Protest pielęgniarek i położnych z Centrum Zdrowia Matki...

  Protest pielęgniarek i położnych z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Bartek Syta

  Pielęgniarki i położne ze szpitala "Matki Polki" w Łodzi protestują przeciwko niskim pensjom. Twierdzą, że nie są one adekwatne do zakresu ich obowiązków, a na oddziałach brakuje personelu. Dyrektor przygotował propozycje dodatku motywacyjnego. W czwartek będą dyskutować.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Bartek Syta


  Pielęgniarki i położne w Polsce od wielu lat domagają się poprawy jakości swojej pracy. Przyznają, że są przytłoczone obowiązkami, także biurokratycznymi. Zaś wynagrodzenie niestety, nie jest adekwatne do tego, co robią. Zarabiają za mało, a przez zbyt małą liczbę personelu, często zostają w pojedynkę na liczącym kilkadziesiąt pacjentów oddziale.

  Pielęgniarki i położne pracujące w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi powiedziały "dość!" i z transparentami w ręku stanęły przed pomnikiem matki z dzieckiem w szpitalu, w nadziei na reakcję dyrekcji. Zaznaczają, że chcą pracować w godnych warunkach, a nie protestować i walczyć o coś, co im się należy.

  Pielęgniarki i położne z Łódzkiego pojadą do stolicy na manifestację


  - Zrobiono z nas tanią siłę roboczą - przyznaje Alicja Miszkiewicz, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w ICZMP w Łodzi. - Pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem zarabiają mniej, niż te, które zostają zatrudnione i uczą się od tych starszych. Dostajemy grosze, za ciężką pracę. Pielęgniarek jest za mało na oddziale, przepracowują się, a żeby mieć na opłaty, szukają dodatkowego zatrudnienia. To jest zagrożenie dla życie i zdrowia dla pacjentów oraz nas samych - przyznaje.

  W proteście wzięło udział ponad sto pracowników. „Teoria: Pacjent naszą największą troską, najwyższa jakość opieki naszym celem. Realia: 56 pacjentów - 3 pielęgniarki” - czytamy na jednym z transparentów.

  Szpital zapewnia, że rozmowy z personelem prowadzono kilku miesięcy. Dyrekcja szpitala przygotowała porozumienie dla pielęgniarek i położnych, które ma zostać omówione podczas czwartkowego spotkania. Zaproponowano dodatek motywacyjny dla każdej pielęgniarki i położnej w wysokości maksymalnie 500 zł.

  Protest pielęgniarek i położnych w Łodzi. Żądały zmian w opiece zdrowotnej [ZDJĘCIA]

  – Co miesiąc każda pielęgniarka/położna zatrudniona w ICZMP otrzyma 100 zł. Dodatkowo za tytuł magistra dostanie kolejne 100 zł, podobnie jak za specjalizacje, a za doktorat kolejne 200 zł – zapowiada Beata Aszkielaniec, rzecznik prasowy ICZMP w Łodzi.

  Przewodnicząca ZZPiP przyznaje, że propozycje szpitala są co najmniej niepoważne. - Proponujemy stworzenie siatki płac, która regulowałaby wynagrodzenie pielęgniarek posiadających odpowiednie doświadczenie - dodaje Alicja Miszkiewicz.

  W szpitalu zatrudnionych jest 860 pielęgniarek, z czego 185 ma tytuł magistra, a 165 dodatkowe specjalizacje. Przez ostatni rok w instytucie pracę znalazło 56 pielęgniarek.

  Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia
  1 - 7 lutego 2016 roku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (31)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bzdury

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  propaganda, sprawdzone

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bzdury

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  propaganda, sprawdzone

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gehenna ze strony pielęgniarek

  córka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Sprawdza się to, że pielęgniary to suki zarozumiałe. Niech będzie jedna od leków, absolutnie więcej , a nie np 4-5 na wewnętrzny!!! Do innych spraw sprawdzają się dziewczyny niepelęgniarki , które...rozwiń całość

  Sprawdza się to, że pielęgniary to suki zarozumiałe. Niech będzie jedna od leków, absolutnie więcej , a nie np 4-5 na wewnętrzny!!! Do innych spraw sprawdzają się dziewczyny niepelęgniarki , które pomagają , są miłe wrażliwe, potrafią się mile zachować do starszych osób, usłuchają próśb , żeby nie wyłamywać !!!! rąk w ramionach przy przebieraniu, zrozumieją, że ktoś musi się wypróżnić- chociaż czasem i nie na wznak! Na dyżurze powinien być też facet- z tych noszowych, bo mają dużo zrozumienia , fachowości dla osób starszych ze zwyrodnieniami nóg, rąk. Takich ludzi zatrudnić , a roszczeniowe wiecznie pielęgniary, wielce wykształcone przecież muszą mieć czas na nadęcie się , ploty w kanciapie przy kawie o pokrzywdzeniu wiecznym, o tych starych, albo chorych wstrętnych, że w ogóle po co jeszcze żyją ! muszą mieć czas na chodzenie na strajki. Co one w ogóle robią przy tych chorych?! Przecież takie ważne damy, więc muszą być chamskie !!! Przeszłam straszne załamanie z ich powodu, nie chciały mi pomóc przy Tacie, którego chciałam przekręcić na bok, który wyszedł z choroby w miarę, ale i mnie, i Jego wykończyły psychicznie chamstwem i zaniedbaniem. I były wściekłe, strasznie wściekłe !!! że chciałam Tacie pomóc i w ogóle śmiałam prosić o coś. W tym czasie , gdy bywałam tam od 13-tej do 17-tej cały czas siedziały u siebie, i nie jestem palcem robiona, wcale nie miały w tym czasie papierkowej roboty, którą sie ciągle zasłaniaja. Wstrętne pielęgniary, tragiczne, roszczeniowe, rozpuszczone k.... !!!!!! Chory niech zdycha w pampersie, jak i stary, chociaż całkiem mu się ma na dalsze życie.Nawet przy osobie z rodziny nie udają, że pracują. A im więcej się wyuczą, tym bardziej uważają, że są nietykalne nadęte damy do siedzenia i traktowania chorych jak gówno! zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Adres!

  Anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Poproszę o adres tego szpitala , chętnie pójdę tam do pracy , jak jest tak dobrze , pielegniarka pomaga , uczy rodzinę opieki i pielęgnacji chorego , ale musi być to RODZINA hahahahihihi , a...rozwiń całość

  Poproszę o adres tego szpitala , chętnie pójdę tam do pracy , jak jest tak dobrze , pielegniarka pomaga , uczy rodzinę opieki i pielęgnacji chorego , ale musi być to RODZINA hahahahihihi , a nie córeczka ,która postoi na korytarzu i nie potrafi podać ojcu łyzki zupy i czeka na pielęgniarkę , ŻENADA i taki ktoś ma czelność obrażać , trzeba zacząć od siebie najpierw !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech pokażą tzw. kwit z wypłaty

  Karolek. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Niech pokażą tzw. kwit z wypłaty. Brutto i netto.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Jędrzejczak odwaliła partaninę.

  realista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Nawet jej się nie chciało zrobić zdjęć ze strajku.

  Wkleiła jakieś tam zdjęcie pielęgniarek z bazy danych. Tak najłatwiej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ;0)

  niuska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Tym wszystkim mądralom,którzy bredzą i nie mają zielonego pojęcia co bredzą....dla nich najlepszym rozwiązaniem zaraz będzie NATURALNA SELEKCJA!!!! Bo to co jest słabe i chore wyzdechnie,bo nie...rozwiń całość

  Tym wszystkim mądralom,którzy bredzą i nie mają zielonego pojęcia co bredzą....dla nich najlepszym rozwiązaniem zaraz będzie NATURALNA SELEKCJA!!!! Bo to co jest słabe i chore wyzdechnie,bo nie będzie pielęgniarek.....no na pewno nie za takie stawki jak teraz ;0)))zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ICZMP zadluzenie.

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Moze pokazalibyscie komu ICZMP i ile jest winne? Czy czasem to nie jest tak ze jeden z nielicznych szpitali podlegajacych ministerstwu najwiecej jest winny panstwu?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Rudzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

  Zdjęcia szpitalnego cateringu też wstawicie? Będzie wesoło.. to nie pielegniarki a pacjenci powinni protestować.. szkoda, że po takim POSIŁKU nie maja pewnie siły wstać. WINSZUJE.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Rudzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  Zdjęcia szpitalnego cateringu też wstawicie? Będzie wesoło.. to nie pielegniarki a pacjenci powinni protestować.. szkoda, że po takim POSIŁKU nie maja pewnie siły wstać. WINSZUJE.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Manipulacja na topie

  Pielegniarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  Wstydem jest wstawienie zdjęcia na którym nie ma żadnej pielęgniarki z ICZMP a pokazano stare zdjęcie Zarządu Krajowego OZZPiP.To jest jeden z przykładów jak media lekceważą pielęgniarki.
  Pani...rozwiń całość

  Wstydem jest wstawienie zdjęcia na którym nie ma żadnej pielęgniarki z ICZMP a pokazano stare zdjęcie Zarządu Krajowego OZZPiP.To jest jeden z przykładów jak media lekceważą pielęgniarki.
  Pani redaktor pop prostu wstyd że poszła pani na łatwiznę.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czytelnik

  Zasmucony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Lekceważą? A ja czytam dość obszerną informację na temat protestu, która mnie bardziej interesuje niż twarze, których i tak nie znam. Nie czytam informacji dla zdjęć, tylko dla faktów. Szkoda, że w...rozwiń całość

  Lekceważą? A ja czytam dość obszerną informację na temat protestu, która mnie bardziej interesuje niż twarze, których i tak nie znam. Nie czytam informacji dla zdjęć, tylko dla faktów. Szkoda, że w dzisiejszych czasach odchodzi się od tych faktów, właśnie kosztem galerii, często słabej, która zostaje stworzona wyłącznie dla "klików". Pozdrawiam. zwiń

  Warto zobaczyć

  Diety