MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rokicińska, Włókniarzy, Nawrot remonty łódzkich ulic dobiegają końca

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Kończą się remonty wielu ulic w Łodzi - w tym ulic Rokicińskiej,  Tuwima, Nawrot czy torowiska w alei Włókniarzy. Dobiega końca męczący remont  ulicy Rokicińskiej. 1 sierpnia na odcinku między ul. Gajcego i Malowniczą przywrócony zostanie ruch autobusowy i wjazdy docelowe. Na  stałą trasę wrócą linie 90A, 90B i 201. Pełen ruch samochodowy ma być przywrócony w połowie sierpnia.Do wykonania zostały prace przy drodze rowerowej i  układanie elementów brukarskich przy ul. Gajcego i przy  autostradzie. Nie będzie to jednak przeszkadzało autobusom. Zmienią się też przystanki, od 1 sierpnia autobusy będą zatrzymywać się tylko na żądanie.Na ul. Rokicińskiej trwają natomiast prace od ul. Gajcego w kierunku Andrespola.Czytaj na kolejnym slajdzie
Kończą się remonty wielu ulic w Łodzi - w tym ulic Rokicińskiej, Tuwima, Nawrot czy torowiska w alei Włókniarzy. Dobiega końca męczący remont ulicy Rokicińskiej. 1 sierpnia na odcinku między ul. Gajcego i Malowniczą przywrócony zostanie ruch autobusowy i wjazdy docelowe. Na stałą trasę wrócą linie 90A, 90B i 201. Pełen ruch samochodowy ma być przywrócony w połowie sierpnia.Do wykonania zostały prace przy drodze rowerowej i układanie elementów brukarskich przy ul. Gajcego i przy autostradzie. Nie będzie to jednak przeszkadzało autobusom. Zmienią się też przystanki, od 1 sierpnia autobusy będą zatrzymywać się tylko na żądanie.Na ul. Rokicińskiej trwają natomiast prace od ul. Gajcego w kierunku Andrespola.Czytaj na kolejnym slajdzie Grzegorz Gałasiński
Kończą się remonty wielu ulic w Łodzi - w tym ulic Rokicińskiej, Tuwima, Nawrot czy torowiska w alei Włókniarzy.

Dobiega końca męczący remont ulicy Rokicińskiej. 1 sierpnia na odcinku między ul. Gajcego i Malowniczą przywrócony zostanie ruch autobusowy i wjazdy docelowe. Na stałą trasę wrócą linie 90A, 90B i 201. Pełen ruch samochodowy ma być przywrócony w połowie sierpnia.

Do wykonania zostały prace przy drodze rowerowej i układanie elementów brukarskich przy ul. Gajcego i przy autostradzie. Nie będzie to jednak przeszkadzało autobusom. Zmienią się też przystanki, od 1 sierpnia autobusy będą zatrzymywać się tylko na żądanie.

Na ul. Rokicińskiej trwają natomiast prace od ul. Gajcego w kierunku Andrespola.

Wakacje sprzyjają remontom także w innych miejscach Łodzi. Do końca sierpnia ma zakończyć się remont torowiska na al. Włókniarzy, między ulicami Legionów i Struga. Był to najbardziej wyeksploatowany fragment szyn na al. Włókniarzy.

Prace idą zgodnie z harmonogramem. Stara infrastruktura została rozebrana, wykonane zostały nowe słupy trakcyjne, a także podbudowai drenaż torowiska. Na pierwszym odcinku, od strony ul. Legionów są już nowe szyny. Tramwaje na tę część al. Włókniarzy wrócą po wakacjach.

Wczesną jesienią mają też zakończyć się ciągnące się od dawna remonty ulic w centrum Łodzi.

Tydzień temu rozpoczęło się układanie nawierzchni na ul. Nawrot. Remont międz ul. Kilińskiego a Piotrkowksą miał się zakończyć w ubiegłym roku, ale prace się przeciągnęły. O ul. Nawrot stało się głośno wiosną, gdy zrozpaczona rozkopami właścicielka gofrowni postanowiła pływać w kałuży na dmuchanym flamingu.

We wrześniu ma być przejezdna ulica Tuwima między Kilińskiego a Targową. Prace drogowe ciągną się tam drugi rok, ale teraz jest już asfalt i trwa układanie kostki.

Praktycznie gotowa jest też krótki fragment ul. Traugutta między ul. Sienkiewicza i Kilińskiego. Nawierzchnia jest już gotowa, trwają prace przy aranżacji przestrzeni.

We wrześniu mają też zakończyć się prace na ul. Kilińskiego między ulicami Narutowicza a Rewolucji 1905 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki