Protest mieszkańców kamienicy przy Wólczańskiej 43 w Łodzi. Mają opuścić mieszkania. Gdzie będą mieszkać?! Informacje 19.11.2019

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska

Wideo

Zobacz galerię (21 zdjęć)
W piątek usłyszeli, że mają sześć dni na opuszczenie zajmowanych mieszkań. W poniedziałek rano protestowali przed magistratem. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Wólczańskiej 43 w Łodzi twierdzą, że nie mają się gdzie podziać i zarzucają władzom Łodzi, że się nimi nie interesuje.

W piątek 15 listopada 20 rodzin z tej kamienicy usłyszało, że ma sześć dni na wyprowadzkę z budynku, o którym głośno zrobiło się pod koniec października. Wówczas zapadła się część stropu, uszkodzona została ściana nad oknem. W piątek powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Łodzi wyłączył budynek z użytkowania.

Mieszkańcy muszą się wyprowadzić do najbliższego czwartku 21 listopada. Podkreślają, że to zbyt mało czasu. W poniedziałek lokatorzy wybrali się do magistratu. Domagają się przydziału mieszkań, skarżą, że nie mają się gdzie podziać. Nieśli ze sobą transparenty o treści: „Wybory wgrałaś, mieszkańców zaniedbałaś”, „Kiedy prezydent posprząta bałagan, który zrobiła z kamienicami” czy „Żądamy w końcu interwencji władz”.

W 2009 roku kamienica została zwrócona spadkobiercom właścicieli, którzy mieszkają w Izraelu. W piątek urzędnicy zapewniali, że ci lokatorzy, których wprowadziło tam miasto, otrzymają inne mieszkania. Do czasu ich znalezienia mogą mieszkać w hotelu, za który zapłacą urzędnicy. Miasto pokryje też koszt pobytu w hotelu pozostałych mieszkańców, którzy sami zawarli umowę z właścicielem budynku, a rachunek zapłacą właściciele. Miasto może też obciążyć hipotekę kamienicy.

W poniedziałek lokatorzy żądali spotkania z Hanną Zdanowską. Nie doczekali się go, wyszła do nich Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialna m.in. za budownictwo mieszkaniowe. Zapewniała, że miasto pomoże lokatorom.

- W poniedziałek o godz. 9 rozpoczęły się spotkania z wszystkimi mieszkańcami prywatnej kamienicy przy ul. Wólczańskiej 43, którzy byli rano na rozmowie w UMŁ z panią wiceprezydent Joanną Skrzydlewską - informuje Jolanta Baranowska z biura prasowego magistratu. - Rozmowy są zaplanowane do godz. 19.30. Każdy mieszkaniec może mieć inną sytuację, dlatego Zarząd Lokali Miejskich musi przeanalizować sprawy indywidualnie. To prywatna nieruchomość i największą wiedzę na temat statusu mieszkających tam rodzin ma prywatny zarządca. Zwróciliśmy się do firmy zarządzającej o szczegółowe informacje dotyczące lokatorów m.in. o posiadanych umowach.

Pięć rodzin ma wyroki eksmisji, urzędnicy sprawdzają, czy nadal tu mieszkają. Kolejną grupę stanowią osoby, które mogą składać wniosek o lokal zamienny od miasta. Jak zaznacza Jolanta Baranowska ostatnią grupę stanowią osoby, które na postawie zwykłej umowy najmu z właścicielem zamieszkały w tym budynku. Im lokal zamienny powinien zapewnić właściciel nieruchomości. Tym osobom miasto może zaproponować skierowanie sprawy pod rozpatrzenie jej przez radnych z komisji mieszkaniowej. Wnioski złożone przez rodziny z Wólczańskiej 43 zostaną rozpatrzone w ciągu 2 dni.

Stanowisko wojewody i odpowiedź miasta

Także w poniedziałek stanowisko w sprawie kamienic przedstawił wojewoda łódzki. Chodzi o pięć budynków przy: pl. Zwycięstwa 10, ul. Słonecznej 22, Brzóski 51, Brzeskiej 24 i Kopernika 20, z których 6 listopada nakazał ewakuację mieszkańców ze względu na zły stan techniczny do 8 listopada.

Oświadczenie publikujemy w całości:

"Odpowiedzialność za dbanie o mienie komunalne Łodzi a co za tym idzie za zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa w tym zakresie w całości spoczywa na Prezydent Miasta Łodzi. Na skutek zdarzeń mających miejsce w ostatnich miesiącach, a dotyczących zawaleń lub uszkodzeń kamienic znajdujących się w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 29 – w dniu 2 września, przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 31 – w dniu 25 października, oraz przy ul. Wólczańskiej 43 – w dniu 26/27 października, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta Wojewoda Łódzki wystąpił do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o przedstawienie informacji na temat stanu technicznego budowli zlokalizowanych w Łodzi.

W odpowiedzi, 4 listopada br. Wojewoda otrzymał dane pochodzące z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łodzi, a zebrane w 2018 r., dotyczące obiektów budowlanych, stwarzających zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi w związku z potencjalnym wystąpieniem katastrofy lub awarii budowlanej. Zestawienie zawiera 82 pozycje z czego przy 17 budowlach widnieje adnotacja “grozi zawaleniem”.

W trybie pilnym (5 listopada 2019 r.) miało miejsce spotkanie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym postanowiono, iż wymagane jest ustalenie właścicieli 17 najbardziej zagrożonych obiektów oraz faktu, czy są wśród nich budynki zamieszkałe. W dniu 6 listopada służby wojewody potwierdziły, że sześć adresów jest zamieszkałych (pl. Zwycięstwa 10, ul. Słoneczna 22, ul. Brzóski 51, ul. Kopernika 20, ul. Brzeska 24, ul. Konstantynowska 107). Własnością pierwszych pięciu posesji jest Gmina Miasto Łódź, natomiast ostatnia jest własnością prywatnej spółki.

Mając na względzie troskę o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta Łodzi, których życie i zdrowie może być zagrożone w związku z katastrofalnym stanem budynków, w których zamieszkują, działając na podstawie ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, wojewoda polecił Prezydent Miasta Łodzi przeprowadzenie natychmiastowej, nie później niż do dnia 8 listopada 2019 r. ewakuacji do lokali zastępczych osób zamieszkujących w grożących zawaleniem posesjach (których właścicielem jest miasto Łódź).

Dnia 12 listopada 2019 r. do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło pismo od wiceprezydent Miasta Łodzi Joanny Skrzydlewskiej, w którym przedstawiono działania podjęte przez władze miasta w zakresie ewakuacji mieszkańców zagrożonych kamienic. W opinii Wojewody działania które zostały zadeklarowane przez Panią Wiceprezydent są na chwilę obecną prawidłowe, jednakże służby wojewody w dalszym ciągu monitorują rozwój sytuacji.

Zgodnie z pismem Miasto podjęło działania w celu natychmiastowego przeprowadzenia 10 rodzin zamieszkujących przy posesjach: pl. Zwycięstwa 10, ul. Słoneczna 22, ul. Brzóski 51, ul. Kopernika 20 oraz przekazało informację, iż w przypadku budynku przy ul. Brzeskiej 24 przeprowadzono jego kompleksową rewitalizację w 2018 r. i budynek może być w sposób bezpieczny dla mieszkańców eksploatowany. Sytuacja łódzkich nieruchomości i bezpieczeństwa łodzian w nich mieszkających pozostaje nadal priorytetem Wojewody (obecnie sprawującego obowiązki wojewody Karola Młynarczyka, który kontynuuje nadzór nad kwestią kamienic po byłym wojewodzie, obecnie Pośle na Sejm RP prof. Rau) a urząd będzie informować o dalszych działaniach w najbliższym czasie.

Jednocześnie chcemy jeszcze raz podkreślić, iż odpowiedzialność w rzeczonej sprawie leży w całości po stronie władz miasta Łodzi, których obowiązkiem jest kontrola stanu technicznego mienia komunalnego i zapewnienie jego mieszkańcom bezpiecznych warunków. W ocenie Wojewody, fakt iż pomimo wiedzy, że znajdują się w mieście budynki w każdej chwili zagrożone zawaleniem – wiedzy którą Pani Prezydent oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łodzi posiadali już od 2018 r. – Prezydent Miasta Łodzi nie zainterweniowała i nie ewakuowała mieszkańców w trybie natychmiastowym, jest rażącym zaniedbaniem i narażaniem mieszkańców na możliwy uszczerbek na zdrowiu bądź utratę życia. Karygodną jest sytuacja w której dopiero polecenie Wojewody zmobilizowało władze miasta do koniecznej interwencji.

Krótki termin ewakuacji mieszkańców zagrożonych zawaleniem kamienic jest zdaniem Wojewody jedyną właściwą i konieczną drogą działania w celu ochrony zdrowia lub życia lokatorów. Wojewoda jest świadomy niedogodności dla mieszkańców, które są konsekwencją nagłej ewakuacji i ubolewa nad tym, iż miasto nie jest w stanie zapewnić lokatorom lokali zastępczych. Jednakże to, że w Łodzi brakuje lokali jest winą władz miasta i to one a nie Wojewoda ponoszą odpowiedzialność za brak możliwości zapewnienia lokatorom godnych warunków. Wojewoda jako organ który nie posiada w swoich obowiązkach sprawowania pieczy nad mieniem komunalnym miasta ufał do tej pory, iż władze miasta wypełniają swoje obowiązki rzetelnie, mając przede wszystkim na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców. 4 listopada wszedł w posiadanie dokumentów, które to zaufanie znacząco nadszarpnęły."

Odniosła się do niego Jolanta Baranowska:

"Wojewoda wskazał, że działania miasta zadeklarowane przez p. wiceprezydent Joannę Skrzydlewską są prawidłowe.
Natomiast proszę mieć świadomość, że miasto sukcesywnie przeprowadzało lokatorów z kamienic lub lokali wyłączanych z użytkowania przez PINBud. Część z tych osób dostawało po 3-4 propozycje zamiennych mieszkań. Mieliśmy świadomość, że to trudne decyzje o wyprowadzeniu się z domów, w których mieszkali od lat. Dziś w tych sprawach wypowiedzieć może się tylko sąd i wydać wyroki nakazujące eksmisje. "

Komentarze 84

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Rau na odchodnym narobił jeszcze bajzlu w Łodzi.

G
Gość
20 listopada, 14:28, ZAMENHOFA26:

Zapraszam na ul. Zmenhofa 26, przypadek podobny jak na ul. Kopernika 20 gdyż też miał być remont w projekcie mia100kamienic w 2014r, ale rewitalizacja została przełożona termin nieznany.

Przetarg na wykonanie projektów technicznych na kamienice przy ul. Zamenhofa 26 i ul. Kopernika 20 był w 2013r, wykonawcy wybrani, projekty wykonane, pieniądze wydane, a w/w kamienice nie wyremontowane do dnia dzisiejszego.

http://www.karta.com3.pl/.../0180/__2512__10240__wyniki.pdf

http://www.lodz.com3.pl/przetargi/

Komórki lokatorom pozabierali gdyż grożą zawaleniem, schody stemplami podparte od wielu lat. Stropy w budynku siadają, kamienica od wielu lat oklamrowana. Nowych lokatorów wprowadzają, kilka lat wstecz AZK miał zakaz wprowadzania nowych najemców.Czyżby budynek samoistnie się odnowił?

http://www.karta.com3.pl/przetargi/pliki/0180/__2512__10240__wyniki.pdf

Z
ZAMENHOFA26

Zapraszam na ul. Zmenhofa 26, przypadek podobny jak na ul. Kopernika 20 gdyż też miał być remont w projekcie mia100kamienic w 2014r, ale rewitalizacja została przełożona termin nieznany.

Przetarg na wykonanie projektów technicznych na kamienice przy ul. Zamenhofa 26 i ul. Kopernika 20 był w 2013r, wykonawcy wybrani, projekty wykonane, pieniądze wydane, a w/w kamienice nie wyremontowane do dnia dzisiejszego.

http://www.karta.com3.pl/.../0180/__2512__10240__wyniki.pdf

http://www.lodz.com3.pl/przetargi/

Komórki lokatorom pozabierali gdyż grożą zawaleniem, schody stemplami podparte od wielu lat. Stropy w budynku siadają, kamienica od wielu lat oklamrowana. Nowych lokatorów wprowadzają, kilka lat wstecz AZK miał zakaz wprowadzania nowych najemców.Czyżby budynek samoistnie się odnowił?

G
Gość
19 listopada, 18:18, Fred:

Ciekawe ze nikt nie chce szarpać wlascicieli tej kamienicy w Izraelu.

Bo nie wypada? Tak UMŁ dba o Polakow?

tylko do 2009r UMŁ zarządzało tą kamienicą i taką ruinę przekazało właścicielowi kamienicy

A
Amelia Martyna

Witam wszystkich, chcę dać trochę świadectwa o dobroci Boga w moim życiu i mojej rodzinie, ponieważ w zeszłym tygodniu desperacko potrzebowałem pożyczki, natknąłem się na kogoś, kto udawał, że jest pomocny dla mnie i na koniec wszystkiego, nie dostałem nic od nich, nawet zostawili mnie w bardziej krytycznej sytuacji, kiedy to było tak trudne, straciłem z nimi około 7000 złotych i później potwierdziłem, że byli oszustami i nie miałem nic innego do roboty, jak się poddać, Aż w dniu, w którym poszłam na moją prośbę do banku o pożyczkę i spotkałam się z moją starą przyjaciółką, która pracuje w banku, i rozmawiałam z nią o wszystkim, co było jej tak smutne, i opowiedziała mi o wiarygodnej firmie pożyczkowej, która działa w organizacji bankowej na początku byłem przerażony na podstawie moich wcześniejszych doświadczeń z pożyczkodawcami internetowymi, ale nie miałem innej możliwości, niż spróbować ponownie, dała mi kontakt, jak się z nimi skontaktować, i ku mojemu zdziwieniu byli w stanie mi pomóc , Nie znam żadnej obecnej sytuacji, jeśli jesteś w potrzebie prawdziwej pożyczki dzisiaj skontaktuj się z firmą pożyczkową Jorge Grace i zapewniam cię, że nigdy Cię nie rozczarują ani nie zawiodą, oto dzisiaj żyję szczęśliwie z moją rodziną i świetnie sobie radzę w mojej firmie, skontaktuj się z nimi pocztą firmową { jorgegraceloanfirm@gmail.com} Twoje życie nigdy nie pozostanie takie samo, dziękuję pani Jorge za wspaniałą pomoc, której nie mogłem utrzymać sam, muszę powiedzieć całemu światu o tej firmie, dzięki.

Amelia Martyna

Y
Ydrgxsh

Mieszkańcy tych kamienic niech sobie kupią lub wynajmą mieszkanie na wolnym rynku, a nie oczekują pomocy od Miasta.

G
Gość
19 listopada, 6:33, Gość:

Upadł sytem czyściceli kamienic...to w Łodzi prekursorzy wymyślili nowy system. Łatwiejszy bardziej wydajny...wyburzaczy kamienic.....

19 listopada, 8:55, Ech:

Jest jeszcze jeden "system": trzeba pracować na swoje utrzymanie. Kup mieszkanie, to cię nikt nie wyrzuci.

19 listopada, 9:19, Gość:

Totalny baran i hipokryta z Ciebie albo celowy troll. Ja mam swoje mieszkanie ale niestety nie każdego w tym chorym kraju stać na to żeby kupić mieszkanie. Albo inaczej są ludzie którzy nie będą się zadłużali u bankserki na 30 lat. Więc nie chrzań ehu bo szkoda twojego oddechu.

19 listopada, 11:35, Ech:

Każdy darmozjad kłamie że go nie stać, bo woli inaczej wydawać pieniądze. Na samochody, elektronikę i alkohol ich stać, tylko ma mieszkanie brakuje. I tak od zawsze, przez 30 lat.

19 listopada, 11:44, Gość:

Jakby takie hieny jak ty nie windowały cen mieszkań to może coś by było?? Dzisiaj na rynku nieruchomości rządzą cwaniaki którzy podnoszą koszt mieszkań i kupują na wynajm!!! Zwykły śmiertelnik może tylko pomarzyć, Oni nie chcą oszukiwać państwo jak frankowicze zaciągający kredyty w innej walucie a teraz chcący SWOJEJ sprawiedliwości. A tak szczerze spójrz na siebie , czy masz mieszkanie przez siebie zarobione??

19 listopada, 11:47, Alex:

To zobacz ile kosztuje wybudowanie mieszkania. Ile zapłacisz za materiały i robociznę. Potem się okazuje, że marża na mieszkaniu wynosi 3-5% rocznie. To nie jest kwestia windowania cen, ale kosztów na rynku.

19 listopada, 11:55, Gość:

Właśnie widzę ile kosztuje mieszkanie w Łodzi a ile w Aleksandrowie!! Czy tam dają inne materiały???? Pomyśl nim coś głupiego znów napiszesz!!! Różnica ok 20 %

19 listopada, 12:20, Alex:

Czyli rozumiem, że mieszkasz w Aleksandrowie, tak? Zgadnij dlaczego tam są tańsze mieszkania. Wiesz, że tam też robocizna jest tańsza i ogólnie ludzie mniej zarabiają? Wiesz, że tam jest mniej pracy, więc też mniej ludzi tam mieszka? Wiesz, że tam jest gorsza infrastruktura itd. co wynika m.in. z niższych podatków, bo jest mniej pracy i są niższe zarobki? To nie jest takie proste, że skoro tam są mieszkania tańsze, to tu jest coś nie tak. A co powiesz na to, że Łódź ma jedne z najtańszych mieszkań z większych miast w kraju?

19 listopada, ‎12‎:‎31, Gość:

czy aby na pewno?

19 listopada, 13:49, russel:

Lodz jest NAJTANSZYM z wiekszych polskich miast. czemu?bo jest NAJBIEDNIEJSZA, NAJGORZEJ ZARZADZANA, NAJBARDZIEJ ZANIEDBANA a jej mieszkancy maja NAJMNIEJ KASY

19 listopada, 13:52, .:

Piierdolisz pisowski tłuku

19 listopada, 18:01, fogman:

tłukiem to jesteś ty śmieciu

W Aleksandrowie wcale nie są tanie mieszkania

A wiem ponieważ gdy kupowałam swoje również pytałam w Aleksandrowie

Taniej można kupić ale czynsz wyższy niż w Łodzi

Czyli wychodzi ze taniej jest w Łodzi

A tak naprawdę to ci ludzie mogą kupić sobie mieszkania, a nie patrzeć tylko na to żeby państwo dało

G
Gość

Ile tu troli od wielkiej damy nam rządzą cej wpisuje brednie i obraźliwe hasła w tej niemieckiej gazecinie. Ale spokojnie co niektórzy już zgłoszeni o obraźliwe hasła i pomówienia. W i ternecie nic nie ginie jak i chamy nie są bezkarne!!!

G
Gość

Też chcę dostać coś od państwa. Nie ja wolę zapracować, niż wyciągać ręce po DAJ.

G
Gość
19 listopada, 16:30, Hehe:

Uwaga! JEST ROZWIĄZANIE PROBLEMU!

Z ostatniej chwili:

Mieszkańcy kamienicy mają dostęp do Internetu.

Proszę więc sobie uruchomić google i wpisać hasło

MIESZKANIE WYNAJEM ŁÓDŹ

Dwupokojowe w blokach są od 700 do 1800 zł za miesiąc. Do wyboru, do koloru! Samych dwupokojowych jest w otodomie ponad 300 ofert!

Bierzcie, przebierajcie, wybierajcie!

Ja musiałam pracować na dwa etaty, aby spłacić kredyt na mieszkanie. Oni czekają, aż ktoś im da.

F
Fred

Ciekawe ze nikt nie chce szarpać wlascicieli tej kamienicy w Izraelu.

Bo nie wypada? Tak UMŁ dba o Polakow?

f
fogman
19 listopada, 6:33, Gość:

Upadł sytem czyściceli kamienic...to w Łodzi prekursorzy wymyślili nowy system. Łatwiejszy bardziej wydajny...wyburzaczy kamienic.....

19 listopada, 8:55, Ech:

Jest jeszcze jeden "system": trzeba pracować na swoje utrzymanie. Kup mieszkanie, to cię nikt nie wyrzuci.

19 listopada, 9:19, Gość:

Totalny baran i hipokryta z Ciebie albo celowy troll. Ja mam swoje mieszkanie ale niestety nie każdego w tym chorym kraju stać na to żeby kupić mieszkanie. Albo inaczej są ludzie którzy nie będą się zadłużali u bankserki na 30 lat. Więc nie chrzań ehu bo szkoda twojego oddechu.

19 listopada, 11:35, Ech:

Każdy darmozjad kłamie że go nie stać, bo woli inaczej wydawać pieniądze. Na samochody, elektronikę i alkohol ich stać, tylko ma mieszkanie brakuje. I tak od zawsze, przez 30 lat.

19 listopada, 11:44, Gość:

Jakby takie hieny jak ty nie windowały cen mieszkań to może coś by było?? Dzisiaj na rynku nieruchomości rządzą cwaniaki którzy podnoszą koszt mieszkań i kupują na wynajm!!! Zwykły śmiertelnik może tylko pomarzyć, Oni nie chcą oszukiwać państwo jak frankowicze zaciągający kredyty w innej walucie a teraz chcący SWOJEJ sprawiedliwości. A tak szczerze spójrz na siebie , czy masz mieszkanie przez siebie zarobione??

19 listopada, 11:47, Alex:

To zobacz ile kosztuje wybudowanie mieszkania. Ile zapłacisz za materiały i robociznę. Potem się okazuje, że marża na mieszkaniu wynosi 3-5% rocznie. To nie jest kwestia windowania cen, ale kosztów na rynku.

19 listopada, 11:55, Gość:

Właśnie widzę ile kosztuje mieszkanie w Łodzi a ile w Aleksandrowie!! Czy tam dają inne materiały???? Pomyśl nim coś głupiego znów napiszesz!!! Różnica ok 20 %

19 listopada, 12:20, Alex:

Czyli rozumiem, że mieszkasz w Aleksandrowie, tak? Zgadnij dlaczego tam są tańsze mieszkania. Wiesz, że tam też robocizna jest tańsza i ogólnie ludzie mniej zarabiają? Wiesz, że tam jest mniej pracy, więc też mniej ludzi tam mieszka? Wiesz, że tam jest gorsza infrastruktura itd. co wynika m.in. z niższych podatków, bo jest mniej pracy i są niższe zarobki? To nie jest takie proste, że skoro tam są mieszkania tańsze, to tu jest coś nie tak. A co powiesz na to, że Łódź ma jedne z najtańszych mieszkań z większych miast w kraju?

19 listopada, ‎12‎:‎31, Gość:

czy aby na pewno?

19 listopada, 13:49, russel:

Lodz jest NAJTANSZYM z wiekszych polskich miast. czemu?bo jest NAJBIEDNIEJSZA, NAJGORZEJ ZARZADZANA, NAJBARDZIEJ ZANIEDBANA a jej mieszkancy maja NAJMNIEJ KASY

19 listopada, 13:52, .:

Piierdolisz pisowski tłuku

tłukiem to jesteś ty śmieciu

e
ech
19 listopada, 16:30, Hehe:

Uwaga! JEST ROZWIĄZANIE PROBLEMU!

Z ostatniej chwili:

Mieszkańcy kamienicy mają dostęp do Internetu.

Proszę więc sobie uruchomić google i wpisać hasło

MIESZKANIE WYNAJEM ŁÓDŹ

Dwupokojowe w blokach są od 700 do 1800 zł za miesiąc. Do wyboru, do koloru! Samych dwupokojowych jest w otodomie ponad 300 ofert!

Bierzcie, przebierajcie, wybierajcie!

Ale po co, skoro miasto im znajdzie coś tańszego, za co i tak nie będą musieli płacić, bo nie zapłacą i co im zrobią?

T
Taniej nie będzie

Kupujesz migawke za 90zł i całą dobe 30dni masz dach nad głową. A ile zwiedzania, nowych znajomych. Bezcenne.

ł
łodzianin

PINB zajmuje się błachymi sprawami a co ich obchodzą ludzie z jakiś zawalających się kamienic. Miasto Łódź sprzedaję na potęgę lokal mieszkaniowe na licytacjach i dlatego nie ma mieszkań komunalnych dla tych wszystkich ludzi. Aż żal @upe sciska.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3