Projekt "Dobro i piękno". Artyści w przestrzeni miejskiej

  Projekt "Dobro i piękno". Artyści w przestrzeni miejskiej

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Performance Marty Ostajewskiej "Stop-Motion" (2012).
  1/2
  przejdź do galerii

  Performance Marty Ostajewskiej "Stop-Motion" (2012). ©Agata Materowicz/materiały promocyjne

  Co łączy nietuzinkowy Bar Anna z zakładem szewskim i z ducha rosyjską pierogarnią? Być może wcale nie tak mało. Najistotniejsze jest jednak, że miejsca te odwiedzą artyści performerzy, działający pod hasłem "Dobro i Piękno".
  W tym roku w akcję włączyła się Galeria Manhattan, działająca teraz pod nowym adresem - Piotrkowska 118.
  Już 5 kwietnia w godzinach od 18 do 21 w Galerii pojawią się m.in. Marta Ostajewska, duet Robosexi i PUL Nieformalna Grupa, którzy na swój własny, czasem przewrotny sposób zinterpretują pojęcie dobra i piękna w sztuce. Będzie to początek trwającego pięć dni wydarzenia, w ramach którego odbędą się nietuzinkowe akcje w przestrzeni miejskiej.

  Projekt "Dobro i Piękno" powstał z myślą o miejscach nieoczywistych, czasem zapomnianych, o wnętrzach jakby z innej epoki. Dzięki niemu w centrum Łodzi, w prywatnych lokalach, pojawia się okazja do kontaktu ze sztuką.

  Inspiracji w miejscach z charakterem szukają co roku przede wszystkim łódzcy artyści i studenci ASP w Łodzi.
  W tym roku w akcji uczestniczyć będzie między innymi nieformalna grupa artystyczna PUL, utworzona w 2011 roku przez dwie bliźniaczki, Ulę i Paulinę Korwin-Kochanowskie oraz Ludwika (właściwie Dariusza Ludwisiaka, wykładowcę łódzkiej ASP). W minionym roku w ramach akcji "Dobro i Piękno 3" grupa PUL poszukiwała w Łodzi Kopciuszka, a prowadzona od trzech pokoleń Pracownia Obuwia Kazimierza Sumery zapełniła się kandydatami do tej roli.

  W tym roku do swych działań zaproszą m.in.: znany choćby z Focus Łódź Biennale duet Robosexi (nazwa jest anagramem imion Roksany i Sebastiana - Ro-xi/Se-bo) oraz Martę Ostajewską, autorkę instalacji, obiektów, video-artu, performerkę.

  Pierwsza edycja "Dobra i Piękna", zorganizowana spontanicznie przez dwie studentki, Justynę Jakóbowską i Agatę Stanecką, odbyła się w czerwcu 2009 roku w Barze Anna (ul. Tuwima 1). I tam powróci w tym roku. Ponadto warto wybrać się do szewca (ul. Piotrkowska 78) i do rosyjskiej pierogarni Teremok (ul. Piramowicza 10). Na blogu dobroipiekno.blogspot.com pojawiać się będą informacje o kolejnych wydarzeniach tegorocznej edycji. Wstęp na wszystkie jest wolny.

  CZYTAJ TEŻ:
  Łódź. "Dobro i piękno" zagościło w mieście

  Damy ci więcej - zarejestruj się!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo