Sędzia meczu Stomil - Widzew nie boi się karnych w ostatnich minutach. Kontuzja Karola Czubaka

Piłka nożna. Krzysztof Jakubik z Siedlec poprowadzi niedzielny mecz Stomilu Olsztyn z Widzewem. Początek o godz. 12.40. Transmisja w Polsacie Sport.

38-letni arbiter prowadził w tym sezonie 13 meczów w PKOEkstraklasie, a po raz pierwszy będzie gwizdał na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. To sędzia, który nie boi się dyktować rzutów karnych w końcówce meczów. Wskazał cztery razy na jedenasty mecz w tym sezonie ekstraklasy: w 89 minucie karnego wykorzystał Maciej Kucharczyk z Pogoni w meczu ze Śląskiem, w 84 minucie Sergiu Hanca z Cracovii nie wykorzystał jedenastki w meczu ze Śląskiem, ale wcześniej trafił w 50 minucie oraz w 90 minucie Jakub Świerczok z Piasta strzelił celnie w meczu z Wisłą Kraków.
Miejmy nadzieję, że szansę na wykorzystanie karnego otrzyma też Marcin Robak.
Krzysztof Jakubik był rozjemcą pięciu meczów Widzewa w ekstraklasie w sezonie 2013-14. Były to mecze: Śląsk – Widzew (3:1), Widzew – Podbeskidzie (1:1), Widzew – Śląsk (0:0), Widzew – Zagłębie (0:0), Widzew – Cracovia (2:0). Sezon wcześniej (2012/13) sędzia Jakubik cztery razy gwizdał Widzewowi: w wyjazdowych meczach z Podbeskidziem (2:2), Bełchatowem (0:0) i Koroną (0:0) oraz w Łodzi z Jagiellonią (3:0).
W przypadku zwycięstwa nas Stomilem Widzew może znów wykonać duży krok do strefy barażowej. Łodzianie mogą awansować na ósme miejsce, o ile Odra nie wygra z Sandecją. Istotny jest też mecz siódmej Miedzi z szóstą Arką. Te drużyny wyprzedzają dziś Widzew odpowiednio o 3 i o 4 punkty.
Stomil obok Bełchatowa i Zagłębia Sosnowiec ma najwięcej porażek na swoim boisku – te zespoły po sześć razy schodziły pokonane z meczów na własnym terenie. W takim momencie musimy przypomnieć serial wyjazdowych popisów Widzewa. Łodzianie nie wygrali na wyjeździe od 17 czerwca 2020, kiedy to w walce o drugoligowe punkty pokonali Garbarnię w Krakowie 3:1. Następne wyniki przestraszonych w roli gościa widzewiaków: 3:4 z Górnikiem Polkowice, 1:3 z Pogonią Siedlce, 1:1 z GKSKatowice, 0:1 z Resovią, 1:4 z Radomiakiem, 0:3 z Chrobrym, 0:1 z Puszczą Niepołomice, 0:0 z Górnikiem Łęczna, 1:1 z Miedzią Legnica, 0:2 z Termaliką Nieciecza, 1:2 z GKSTychy, 2:2 z ŁKS, 0:0 z Odrą Opole. Miejmy nadzieję, że trzynastka jest szczęśliwa dla Widzewa i na tym skończy się seria trzynastu meczów bez wygranej na wyjeździe.

I jeszcze smutna informacja.

21-letni napastnik Widzewa Łódź Karol Czubak doznał urazu kości śródstopia. Zawodnika czeka kilka tygodni przerwy w treningach.