Runął dach dawnego liceum przy ul. Pomorskiej FILM, ZDJĘCIA

Lila SayedZaktualizowano 
Aż 11 zastępów straży pożarnej interweniowało w wyniku zawalenia się dachu dwukondygnacyjnej kamienicy przy ul. Pomorskiej 73, gdzie jeszcze kilka lat temu działało prywatne liceum. W środę wieczorem runął fragment dachu o powierzchni ok. 40 mkw oraz strop nad pierwszym piętrem nieużytkowanego budynku. Do północy obiekt był przeszukiwany przez pożarników i psy ratownicze. Na szczęście nikogo nie odnaleziono. Czytaj więcej na następnej stronie Mateusz Kuligowski
Aż 11 zastępów straży pożarnej interweniowało w wyniku zawalenia się dachu dwukondygnacyjnej kamienicy przy ul. Pomorskiej 73, gdzie jeszcze kilka lat temu działało prywatne liceum. W środę wieczorem runął fragment dachu o powierzchni ok. 40 mkw oraz strop nad pierwszym piętrem nieużytkowanego budynku. Do północy obiekt był przeszukiwany przez pożarników i psy ratownicze. Na szczęście nikogo nie odnaleziono.

Jeszcze przed 5,6 laty w piętrowym budynku funkcjonowało prywatne liceum. Teraz budynek należy jednej z łódzkich uczelni. Od tego czasu gmach szkoły stał pusty. W użytkowaniu była tylko klatka schodowa, z której korzystali lokatorzy połącznej z nim łącznikiem (równoległym do ul. Pomorskiej) kamienicy. W tym drugim budynku urzęduje firma wynajmująca kwatery pracownicze.

W środę ok. godz. 20 mieszkaniec sąsiadującej z dawnym gmachem szkoły wyższej kamienicy zauważył zawalony dach. Zaalarmował służby miejskie. Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej z podnośnikiem i psami ratowniczymi oraz policja. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i do północy przeszukano opuszczone pracownie i sale lekcyjne. Nikogo nie znaleziono. Jak twierdzą strażacy, nie było konieczności ewakuacji pobliskich mieszkańców. Po zakończeniu działań strażaków do częściowo zawalonej kamienicy wkroczył inspektor nadzoru budowlanego. Co było przyczyną osunięcia dachu i stropu?

- Duża nieszczelność dachu i ogromna wilgotność. Na ścianach pomieszczeń widoczny był grzyb - tłumaczy Bohdan Wielanek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łodzi. - Zarządca został zobowiązany wywiesić tablice z zakazem wejścia do środka oraz podchodzenia do budynku w odległości ok. 1,5 metra od zewnętrznej ściany.

Administrator zastosował się do zaleceń - zamocował siatkę na wysokość 1,8 metra.

Wstępnie oszacowano starty na 40 tys. złotych.
https://expressilustrowany.pl/runal-dach-kamienicy-przy-ul-pomorskiej-pokoje-w-budynku-byly-wynajmowane-film-zdjecia/ga/c1-14284019/zd/37375059?utm_source=facebook.com&utm_medium=express-ilustrowany&utm_campaign=runal-dach

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Materiał oryginalny: Runął dach dawnego liceum przy ul. Pomorskiej FILM, ZDJĘCIA - Express Ilustrowany

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-18T09:08:43 02:00, Gość:

Mia100 kamienic buahahha Brawo Hanka!

2019-07-18T11:42:00 02:00, Gość:

A co ma Hanka śmieciu do prywatnej kamienicy?

2019-07-18T15:00:37 02:00, Tomasz:

O proszę, znowu jakiś urzędnik lub przyjaciel ekipy Zdanowskiej wyzywa łodzian od "śmieci".

A co do Twojego pytania, odpowiem za Gościa. Ma to, że jak szła do wyborów to obiecywała ratowanie zabytków, nie tylko miejskich. Dopiero później zmieniła zdanie. Widocznie łodzianie pamiętają do dzisiaj jej obiecanki cacanki.

