Przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak odwołany!

  Przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak odwołany!

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak odwołany!
  1/25
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak (PO) został odwołany. Za jego odwołaniem głosowało 25 radnych, przeciwko było 18. Głosowanie było tajne. Odwołana została także wiceprzewodnicząca rady Elżbieta Królikowska-Kińska (PO).
  Przed głosowaniem Tomasz Kacprzak (PO), przewodniczący rady powiedział: "Pełnię tą funkcję 5,5 roku. To wystarczający czas, by mnie poznać i ocenić moją pracę. Wolę budować niż burzyć. Preferuję grę zespołową. Bardzo proszę o uczciwą ocenę mojej pracy przy podejmowaniu decyzji. Niech ta decyzja wypłynie z uczciwej oceny mojej pracy, a nie politycznych przesłanek. Już pierwszy rzut oka na wniosek złożony przez klub radnych SLD i PiS pozwolił mi stwierdzić, że zarzuty są czysto polityczne.
  Łodzianie nie lubią awantur politycznych. Porozmawiajmy na tej sesji o: taryfach w komunikacji miejskiej, remontach dróg. To są moim zdaniem ważne sprawy. Nie zajmujmy się sobą, ale sprawami, które powierzyli nam łodzianie."

  Głosowanie w sprawie odwołania przewodniczącego Kacprzaka odbyło się w sposób tajny, na kartach do głosowania. Głosowało 43 radnych. 25 było za odwołaniem Tomasza Kacprzaka, a 18 przeciw. Za odwołaniem wiceprzewodniczącej rady Elżbiety Królikowskiej-Kińskiej (PO) głosowało 25 radnych, 17 było przeciw.

  Przypomnijmy, że kluby radnych SLD i PiS, które składały wniosek liczą w sumie 15 osób (9 SLD i 6 PiS). Pozostali to 22 osoby z klubu PO, 4 niezrzeszonych oraz 2 z Ruchu Palikota.

  - Spodziewałem się każdego wyniku głosowania - mówił Tomasz Kacprzak po odwołaniu. - Ale z matematyki wynika, że nie cały klub PO głosował za mną. Dziś czeka nas normalna praca w radzie. Zaś ja nadal będę pracował na rzecz mieszkańców Łodzi.

  - Rada oceniła pracę przewodniczącego - mówi Tomasz Piotrowski, p.o. dyrektora biura prezydenta Łodzi. - Natomiast ja bardzo dobrze oceniam jego pracę. Zapewniał spokojne, rzetelne prowadzenie obrad rady. Nierzadko hamował wystąpienia radnych opozycji. Myślę, że klub radnych PO zbierze się jeszcze dziś, po głosowaniu za absolutorium dla pani prezydent.

  Czy głosowanie w sprawie przewodniczącego może nam coś powiedzieć o zbliżającym się głosowaniu za absolutorium? - Głosowanie za absolutorium jest jawne - pokreślił Tomasz Piotrowski.

  Cezary Grabarczyk (PO), wicemarszałek Sejmu RP, podkreślał dobrą pracę Tomasza Kacprzaka na stanowisku przewodniczącego rady. - Teraz klub PO w radzie będzie musiał zastanowić się nad przyszłością - mówi Cezary Grabarczyk. - Klub nie obronił przewodniczącego. Coś się stało w klubie co wymaga pogłębionej analizy.

  - Cieszymy się z odwołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącej - mówi Marcin Mastalerek, poseł PiS. - Samorządność zwyciężyła nad partyjniactwem PO.

  - Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że bardzo dobry wniosek SLD o odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczącej uzyskał większość w głosowaniu rady - powiedział Tomasz Trela, wiceprzewodniczący klubu radnych SLD. - Myślę, że teraz prace samorządu będą sprawniejsze. 43-osobowa rada daje nam gwarancję, że z takiego grona wybierzemy godnego przewodniczącego.

  - Wynik głosowania jest dla nas zaskoczeniem - szczególnie, że klub radnych PO bronił pana przewodniczącego i panią wiceprzewodniczącą - powiedział Łukasz Magin, klub radnych PO z frakcji Krzysztofa Kwiatkowskiego.

  Po głosowaniu za absolutorium dla prezydent Łodzi ma się zebrać klub radnych PO. - Konsekwentnie w nim nie uczestniczymy - mówi Łukasz Magin, jeden z 8 wykluczonych lub zawieszonych w prawach członków PO.

  Dziś w prezydium rady zasiadają wiceprzewodniczący: Grzegorz Matuszak (SLD) i Krzysztof Stasiak (PiS). Przypomnijmy, że klub radnych PO zgłosił wniosek o odwołanie obu wiceprzewodniczących.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (41)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NA POLITYCE SIE NIE ZNAM

  OBYWATELKA XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 17

  NIE ZNAM SIE NA POLITYCE PANA T.K. NIE ZNAM NAWET Z TWARZ - DOPIERO TERAZ PRY ODWOLANIU
  ALE NIE MUSIALO BYC TAK XLE ZE W DEMOKRATYCZNEJ LIDZI TRZYMAL SIE PONAD 5 LAT! PRZEXIEZ ZA PIEKNE OCZY NIE...rozwiń całość

  NIE ZNAM SIE NA POLITYCE PANA T.K. NIE ZNAM NAWET Z TWARZ - DOPIERO TERAZ PRY ODWOLANIU
  ALE NIE MUSIALO BYC TAK XLE ZE W DEMOKRATYCZNEJ LIDZI TRZYMAL SIE PONAD 5 LAT! PRZEXIEZ ZA PIEKNE OCZY NIE DSTAWAL GLEJTU DI WLADZY W MIESCIE . ALE ZE SMIEXIAMI TO LODX DALA CIAŁA ,SZKODA ZE TUTA NIE DOKONCZYL SPRAWY AKSIE NALEZY ALE MOZE TWRAZ JAK BEDZIE RADNYM ?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odwołanie p. Kacprzaka

