Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Piłsudskiego w Radomsku. Firma Drog-Bud wznowiła prace

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Po zimowej przerwie firma DROG BUD wznowiła prace przy remoncie odcinka ul. Piłsudskiego w Radomsku
Po zimowej przerwie firma DROG BUD wznowiła prace przy remoncie odcinka ul. Piłsudskiego w Radomsku Arch. Starostwo powiatowe w Radomsku
Firma Drog-Bud wznowiła prace na remontowanym odcinku ulicy Piłsudskiego w Radomsku

Firma Drog-Bud wznowiła prace na ul. Piłsudskiego w Radomsku

Po zimowej przerwie firma DROG BUD wznowiła prace przy remoncie odcinka ul. Piłsudskiego w Radomsku (między skrzyżowaniami z ulicami Targową i Spacerową). Obecnie trwa demontaż starych i ustawianie nowych krawężników ograniczających jezdnię. Prace te potrwają około tygodnia.

Jak informują powiatowi urzędnicy, jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, w dalszej kolejności na ul. Piłsudskiego będą układane kolejne warstwy jezdni, w tym również - pierwsza warstwa bitumiczna. Wykonanie podbudowy jezdni powinno zmniejszyć uciążliwości związane z przejazdem przez plac budowy.

- Jak wielokrotnie informowaliśmy, prace związane z generalnym remontem drogi powiatowej nr 3952E – ul. Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego zgodnie z harmonogramem i umową mają trwać do 20 maja 2024 r. W ramach tego zadania zaplanowano: wymianę kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac obejmuje także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego – przypomina starostwo powiatowe w Radomsku.

Koszt inwestycji to ok. 2,9 mln zł. Starostwo powiatowe w Radomsku pozyskało na ten cel dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, natomiast miasto Radomsko przekazało pieniądze na remont kanalizacji deszczowej i budowę oświetlenia ulicznego.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki