Rekordowy Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Szybcy Kenijczycy. Zdjęcia i wyniki

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
6,5 tysiąca zawodników zgłosiło się do udziału w 21. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Bieg wygrał Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo (Benedek Team), który dystans 10 km przebiegł w czasie 29.08. Drugi na mecie był jego rodak Kennedy Kipkemoi Rono - 29.29, a trzeci Polak Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom) - 29.32.
Kolejne miejsca zajęli: 4. Kenijczyk Albert Kipkorir Tonui - 29.50, 5. Patryk Kozłowski (RLTL Optima Radom) - 30.00, 6. Kamil Jastrzębski (Ducla Academy) - 30.30, 7. Daniel Żochowski (Żórawski Team) - 30.58, 8. Krzysztof Gosiewski (LKS Ostromecko) - 31.32, 9. Boniface Nduva (Kenia) - 32.04, 10. Łukasz Parszczyński (Wilkasy) - 32.13, 11. Tomasz Osmulski (Team Osmo Łódź) - 32.26.
Najlepszą kobietą była Kenijka Valentine Jebet - 33.10, a druga wśród pań zameldowała się Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) - 33.19.
W klasyfikacji klubowej wygrali Kenijczycy, ale drugie miejsce zajęli biegacze z Łodzi: Martyna Wychowałek, Jan Wychowałek, Michał Witkowski i Tomasz Kartasiński z Łodzi oraz Damian Mikołajczyk ze Zduńskiej Woli reprezentowali grupę #Planbieganie.
Brawa należą się nie tylko zwycięzcom, ale i tym ostatnim. Ostatnie miejsce w biegu zajęła warszawianka Zuzanna Zawistowska, która dystans 10 km przebiegła w czasie 1.31,51. Gratulujemy hartu ducha.