Siatkarki ŁKS Commercecon w towarzystwie kibiców zdemolowały Pałac

Siatkówka. Pierwszy mecz we własnej hali rozegrały siatkarki ŁKSCommercecon. Kibice ponieśli drużynę do zwycięstwa.

Wiewióry gładko pokonały Pałac Bydgoszcz. Łodzianki dobrze zaczęły mecz od 4:1. Później prowadziły 14:11 i zdobyły trzy punkty z rzędu, co ustawiło końcówkę seta. Ostatni punkt zdobyła Joanna Pacak.
Drużyna z Bydgoszczy w drugiej partii dzielnie się broniła, ale tylko do wyniku 8:8. Punkty Veroniki Jones-Perry i Martyny Grajber wyprowadziły gospodynie na prowadzenie 11:8. Bydgoszczanki jednak się nie poddawały i zdobyły pięć punktów z rzędu. Rywalki nie pozwalały sobie odebrać przewagi do stanu 18:17 dla Pałacu. Wtedy znów trzy punkty z rzędu dla podopiecznych Michala Maska uspokoiły widownię. Było 22:19 dla ŁKS, a seta łodzianki wygrały do 21.
Trzecia partia rozpoczęła się w wymarzony sposób. Od prowadzenia 6:0. Joanna Pacak na zagrywce zaczarowała rywalki. Kibice, którzy licznie przybyli na premierowy mecz w Łodzi, byli zachwyceni. Nasze siatkarki zdemolowały Pałac, wygrywając ostatniego seta do 13. ŁKS Commercecon awansował w tabeli TauronLigi.

ŁKSCommercecon – Pałac Bydgoszcz 3:0  (25:20, 25:21, 25:13)
ŁKSCommercecon: Martyna Grajber 8, Joanna Pacak 5, Roberta Ratzke 2, Veronica Jones-Perry 17, Klaudia Alagierska 2, Weronika Sobiczewska 17, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Krystyna Strasz (l), Kamila Witkowska 4, Julita Piasecka 1. Trener: Michał Masek.
Radomka – Grot Budowlani mecz w niedzielę o 18.
Grot Budowlani: Trener: Jakub Głuszak.
Inne mecze: Legionovia – Chemik Police, MKSKalisz – UNIOpole (mecz zakończył się późnym wieczorem), Developres Rzeszów – #Volley Wrocław (dziś).