Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prokuratura zgodziła się na usunięcie niebezpiecznych odpadów ze składowiska w naszym regionie

Dariusz Gabryelski
Dariusz Gabryelski
Najgroźniejszy pożar składowisko w regionie miał miejsce kilka lat temu w Zgierzu
Najgroźniejszy pożar składowisko w regionie miał miejsce kilka lat temu w Zgierzu Krzysztof Szymczak
Prokuratura Rejonowa w Kutnie wydała zgodę na usunięcie groźnego składowiska w Łaniętach pod Kutnem. Na tym wysypisku często dochodziło do tajemniczych pożarów. Okoliczni mieszkańcy od lat boją się o swoje zdrowie i życie.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców podkutnowskich Łaniąt, którym lokalne władze od lat obiecuję utylizację niebezpiecznych odpadów składowanych w tej miejscowości.

Prokurator zgodził się na utylizację odpadów

„W wyniku działań Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Prokuratura Rejonowa w Kutnie poinformowała o możliwości podjęcia przez Starostwo Powiatowe w Kutnie dalszych działań zmierzających do usunięcia odpadów znajdujących się na terenie nieruchomości pod adresem Łanięta 6. W związku z powyższą informacją Powiat Kutnowski podejmie działania związane z podpisaniem umowy na dofinansowanie realizacji zadania pn.: „Usunięcie odpadów zgromadzonych na działkach nr ew. 205/3 i 205/5, ob. Łanięta znajdujących się na terenie nieruchomości pod adresem Łanięta 6, gm. Łanięta” - czytamy na profilu powiatu kutnowskiego w mediach społecznościowych

Przetarg na likwidację składowiska w Łaniętach

We wrześniu powiat kutnowski uzyskał dofinansowanie na utylizację niebezpiecznych odpadów i usunięcie składowiska w kwocie 8,7 miliona złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jak zapowiadają władze powiatu, w możliwie najbliższym terminie zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę robót.

W Łódzkiem jest 36 niebezpiecznych składowisk

Problem niebezpiecznych odpadów na terenie województwa jest dość znany opinii publicznej. Wysypisko w Łaniętach to nie jedyny taki problem w województwie łódzkim. Podobnych składowisk jest w sumie aż 36. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki