Regionalny Puchar Polski 2018. Warta Sieradz broni pucharu...

  Regionalny Puchar Polski 2018. Warta Sieradz broni pucharu Polski w piłce nożnej na szczeblu wojewódzkim

  Dariusz Piekarczyk

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Regionalny Puchar Polski 2018. Warta Sieradz broni pucharu Polski w piłce nożnej na szczeblu wojewódzkim
  1/22
  przejdź do galerii

  Regionalny Puchar Polski 2018. Warta Sieradz broni pucharu Polski w piłce nożnej na szczeblu wojewódzkim ©Jarosław Kosmatka

  W finale regionalnego Pucharu Polski Województwa Łódzkiego, który zostanie rozegrany na stadionie MOSiR Sieradz w sobotę 23 czerwca spotka się miejscowa Warta, która spadła z grupy pierwszej III ligi oraz KS Paradyż.
  Goście to drużyna, która w ubiegłym sezonie grała z powodzeniem w IV lidze, ale z powodu kłopotów finansowych nowe rozgrywki rozpocznie w piotrkowskiej klasie A.

  Dzisiaj mecz Niemcy - Szwecja

  Trofeum bronią sieradzanie, którzy rok temu wygrali na boisku z Aleksandrowie Łódzkim, z Unią Skierniewice 2:0. Dla zespołu z Paradyża to pierwszy finał od 15 lat. W 2003 roku drużyna, grająca wówczas pod nazwą Ceramika pokonała Omegę Kleszczów.

  Zobacz galerię

  Zwłaszcza dla zespołu z Sieradza zwycięstwo w finale uratuje, choć częściowo, kiepski sezon. Nie ukrywa tego zresztą Marcin Kobierski, kapitan Warty, grający w tej drużynie od kilkunastu lat.
  Tomasz Jóźwik, prezes klubu, także liczy na zwycięstwo, tym bardziej że wygrana dla awans na szczebel ogólnopolski. Dzięki temu na sieradzki stadion mogłaby zawitać drużyna z wyższej ligi, a to już duża atrakcja dla kibiców.

  Warto dodać, że kierownikiem Warty jest Marek Łucka, który w roku 1978, był bramkarzem sieradzan i brał udział w wybranym meczu z ówczesnym wicemistrzem Polski Śląskiem Wrocław 2:1. Tamten wynik uważany jest do dziś za największy sukces sieradzkiej piłki nożnej, a Marek Łucka chętnie wraca do tamtych dni.

  Dodajmy, że wygrana w finale to także premia w wysokości 30 tysięcy złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pokonany może liczyć na 5 tys. zł od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, ale nie awansuje już na szczebel ogólnopolski.  Komentarze (1)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zaproście Lewandowskiego, będzie wam koszulki wąchał

  maniek (gość)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo