Radni PO bronią przewodniczącego łódzkiej komisji zdrowia

  Radni PO bronią przewodniczącego łódzkiej komisji zdrowia

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Radni z klubu PO w Radzie Miejskiej w Łodzi stanęli w czwartek w obronie przewodniczącego komisji ochrony zdrowia i opieki społecznej Andrzeja Kaczorowskiego. To ich odpowiedź na wniosek o odwołanie przewodniczącego, który na komisji zdrowia złożyli radni z klubu "Łódź 2020".
  Andrzej Kaczorowski może zostać wkrótce odwołany

  Andrzej Kaczorowski może zostać wkrótce odwołany ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W obronie Kaczorowskiego wystąpili: Mateusz Walasek, Tomasz Kacprzak, Jan Mędrzak, Adam Wieczorek i Jarosław Tumiłowicz. Radni uważają wniosek byłych kolegów z Platformy za niezasadny. Ich zdaniem nie ma on żadnych podstaw merytorycznych.

  - We wniosku czytamy, że działania władz zmierzają w kierunku ograniczenia funduszy na doposażenie i modernizację placówek ochrony zdrowia, co jest nieprawdą. Najlepszym przykładem świetnego współdziałania władz i rady miejskiej jest modernizacja szpitala im. Jordana, modernizacja rehabilitacji w Szpitalu im. Jonschera i umożliwienie temu szpitalowi rozpoczęcie inwestycji wartej 50 mln zł. Pacjenci, którzy leczą się w tych szpitalach to widzą - mówi Jarosław Tumiłowicz.

  Radni PO uważają, że to dalsza część "wojny o tron" radnych z klubu "Łódź 2020", którzy - razem z radnym PiS Piotrem Adamczykiem - złożyli powyższy wniosek.

  - Ten wniosek to złamanie dobrego obyczaju w łódzkiej radzie, ponieważ komisje rozdzielane były według priorytetów. Radni z klubu "Łódź 2020" mają niestety tylko dwa priorytety: rozmontować przyszłoroczny budżet Łodzi, tak by najważniejsze inwestycje nie zostały wykonane oraz zdobyć, jak najwięcej stołków dla swoich partyjnych kolegów - uważa Mateusza Walasek.

  Wniosek zostanie poddany pod głosowanie na kolejnej komisji zdrowia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xx

  xx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  przestancie się promować przed wyborami dla własnych stołków ! Żalosne całe Łódź 2020 ma w plecy za tą kampanie co robi odkąd kwiatek został w nik...u :) macie tam robote jak cos. Rozliczymy was...rozwiń całość

  przestancie się promować przed wyborami dla własnych stołków ! Żalosne całe Łódź 2020 ma w plecy za tą kampanie co robi odkąd kwiatek został w nik...u :) macie tam robote jak cos. Rozliczymy was przy urnach:) Łodzianie przestali byc glupi i wola inwestycje niz wasze pseudo martwienie sie o nas.zegnam zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy to sukces?

  Janina Kowalska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Czy to sukces? zmniejszona stawka żywieniowa do 3, 50 zł na utrzymanie dziennie jednego pensjonariusza w domu pomocy społecznej w Łodzi. Nie wierzycie, proszę sprawdzić.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ratr

  2020 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 10

  nie ma cie mojego glosu , lodz potrzebuje spokou, Wy chcecie wszystko popsuc. lodz sie wkoncu zaczela rozwiajac. 3mam kciuki za dzialania zdanowskiej mimo ze jestem anty Po.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ok

  ok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  zgadzam sie to miasto wreszcie zmienia sie na plus.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »