Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni: Prezydent Zdanowska nie realizuje Strategii Rozwoju Ulicy Piotrkowskiej

Matylda Witkowska
Piotrkowska się zmienia, ale nie tak jak było to przewidziane w Strategii
Piotrkowska się zmienia, ale nie tak jak było to przewidziane w Strategii Paweł Łacheta
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska nie wywiązuje się z obowiązków menedżera Piotrkowskiej i nie realizuje Strategii Rozwoju Ulicy Piotrkowskiej - uważają łódzcy radni. Chcą uaktualnić dokument.

Strategia Rozwoju Ulicy Piotrkowskiej na lata 2009-2020 utworzona została przez Sztab Ulicy Piotrkowskiej. Strategia zawiera najważniejsze działania, jakie mają sprawić, że Piotrkowska odzyska dawne znaczenie. Czy strategia jest martwym dokumentem?

Radnym z komisji promocji miasta i współpracy zagranicznej nie podoba się, że prezydent Łodzi nie pojawia się na komisji, a jej urzędnicy są nieprzygotowani.

- Pani prezydent nie przedstawiła sprawozdania z realizacji strategii w roku 2012, a także planu działań i sposobu finansowania strategii w roku 2014 - podkreśla Joanna Kopcińska, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Radna Marta Grzeszczyk, przewodnicząca komisji, wylicza niezrealizowane elementy strategii, m.in. uporządkowanie chaosu reklamowego, uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i budowę toalet na Piotrkowskiej.

Z tego względu radni PO chcą złożyć projekt uchwały nakazującej uaktualnienie strategii.

- Chcemy, by pojawiły się w niej nowe plany i uaktualniono zadania, które nie są realizowane, jak np. rower miejski - mówił na konferencji radny Bartosz Domaszewicz.

Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi, przyznaje, że strategia jest częściowo nieaktualna.

- Życie pokazało, że ulica rozwija się w innym kierunku niż w dokumencie. Np. zamiast centrum handlowo-usługowego w dawnym China Town jest świetna OFF Piotrkowska - mówi rzecznik.

CZYTAJ STRATEGIĘ ROZWOJU ULICY PIOTRKOWSKIEJ NA LATA 2009-2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki