Rewitalizacja Łodzi: płyty z dawnych fabryk
Fachowcy odnowili już elewacje oficyn w podwórku i teraz skupili się na budowie nowej nawierzchni z płyt granitowych i kamiennych oraz płyt żeliwnych pochodzących z dawnych, rozebranych fabryk. Wszystko wskazuje na to, że prace zakończą się latem tego roku.
Przeczytaj też o cennych odkryciach podczas rewitalizacji Starego Rynku w Łodzi
- W ramach tej inwestycji zostaną odtworzone takie detale, jak parapety, gzymsy itp. Uzupełnione będzie oświetlenie na elewacjach przy wejściach do budynku oraz w części drzwi i parteru. Podwórko zachowa obecny układ z uwzględnieniem sezonowych ogródków gastronomicznych. Budynek będzie miał nadal funkcje usługowo-biurowe, czyli restauracje, Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne i Fundacja Ulicy Piotrkowskiej, zaś na I piętrze w budynku frontowym oraz w części oficyny południowej biura Urzędu Miasta – wyjaśnia Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.
Rewitalizacja Łodzi: inwestycja z przeszkodami
Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 102 została wybudowana w 1885 roku dla niejakiego Starkego. Potem należała do znanego fabrykanta Juliusza Heinzla, jednego z największych potentatów wełnianych w Łodzi, który po sąsiedzku miał swój pałac i fabrykę.
Przeczytaj też o rewitalizacji zabytkowych kamienic przy ul. Legionów w Łodzi
- Ta inwestycja nie obyła się bez problemów. Poprzedni wykonawca wykonał dokumentację projektową i nie przystąpił do prac budowlanych. Pracownicy nie pojawili się tam w wyznaczonym terminie. Dlatego odstąpiliśmy od umowy i podjęliśmy decyzję o przetargu prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia – informowała Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?