MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rolnicy blokują ulice Łodzi i Zgierza - dziś kolejna odsłona protestu przeciwko założeniom Zielonego Ładu GDZIE UTRUDNIENIA?

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dziś protest rolników w Łodzi i Zgierzu. Są na ważnych skrzyżowaniach W piątek (12 kwietnia) kolejny protest rolników w Łodzi. Tym razem blokują kilka ważnych skrzyżowań na ulicach: Strykowskiej, Szczecińskiej, Maratońskiej i w Nowosolnej. Protesty także w Zgierzu. Z pierwszych relacji wynika, że na Retkini - zjazdy z S14 przy ulicy Maratońskiej są przejezdne. Nie ma blokad, a rolnicy, którzy tamtędy przejechali, zdecydowali dołączyć do protestujących na ulicy Szczecińskiej. Tam zablokowane jest skrzyżowanie ulicy Aleksandrowskiej ze Szczecińską. Blokada trwa także na Strykowskiej i w Nowosolnej. Policjanci kierują samochody objazdami.

Gdzie w piątek 12 kwietnia są blokady?
Rolnicy wyjechali na ulice wjazdowe do Łodzi i Zgierza już od godziny 10.

Protest rolników

Zapowiedziany przez rolników protest sprawił, że w kto mógł w piątek 12 kwietnia zostawił auto w domu i przesiadł się do komunikacji miejskiej. Ruch samochodów na ulicach miasta jest wyraźnie mniejszy, a w tramwajach i autobusach - większy tłok.

Kolejny protest rolników w Łodzi oraz w Zgierzu rozpoczął się w piątek (12 kwietnia) o godz. 10.
Manifestujący blokują wjazd do Łodzi. Zapowiedzieli, że przejadą ul. Strykowską od Imielnika Nowego do skrzyżowania z ul. Inflancką – utrudnienia będą do godz. 17.

W tym czasie zablokowane moga być:

  • skrzyżowania DK72 w Nowosolnej,
  • skrzyżowanie ulic Strykowskiej i Inflanckiej,
  • skrzyżowanie ulic Aleksandrowskiej i Szczecińskiej,
  • wjazdy i zjazdy z S14 na ul. Maratońskiej.

Na Retkini - bez utrudnień
Na Retkini około godziny 10.30 przy wjazdach i zjazdach z S14 przy Maratońskiej oraz przy ul. Sanitariuszek - jest swobodny przejazd, nie ma żadnych blokad. Na miejscu stoją patrole policji na motocyklach i w radiowozach. Policjanci relacjonowali, że w tym rejonie miasta pojawiło się kilka ciągników rolniczych, ale ponieważ było ich niewiele, zdecydowali dołączyć do protestujących na ulicy Szczecińskiej.

Teofilów z blokadą skrzyżowania
Ponad 20 rolniczych maszyn stoi na skrzyżowaniu ulicy Aleksandrowskiej ze Szczecińską. Nie można tam przejechać. Policjanci kierują samochody objazdami.

Strykowska - Inflancka nieprzejezdna
Zgodnie z zapowiedzią rolnicy z ciągnikami blokują ulicę Strykowską i Inflancką. Nie ma przejazdu ani od Wojska Polskiego ani od Nowosolnej. Kierowcy są zmuszeni do zawracania. Patrole policji kierują ruchem. Lepiej także omijać tamtej rejon.
- Protestujemy, bo sprzeciwiamy się polityce Unii Europejskiej, w szczególności chodzi nam o Zielony ład - mówi Piotr Karolak, hodowca bydła, uczestnik protestu na ulicy Strykowskiej. - Sprzeciwiamy się napływowi produktów rolno-spożywczych ze Wschodu, podczas gdy nasze zboże zalega w magazynach. Rozmów z ministrem rolnictwa i premierem było dużo, ale nic się nie zmienia.

Policjanci z łódzkiej „drogówki” są w każdym miejscu, w którym przewidziano akcję protestacyjną. Będą kierowcom wskazywać objazdy.

– W niektórych miejscach może nastąpić zmiana organizacji ruchu, dlatego ważne jest zwracanie uwagi na oznakowanie znajdujące się na drodze – zapowiedzieli.

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów
Piątkowy protest rolników w Łodzi wpłynie na kursowanie pojazdów komunikacji miejskiej. Na czas jego trwania zawieszone zostaną linie:
53B, 54B, 84A, 91B,91C

Skrócone zostaną trasy linii:
53A – z pętli Dw. Łódź Fabryczna linia skrócona do przystanku Brzezińska – Karkonoska;
54A – z pętli Janów linia skrócona do skrzyżowania Pomorska – Wendy (tam zawraca);
68 – z pętli pl. Niepodległości zostanie skrócona do Grupowej Oczyszczalni Ścieków;
91A – z pętli Janów skrócona do przystanku Wiączyńska – Autostrada A1 (obsługa wyłącznie autobusami mini. Po zjeździe z wiaduktu nad autostradą pojazdy MPK-Łódź zawrócą przy starej Wiączyńskiej i podjadą na przystanek w kierunku Janowa, gdzie nastąpi wymiana pasażerów).

Zmienione trasy autobusów linii:
60A, B i C – z pętli Stryków Dworzec PKP, Michałówek Dobra, Imielnik Nowy do skrzyżowania Strykowska – Wycieczkowa bez zmian, następnie Wycieczkową, Warszawską, Astrów, Marysińską, Inflancką, Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej właściwą trasą; z pętli CH Tulipan do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką, Marysińską, Astrów, Warszawską, Wycieczkową, Strykowską i dalej właściwymi trasami;
60D – z pętli Marysin Tęczowa do skrzyżowania Centralna – Warszawska bez zmian, następnie Warszawską, Kryształową, Łupkową, Strykowską, Wycieczkową, Warszawską, Astrów, Marysińską, Inflancką, Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej właściwą trasą; z pętli CH Tulipan do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką, Marysińską, Astrów, Warszawską, Tęczową do pętli Marysin Tęczowa;
61 – z pętli Łagiewniki, Skotniki i Zgierz Staffa do skrzyżowania Wycieczkowa – Warszawska bez zmian, następnie ul. Warszawską, Astrów, Marysińską, Inflancką, Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, al. Palki i dalej stałą trasą. Z pętli Dw. Łódź Fabryczna do ronda Solidarności bez zmian, następnie ul. Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką, Marysińską, Astrów, Warszawską, Wycieczkową i dalej stałymi trasami.
64 – z pętli Cm. Zarzew i Widzew Czajkowskiego do skrzyżowania Wojska Polskiego – Palki bez zmian, następnie Palki, Pankiewicza, Sporną, Boya-Żeleńskiego i dalej stałą trasą; z pętli Zachodnia Limanowskiego do skrzyżowania Wojska Polskiego – Źródłowa bez zmian, następnie Źródłową, Palki, Wojska Polskiego i dalej stałą trasą;
70 – z pętli Rondo Powstańców 1863 r. do skrzyżowania Inflancka – Zagajnikowa bez zmian, następnie Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej stałą trasą; z pętli Instytut CZMP do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką do pętli Rondo Powstańców 1863 r.;
78 – z pętli Dw. Łódź Żabieniec do skrzyżowania Rojna – Rydzowa bez zmian, następnie Rojną, Szczecińską, Atoniew, Rąbień: Słowiańską, Aleksandrowską, Aleksandrów Łódzki: Konstantynowską, Wojska Polskiego i dalej właściwą trasą (zmiana w obu kierunkach);
84B – z pętli Teofilów Rojna pojedzie Rojną (zawraca na rondzie Muszyńskiego), Szczecińską, Antoniew, Rąbień: Słowiańską, Aleksandrowską, Aleksandrów Łódzki: Konstantynowską, Dmowskiego do pętli Poselska (zmiana w obu kierunkach);
94 – z pętli Retkini do skrzyżowania Maratońska – Golfowa bez zmian, następnie Golfową, Nowy Józefów, Gillette, Innowacyjną, Kościelną, Łódzką, Jana Pawła II do pętli pl. Wolności (zmiana w obu kierunkach).

Protest w Zgierzu
Rolnicy będą protestować również w Zgierzu. W godzinach 10-17 zablokowane będzie rozwidlenie ulicy Armii Krajowej i Piątkowskiej (tuż przy galerii zgierskiej). Zmianie ulegną trasy linii:
6,9,10,10S.
Autobusy pojadą objazdem (w obu kierunkach) ulicami: Musierowicza, Piątkowską, Piłsudskiego, 1 Maja, dalej właściwą trasą.

Rolnicy manifestują przeciwko założeniom unijnego Zielonego Ładu.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rolnicy blokują ulice Łodzi i Zgierza - dziś kolejna odsłona protestu przeciwko założeniom Zielonego Ładu GDZIE UTRUDNIENIA? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki