsce koców dla ewakuowanych (osoby starsze i chore).

O godzinie 03:27 dowodzący akcją podjął decyzję o udostępnieniu ewakuowanym lokali nadających się do zamieszkania oraz o wejściu do pozostałych mieszkań lokatorów po rzeczy osobiste.

Na skutek pożaru całkowitemu wypaleniu uległo pomieszczenie na poddaszu oraz część dachu nad posesją nr 12. Lokale na I piętrze i parterze zostały zalane wodą. Zalane zostały również lokale w posesji nr 10 (przyległe do posesji nr 12).
W sumie, do hotelu przy ul. Stefanowskiego 17 skierowano 7 osób.

Z informacji przekazanej przez administratora firmy ProgresLine wynika, że posesja nr 12 pozbawiona jest zasilania w energię elektryczna i gaz, a posesja nr 10 tylko gazu.

W pozostałej części budynku udało się złączyć zasilanie energetyczne i gazowe. O godzinie 13 wykonywana jest próba szczelności instalacji gazowej.

W czwartek w ciągu dnia na miejscu trwały oględziny lokali, prowadzone przez uprawnionego inspektora nadzoru budowlanego, przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej lokatorów i administracji.

Z informacji przekazanej przez kierowniczkę Referatu Budynków i Lokali COM Widzew wynika, że w posesji nr 12 zamieszkiwało 2 najemców gminnych - oba lokale nie nadają się do eksploatacji. W posesji nr 10 - 5 lokali, z czego 2 lokale na I piętrze najprawdopodobniej nie nadają się do zamieszkania - od godziny 9:00 trwają oględziny prowadzone przez pracowników AN Widzew Stoki.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował druki wywiadów środowiskowych na zdarzenia losowe w celu przeprowadzenia wywiadów, pracownicy socjalni z punktu pracy socjalnej przy ulicy Zbocze 2, są gotowi na podjęcie działań osłonowych dla rodzin dotkniętych zdarzeniem losowym. Dyrekcja MOPS przygotowuje, w sytuacji konieczności pomocy ekonomicznej potwierdzonej wywiadem, wypłatę zasiłków celowych specjalnych przy zdarzeniach losowych.

Służby i instytucje biorące udział w akcji:

- PSP
- OSP Sikawa
- OSP Mileszki
- Policja
- Straż Miejska
- Zakład Energetyczny
- Gazownia Łódzka

W czasie akcji jeden ze strażaków OSP Sikawa przewrócił się i doznał lekkiego urazu barku.
(Informacja prasowa Urzędu Miasta)

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki