Siatkarki ŁKSG Łódź - brązowe medalistki Mistrzostw Polski 2020

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet. W turnieju udział wzięły cztery najlepsze zespoły w Polsce a wśród nich siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych.

Godne zastępstwa

Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz ŚWIT Wrocław. Łodzianki przystąpiły do walki o medale bez swojej najlepszej, utytułowanej zawodniczki Edyty Kucharskiej oraz trenera Łukasza Zielińskiego, który w tym czasie przebywał na zgrupowaniu Reprezentacji Polski Niesłyszących w piłce siatkowej plażowej mężczyzn przygotowującej się do przyszłorocznych Igrzysk Głuchych w Brazylii. W przypadku Kucharskiej jej miejsce zastąpiła debiutująca w składzie łodzianek wychowanka klubu UKS Szamotulanin Wiktoria Muszczek. Natomiast szkoleniowca ŁKSG zastąpił jego dotychczasowy asystent Piotr Maciejewski - upieczony Wicemistrz Polski Niesłyszących sprzed tygodnia.

Pokonały Mazowsze Warszawa

W pierwszym meczu nasze siatkarki wygrały bez straty seta z zespołem MKSN Mazowsze Warszawa co w znacznym stopniu przybliżało je do sięgnięcia po tytuł mistrzowski. W drugim meczu ŁKSG rywalizował z drużyną ŚWIT Wrocław. Mecz zapowiadał się emocjonująco.

Naprzeciw siebie stanęły drużyna Mistrza Polski (ŚWIT) oraz zdobywca Pucharu Polski (ŁKSG) z 2019 roku. Łodzianki bez Kucharskiej ale wzmocnione Muszczek chciały postarać się o niespodziankę. Losy meczu potoczyły się jednak niekorzystnie dla naszego zespołu. Pierwszego seta wygrały zawodniczki z Wrocławia. Natomiast w drugim pech dopadł łódzką drużynę. Muszczek, która bardzo dobrze zastępowała naszą liderkę doznała kontuzji stawu skokowego i musiała opuścić pole gry. Zmienniczka nie była w stanie już poprawić stylu gry ŁKSG i cały mecz zakończył się wynikiem 3:0 w setach dla ŚWITU Wrocław. W niedzielnym spotkaniu ŁKSG rywalizował o srebrne medale z drużyną MIG Gliwice. Jak się okazało później absencja Wiktorii Muszczek wpłynęła negatywnie na końcowy wynik spotkania. Łodzianki uległy 3:1. Zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski wyrównując tym samym sukces siatkarek ŁKS Commercecon Łódź w 2020 roku. Najlepszą przyjmującą została zawodniczka ŁKSG Łódź Agnieszka Szczepska. Natomiast Wiktoria Muszczek przed którą jeszcze długie lata rywalizacji na siatkarskich parkietach (wiek - 15 lat) została wybrana najlepszą młodą zawodniczką turnieju.

Skład ŁKSG Łódź: Ewelina Stępień, Agnieszka Szczepska, Anna Gajda, Wiktoria Choręziak, Wiktoria Muszczyk, Karolina Stobiecka, Anna Tylki, Monika Szarowolec, Magdalena Gorzałkowska.

Trener zespołu: Piotr Maciejewski.

Osoby niesłyszące zainteresowane grą w piłkę siatkową halową lub plażową prosimy o kontakt z trenerem Łukaszem Zielińskim pod numerem telefonu 695621757 lub adresem email [email protected]