Śmieciu, ten obiekt to nie zabytek. Stary nie oznacza zabytku. A ty niczmy innym, jak śmieciem nie jesteś. Jak to Korwin mówi - narodziło się śmiecia społecznego. Także Tomaszu zamknij mordę i się doucz, czym jest zabytek i co ma jakąś wartość. Po 2 po 1 inwestuje się w mienie miejskie. A miasto ma z 1000 kamienic. Oddaj swój socjal, to może na 1/100 jakiegoś remontu wystarczy. Śmieciu do kwadratu. Ps. nie jestem urzędnikiem, bo z taką patologią jak ty za 2000 zł nie chciałbym się użerać... .

G
Gość
2019-07-18T09:08:43 02:00, Gość:

Mia100 kamienic buahahha Brawo Hanka!

2019-07-18T15:02:08 02:00, anna sobieraj:

zgadzam sie tak wyglada jej cale mia100 kamieni zreszta szkoda zachodu w tym miescie nawet z wyrokiem za przestepstwo mozesz zostac prezydente, /

A miasto ma remontować prywatne obiekty? Jak zostaniesz prezydentem, albo jakaś Buda z PiSdy, to ja się ze swoim domem zgłoszę. Na koszt państwa mi zrobicie ok? Śmieciu?

G
Gość
2019-07-18T17:26:04 02:00, Gość:

miejsc w szkołach brakuje a Hanka szkoły pozamykała i nie remontuje

Tobie śmieciu żanda szkołoa nie pomoże. Liceum prywatne. Samo się zamknęło. Hanka nic do tego nie ma. Dziwne, że nie potrafisz przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem. Jednak nic dziwnego, jeśli spojrzeć przez pryzmat tego, że jesteś patologicznym śmieciem z PiSdy.

G
Gość

miejsc w szkołach brakuje a Hanka szkoły pozamykała i nie remontuje

a
anna sobieraj
2019-07-18T09:08:43 02:00, Gość:

Mia100 kamienic buahahha Brawo Hanka!

zgadzam sie tak wyglada jej cale mia100 kamieni zreszta szkoda zachodu w tym miescie nawet z wyrokiem za przestepstwo mozesz zostac prezydente, /

T
Tomasz
2019-07-18T09:08:43 02:00, Gość:

Mia100 kamienic buahahha Brawo Hanka!

2019-07-18T11:42:00 02:00, Gość:

A co ma Hanka śmieciu do prywatnej kamienicy?

O proszę, znowu jakiś urzędnik lub przyjaciel ekipy Zdanowskiej wyzywa łodzian od "śmieci".

A co do Twojego pytania, odpowiem za Gościa. Ma to, że jak szła do wyborów to obiecywała ratowanie zabytków, nie tylko miejskich. Dopiero później zmieniła zdanie. Widocznie łodzianie pamiętają do dzisiaj jej obiecanki cacanki.

G
Gość
2019-07-18T09:08:43 02:00, Gość:

Mia100 kamienic buahahha Brawo Hanka!

A co ma Hanka śmieciu do prywatnej kamienicy?

A
Agent

Ufff to chyba nie była słynna rodzinka z firmy CFI :D bo oni są najlepsi w burzeniu niewygodnych kamienic, nawet z lokatorami w środku.

r
realista

To jest wlasnie polski model biznesowy. Kupjesz rudere, chetni do wynajecia na pewno sie znajda, wiec po co przejmowac sie stanem technicznym budynku. Czas na powszechna renacjonalizacje?

G
Gość

Mia100 kamienic buahahha Brawo Hanka!

B
Basia

no właśnie pełno u nas takich pokoi szemranych bez zezwoleń działa w Łodzi, kraty w oknach , brak odbiorów technicznych itp. kuźwa ,żeby w bezwietrzny dzień zawalił się dach?

C
Cóż za eksluziv!

Wynajmowane ? To teraz będą mieli pokoje z widokiem na błękitne niebo !

G
Gość
2019-07-17T23:18:50 02:00, Widzewiak:

pomorska i wszystko jasne, syf i lumpeciarnia porownywalna z ta mordownia limanka

TYLKO RTS WIDZEW

Limanka zyje dobra szuka

W
Widzewiak

pomorska i wszystko jasne, syf i lumpeciarnia porownywalna z ta mordownia limanka

TYLKO RTS WIDZEW

Dodaj ogłoszenie