  Serwantka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 19

  Myślę, że p. Kacprzak powinien jeszcze wiele zrozumieć, np. to, że miał jedynie organizować pracę Rady PONAD PODZIAŁAMI, ale nie miał prawa do recenzowania czy komentowania wypowiedzi radnych, co...rozwiń całość

  Myślę, że p. Kacprzak powinien jeszcze wiele zrozumieć, np. to, że miał jedynie organizować pracę Rady PONAD PODZIAŁAMI, ale nie miał prawa do recenzowania czy komentowania wypowiedzi radnych, co permanentnie robił. No istny rządca w folwarku. Niska kultura osobista, bufon i buc - bardzo dobrze, że go odwołali!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Straszył Radnych dyscypliną partyjną?

  A niestraszny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 21

  A tu jak się okazuje on i jego zastępczyni dyscypliną właśnie dostali od Radnych na odchodne i już chyba zapanuje normalność i zacznie wzrastać autorytet Radnych. Przejrzeli Radni na oczy, że nie...rozwiń całość

  A tu jak się okazuje on i jego zastępczyni dyscypliną właśnie dostali od Radnych na odchodne i już chyba zapanuje normalność i zacznie wzrastać autorytet Radnych. Przejrzeli Radni na oczy, że nie można być klakierami niekompetentnej w bardzo wielu przypadkach władzy i co nam zgotował ten jegomość forsując niekorzystne dla Łodzian uchwały Rady Miejskiej. Czas na rozliczenie wiceprezydentów wnoszących pod obrady Rady Miejskiej wniosków, które pogarszają życie mieszkańców Łodzi (choćby za niegospodarność w budowie NCŁ na EC-1, przekręty we wdrażaniu ustawy śmieciowej i nieuzasadnione zawyżanie cen, odrzucane nieudolne plany zagospodarowania przestrzennego godzące w warunki życia ludzi z osiedli mieszkaniowych, zaniedbania w realizacji inwestycji obwodnicy Łodzi S-14, w remontach ulic i infrastrukturze drogowej, negatywne i nieprzemyślane działania przy likwidacji szkół i braku miejsc w przedszkolach, parodia w zakresie budowy stadionów w Łodzi w tym stadionu miejskiego). To tylko nieliczne przykłady których jest mnóstwo, a należy je zapisać na niekorzyść odwołanego Przewodniczącego Kacprzaka. Jak podkreślił również w w/w artykule Pan Tomasz Piotrowski p.o. Dyr.Biura Prezydenta m.Łodzi, Pan Kacprzak jako Przewodniczący Rady Miejskiej n i e r z a d k o hamował wystąpienia radnych opozycji co jak sądzę jest także administracyjnie ze strony magistratu ostatecznym jego rozliczeniem ze złej jego pracy i kwintesencją obrazu łamania praw demokracji w Radzie, która w końcu go odwołała. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nepotyzm

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 21

  Ta Królikowska czy to ta co synowi załatwiła robotę w miejskiej spółce przy pilnowaniu kajaków zimą na zamarzniętym stawie? Napiszcie bo dokładnie tego je osiągnięcia nie pamiętam.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kierownik obiektu letniego w sezonie zimowym

  emeryt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 16

  tak ta sama a teraz , że jest kierownikiem gospodarzem obiektu na Hali przy ul. Małachowskiego

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skończ waść, wstydu /sobie/ oszczędż

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 44 / 19

  Zaś ja nadal będę pracował na rzecz mieszkańców Łodzi - straszy nas ten facet. A co z jego synekurą -etatem dyrektorskim w WORD?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i inkryminowany komentarz powrócił na swoje miejsce.

  6ik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 17

  I tak trzymać! Pa!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Apacze i oczom nie wierzę!

  6ik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 21

  Zdaje się, że usunięto mój komentarz, w którym pocieszałem druha Grabarczyka, że Kacprzak to nic to, skoro najważniejsze, że już nikt nie niepokoi jego chłopców - zuchów. I cóż w tym zdrożnego?...rozwiń całość

  Zdaje się, że usunięto mój komentarz, w którym pocieszałem druha Grabarczyka, że Kacprzak to nic to, skoro najważniejsze, że już nikt nie niepokoi jego chłopców - zuchów. I cóż w tym zdrożnego? Dobranoc.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Uradowany!

  Damian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 13

  Królikowska już dawno powinna być odwołana! Pamiętna rada miejska dot likwidacji szkół. Ta baba nie dawała głosu opozycji..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto zdradził Tomka K.?

  Chomik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 20

  http://img59.imageshack.us/img59/2284/l8mn.jpg

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pan Kacprzak woli budować niz burzyć ...???????

  czy ładnie tak kłamać ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 18

  Panie Kacprzak, a co kulturalnym obliczem Łodzi ? Co z podmiotami, które pan z premedytacja z Łodzi eksterminował ?! Nie akceptujemy pana osoby za zakłamanie i niszczenie Łodzi z czysto osobistych...rozwiń całość

  Panie Kacprzak, a co kulturalnym obliczem Łodzi ? Co z podmiotami, które pan z premedytacja z Łodzi eksterminował ?! Nie akceptujemy pana osoby za zakłamanie i niszczenie Łodzi z czysto osobistych pobudek. Prywata, buta i chamstwo, to jest to co nam się z panem kojarzy.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo