Siatkarze PGE Skry Bełchatów srebrni w PreZero Grand Prix

Bartosz Filipiak i Karol Kłos często okazywali radość na piasku w Gdańsku
Bartosz Filipiak i Karol Kłos często okazywali radość na piasku w Gdańsku PlusLiga.pl
Siatkówka. Pierwszy turniej PreZero Grand Prix PLS za nami. Na plaży w Gdańsku aż do finału dotarli halowi siatkarze PGESkry Bełchatów.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w decydującym meczu przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:2. Jastrzębianie od początku udziału w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki spisywali się bardzo dobrze. W niedzielę rozegrali wyrównane półfinałowe spotkanie przeciwko GKS Katowice, które wygrali 2:1. Nie ukrywali, że celują w złoty medal - informował portal plusliga.pl
W pierwszym secie finału po wznowieniu gry od stanu 8:7 inicjatywę na boisku przejęli podopieczni Luke’a Reynoldsa. Ręki w ataku nie zwalniał Gierżot oraz Rafał Szymura 17:12. Do końca sytuację kontrolował zespół z Jastrzębia 21:15. Wygraną udanym atakiem przypieczętował Jakub Popiwczak 25:17.
PGE Skra bardzo szybko wyciągnęła wnioski z porażki. W drugiej partii siatkarze tej drużyny wzmocnili swoją zagrywkę 3:2. Zespół ze Śląska szybko odrobił straty, a po udanych atakach i blokach Gierżota objął prowadzenie 8:6. Co prawda, bełchatowianie w końcówce odrobiła kilka oczek 17:20 i 18:21. Jednak ostatnie słowo należało do siatkarzy Jastrzębskiego Węgla 25:20. Nasi siatkarze byli zmęczeni.
W półfinale PGESkra wygrała z AZSOlsztyn po tie-breaku, w którym kapitalnie zagrał Karol Kłos. MVPmeczu został Kacper Piechocki.
W pierwszym meczu w Gdańsku o przepustkę do półfinału PreZero Grand Prix walczyła Verva Warszawa i PGE Skra Bełchatów. Zespoły rozegrały dwa sety. Do ich połowy toczyła się wyrównana rywalizacja. Następnie inicjatywę przejmowali bełchatowianie. Nie do zatrzymania był Bartosz Filipiak oraz Karol Kłos. PGE Skra wygrała odpowiednio 25:23 i 25:21. MVPmeczu wybrano Karola Kłosa.
– W piątek graliśmy sparing w hali z drużyną z Radomia. Musieliśmy szybko dostosować się do zmiany podłoża, grając na piasku – zakończył Bartosz Filipiak, atakujący PGE Skry.

Finał: Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 2:0 (25:17, 25:20)**
PGE Skra: Bartosz Filipiak 11, Karol Kłos 3, Dusan Petković 0, Kacper Piechocki, 5, Robert Milczarek 0, Mikołaj Sawicki 1, Dawid Filipek 0, Norbert Huber 6. Trener: Mieszko Gogol.
Półfinał: AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 1:2 (25:17, 21:25, 8:15).
PGE Skra: Bartosz Filipiak 15, Karol Kłos 11, Dusan Petković, Kacper Piechocki, 3, Robert Milczarek 2, Mikołaj Sawicki 1, Dawid Filipek 0, Norbert Huber 7. Trener: Mieszko Gogol.
Ćwierćfinał: PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa 2:0 (25:23, 25:21)