Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozbiórka dawnego budynku gazowni przy ulicy Uniwersyteckiej w Łodzi. Deweloper nie zdradza jakie ma wobec niego plany

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Trwa rozbiórka niższych części dawnego biurowca gazowni przy ul. Uniwersyteckiej w Łodzi
Trwa rozbiórka niższych części dawnego biurowca gazowni przy ul. Uniwersyteckiej w Łodzi Matylda Witkowska
Rozpoczęła się rozbiórka części budynku dawnej gazowni, czyli biurowca PGNiG przy ul. Uniwersyteckiej w Łodzi. Najprawdopodobniej będzie on zmieniony na apartamentowiec.

Rozbiórka budynku gazowni przy ul. Uniwersyteckiej w Łodzi

Od kilku dni pod naporem maszyn rozbiórkowych znika niższa część dawnego budynku gazowni przy ul. Uniwersyteckiej 2/4 w Łodzi. Rozbierana jest jednokondygnacyjna przybudówka we wschodniej części obiektu, główny wieżowiec pozostaje. Co w nim będzie?

Budynek biurowy z salą obsługi klientów, w którym łodzianie przez lata płacili rachunki za gaz, został jesienią 2021 roku sprzedany na licytacji przez spółki: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Polską Spółkę Gazownictwa. Biurowiec za nieco ponad 19 mln zł kupiła podlegająca znanej łódzkiej firmie deweloperskiej Real Development Group firma RDG6.

Mimo rozpoczęcia prac na razie właściciel nie informuje o tym, jak budynek będzie wyglądał w przyszłości.

"Na chwilę obecną nie możemy udzielić szczegółów na temat inwestycji – jesteśmy w trakcie przygotowywania materiałów. Oficjalna publikacja nastąpi na przełomie I/II kwartału tego roku. Prosimy o cierpliwość " wyjaśnia Ewelina Parys, specjalistka ds. marketingu w Real Development Group.

Real specjalizuje się w inwestycjach mieszkaniowych, stworzył m.in. charakterystyczny Sun Tower przy ul. WiN na Bałutach, Manu Park koło Manufaktury, czy budynki Neopolis przy ul.Kopcińskiego w centrum Łodzi, ale ma też biurowiec Real Office przy ul. Traktorowej na Teofilowie.

Kolejna przebudowa biurowca przy ul. Uniwersyteckiej w Łodzi

To druga już przebudowa charakterystycznego wieżowca stojącego przy skrzyżowaniu ulic Uniwersyteckiej i Narutowicza. Liczący 14 pięter i 52 metry wysokości budynek powstał w latach 60. według projektu architekta Władysława Bryzka z charakterystycznym elementem rury. Pierwotnie należał do biura projektowego Chemitex, został jednak sprzedany Gazowni Łódzkiej i w latach 1998-1999 przebudowany według projektu biura Architekton do obecnego wyglądu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki