Raków - Widzew 1:1. Łodzianie dzielnie walczyli z mistrzem Polski. Jak padły bramki?

Przed meczem porównaliśmy pucharowy dorobek obu drużyn. Raków zdobył w Europie do tej pory 42 punkty, Widzew – 81. Gdyby to mogło decydować, marzyliśmy!

Widzew ma większe osiągnięcia w europejskich pucharach, ale także w niedzielę pokazał, że ma drużynę, która jest w stanie walczyć z mistrzem Polski, jak równy z równym.
Szkoleniowiec widzewiaków Daniel Myśliwiec postawił na identyczny skład, jaki desygnował przed starciem z Ruchem Chorzów, które ostatecznie się nie odbyło. Już w 3 minucie z rzutu wolnego Juljan Shehu podał do Mato Milosa, ten precyzyjnie dośrodkował, a Mateusz Żyro kapitalnym uderzeniem głową pokonał golkipera Rakowa. Wielka radość zapanowała w sektorze za tą bramką, na którą padł gol, bo tam siedzieli kibice Widzewa.
Tak padł gol dla Widzewa:

Radość fanów trwała do 66 minuty. Wtedy po zamieszaniu w polu karnym gości na bramkę Henricha Ravasa uderzył Jean Carlos. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki Widzewa. Zbyt mało agresywnie blokował strzelca gola Mato Milos.
Tak padło wyrównanie dla Rakowa:

Ważne było to, by utrzymać chociaż remis do ostatniego gwizdka. Trener Widzewa jeszcze nie tracił nadziei, wpuścił na boisko drugiego napastnika Jordiego Sancheza. Później Imada Rondicia zastąpił jednak Fabio Nunes. Widzewiacy grali do końca odważnie. Bliski szczęścia był Luis Silva, którego strzał został zablokowany.
Na cztery minuty przed końcem gospodarze domagali się karnego za rękę Luisa Silvy, ale sędzia po analizie VAR uznał, że wszystko było w porządku. Do końca wynik nie uległ zmianie.
Cenny punkt na boisku mistrza Polski musi cieszyć widzewiaków. To ważny punkt, bo przed meczem Widzew był tuż nad strefą spadkową. Teraz zajmuje 12 miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.
Raków Częstochowa - Widzew Łódź 1:1 (0:1)
0:1 Mateusz Żyro (3), 1:1 Jean Carlos Silva (66).
Raków: Vladan Kovačević - Fran Tudor, Bogdan Racovițan, Milan Rundić - Jean Carlos Silva (75, Dawid Drachal), Ben Lederman (61, Władysław Koczerhin), Gustav Berggren, John Yeboah (61, Marcin Cebula), Bartosz Nowak (75, Sonny Kittel), Srđan Plavšić - Ante Crnac (61, Fabian Piasecki). Trener: Dawid Szwarga.
Widzew: Henrich Ravas - Mato Miloš, Mateusz Żyro, Juan Ibiza (37, Luís Silva), Andrejs Cigaņiks - Dominik Kun (65, Fran Álvarez), Marek Hanousek, Juljan Shehu - Ernest Terpiłowski (65, Jordi Sánchez), Imad Rondić (78, Fábio Nunes), Antoni Klimek. Trener: Daniel Myśliwiec.
żółte kartki: Cebula - Shehu, Hanousek.
sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
widzów: 5500.