Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skończą się problemy studentów z dojazdem na zajęcia - obiecuje Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Łódź miastem akademickim, tymczasem studenci są traktowani w łódzkich tramwajach jak niepotrzebny balast...
Łódź miastem akademickim, tymczasem studenci są traktowani w łódzkich tramwajach jak niepotrzebny balast... Krzysztof Szymczak
Od początku roku akademickiego do naszej redakcji napływały skargi na potworny tłok panujący rano w tramwajach linii 12 - jedynej którą można dojechać z centrum do kampusu UŁ przy Matejki. Przed ósmą na przystankach zostawały duże grupy osób, które nie mieściły się w wagonach i nie miały jak dojechać na zajęcia na UŁ.

Najprawdopodobniej od początku listopada skończą się problemy studentów Uniwersytetu Łódzkiego z dojazdami na zajęcia w kampusie usytuowanym w rejonie ulicy Matejki. Zarząd Dróg i Transportu po naszych interwencjach w sprawie braku sprawnego dojazdu w to miejsce komunikacją miejską postanowił przedłużyć trasę linii 18. Będą więc teraz dwa tramwaje kursowały po ul. Narutowicza od Kopcińskiego do Radiostacji, co powinno poprawić dramatyczną sytuacje z porannymi dojazdami.

Brak taboru - trzeba jeździć w tłoku

Od początku roku akademickiego do naszej redakcji napływały skargi na potworny tłok panujący rano w tramwajach linii 12 - jedynej którą można dojechać z centrum do kampusu UŁ przy Matejki. Przed ósmą na przystankach zostawały duże grupy osób, które nie mieściły się w wagonach i nie miały jak dojechać na zajęcia na UŁ. Innego dojazdu z centrum tam nie ma, bo ulica Pomorska jest odcięta od świata, nie kursuje też komunikacja po ul. Zielonej. Tymczasem ZDiT zlikwidował kursującą na Matejki jeszcze w zeszłym roku akademickim linię 18. Została ona skrócona do Dworca Fabrycznego, co w żaden sposób nie odpowiada studentom. Powodem był brak taboru tramwajowego, co z kolei wynika z przedłużającego się remontu zajezdni na Chocianowicach.

– Nasze obserwacje potwierdziły, ze jedna linia tramwajowa skierowana w ten rejon miasta to za mało – przyznaje rzecznik ZDiT Tomasz Andrzejewski. – W tramwajach linii 12 rzeczywiście jest bardzo duża frekwencja w godzinach dojazdów na zajęcia, dlatego wygospodarowaliśmy dodatkowy tabor i w najbliższym czasie trasa linii 18 zostanie przedłużona tak, aby zapewniała dogodny dojazd do kampusu Uniwersytetu Łódzkiego.

Na Politechnikę dalej z przesiadkami

Nie ma natomiast dobrych wieści dla studentów Politechniki Łódzkiej, którzy chcieliby dojeżdżać tak jak w latach poprzednich linią 16 z Teofilowa na aleję Politechniki. Przed wakacjami tymczasem szesnastka została skrócona do Dworca Łódź Żabieniec i tak pozostało także po 1 października, kiedy studenci PŁ wrócili na zajęcia. Teraz muszą jeździć z przesiadkami - z Teofilowa na Limanowskiego 2 lub 8 i dopiero stamtąd dalej 16. Jak usłyszeliśmy w ZDiT - nie ma na razie szans na przedłużenie 16 na Teofilów, bo wciąż brakuje taboru. Docelowo ma ona jednak kursować w relacji Teofilów - Chojny Kurczaki przez aleję Politechniki.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Skończą się problemy studentów z dojazdem na zajęcia - obiecuje Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki