Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Reymonta w Radomsku. Kiedy kierowcy będą mieć łatwiej? ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Kierowcy czekają, kiedy będzie można pojechać ulicą Reymonta w Radomsku
Kierowcy czekają, kiedy będzie można pojechać ulicą Reymonta w Radomsku Jacek Drożdż
Kierowcy w Radomsku czekają, kiedy zakończy się remont ulicy Reymonta

Remont ul. Reymonta i pozamykane ulice w centrum Radomska

Kierowcy, którzy jeżdżą po Radomsku nie mają łatwego życia. Pozamykane ulice w centrum Radomska to dla nich prawdziwy problem. Kiedy można spodziewać się otwarcia ulicy Reymonta, przynajmniej w takiej części, by ułatwić życie kierującym?

- Po zakończeniu prac archeologicznych i ich odbiorze potwierdzonym decyzjami administracyjnymi przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi, wykonawca przystąpił do wykonania kanału deszczowego wraz ze studzienkami – wyjaśnia Karolina Turowska z wydziału informacji i promocji urzędu miasta w Radomsku. - Obecnie trwają prace związane z wymianą starej sieci i instalacji wodociągowej na odcinku od ulicy Żeromskiego do rzeki Radomki oraz od rzeki Radomki do ulicy Warszyca.

Trwa też wykonanie dodatkowej stabilizacji gruntu głównie nad kanałem Radomki i w rejonie studni kanalizacji w związku z dużym nawodnieniem podłoża spowodowanym awariami sieci przez skorodowane rury i obfitymi opadami.

Co najważniejsze dla kierowców, W tym roku, jeśli warunki pozwolą, wykonawca zaplanował wykonanie wszystkich robót ziemnych i położenie warstw konstrukcyjnych podbudowy drogi, ułożenie krawężnika, a także ułożenie warstwy mineralno-bitumicznej wiążącej na odcinku od ul Żeromskiego do zachodniej nitki Al. Jana Pawła II.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odcinek ten zostanie udostępniony dla kierowców w ruchu jednokierunkowym w stronę ul. Kościuszki jeszcze w tym roku – mówi Karolina Turowska.

Znacznie wcześniej, bo już w przyszłym tygodniu, kierowcy powinni pojechać odcinkiem ulicy Reymonta, na którym prowadzono prace gwarancyjne.

- Prace gwarancyjne na ulicy Reymonta zostały zakończone. Teraz, jak wymaga proces technologiczny, nowo osadzona kostka brukowa musi związać się z gruntem – dodaje Karolina Turowska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki