reklama

Śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie. Najnowsze ustalenia [KONFERENCJA NA ŻYWO]

JEWZaktualizowano 
W poniedziałek zebrał się specjalny zespół śledczy, który ma wyjaśnić przyczyny tragicznej śmierci 27 - letniej Magdaleny Żuk w jednym z egipskich kurortów. W prokuraturze w Jeleniej Górze przeanalizowane zostały zebrane do tej pory materiały i rozdzielona dalsza praca. Są już relacje prokuratora i eksperta medycyny sądowej, którzy uczestniczyli w sekcji zwłok w Egipcie. We wtorek o godz. 12 rozpoczęła się konferencja prasowa w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze. Co na dziś wiadomo o tajemniczej śmierci Polki w Egipcie?

RELACJA NA ŻYWO Z PROKURATURY W JELENIEJ GÓRZE:

godz. 12.52 Koniec konferencji prasowej.

godz. 12.50 Media: Jakie są efekty wizyty polskiego prokuratora i biegłego w Egipcie? Szefowa zespołu polskiego: Mieli oni dopilnować, by został pobrany materiał biologiczny do dalszych badań. By odbyło się to we właściwy sposób. Prokuratura potwierdza, że chciała, by ten materiał został od razu przewieziony do Polski, ale to się nie udało. Jednak prokuratura zapewnia, że oględziny i tzw. otwarcie zwłok zostało przeprowadzone w taki sposób, by w Polsce można było wykonać kolejne, ważne dla śledztwa badania. Udało się to m.in. dzięki obecności właśnie prokuratora i biegłego w Egipcie. Jak przyznaje prokuratura, wcześniej nie miała ona dokładnych informacji o standardach przeprowadzania takich procedur na terenie Egiptu.

godz. 12.47 Minister sprawiedliwości zabiega o powołanie międzynarodowego zespołu sprawczego. To ma znacznie ułatwić przesłuchiwanie konkretnych osób w Egipcie.

Wstępna sekcja zwłok przeprowadzona przez egipskich biegłych w towarzystwie polskiego przedstawiciela wykazała obrażenia wynikające z upadku z dużej wysokości. W czasie konferencji prasowej prezentującej wstępne ustalenia śledztwa w sprawie śmierci Magdaleny Żuk, prokurator Marek Gołębiowski zastrzegł jednak, że "nie przesądza to o przyczynach śmierci" polskiej turystki.

VIDEO //get.x-link.pl/7e4420c0-3999-a8c0-1650-b6ad006f0979,fe0a754d-8531-8a6f-8582-556ae6b332b8,embed.html

Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Jelenie Górze nie wykluczają żadnej hipotezy dotyczącej jej śmierci.
- Przyjęto kilka wersji śledczych, wśród nich są wersje dotyczące zabójstwa mającego związek z handlem ludźmi jak również z handlem narkotykami. Bierzemy także pod uwagę możliwość śmierci samobójczej - powiedział prok. Gołębiowski.

godz. 12.45 Czy już na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach Magdalena Żuk zachowywała się podejrzanie? Prokuratura twierdzi, że wszystkie osoby, które leciały z Magdaleną Żuk w samolocie zostały przesłuchane, podobnie jak obsługa na lotnisku. Zdaniem prokuratorów nie ma podstaw do tego, by twierdzić, że na lotnisku działo się coś podejrzanego, odbiegającego od normy.

godz. 12.42 Dziennikarz: Czy cokolwiek możecie Państwo powiedzieć na pewno po dwóch tygodniach pracy? Bo z całym szacunkiem, na razie niewiele z tego wynika. Zdaniem prokuratury nie ma się czego wstydzić. Byłoby bardzo dobrze, gdyby wszystkie śledztwa prowadzone były w takim tempie. Prokurator: Nie możemy zdradzać dziennikarzom jakie dowody będziemy przeprowadzać. Śledztwa nie będziemy prowadzić online!

godz. 12.38 Prokurator: Zgłaszają się kolejne osoby, które w ostatnich tygodniach były w Egipcie i również doświadczyły dziwnych zachowań w czasie wypoczynku. Chodzi o sytuację, gdy po wypiciu drinka na wczasach w Egipcie poczuły się źle i potrzebowały pomocy medycznej. Tylko wczoraj zgłosiły się trzy takie osoby: z Gdańska, Łowicza i Krakowa. To osoby, które wypoczywały w Egipcie jeszcze przed wyjazdem Magdaleny Żuk.

godz. 12.35 Dziennikarze: Czy którakolwiek z przesłuchiwanych osób potwierdziła w jakiś sposób wersję mówiącą o tym, że Magdalena Żuk padła ofiarą handlarzy ludźmi i zostały jej podane narkotyki. Czy ktoś powiedział cokolwiek w kierunku potwierdzenia tej wersji? Prokuratorzy nie odpowiedzieli wprost na to pytanie. Wciąż mówią o weryfikacji kilku założonych wersji.

godz. 12.33 Prokurator potwierdza, że ciało Magdaleny Żuk jeszcze w tym tygodniu trafi do Wrocławia do Zakładu Medycyny Sądowej. Procedura transportu formalnie już się rozpoczęła.

godz. 12.31 Prokuratura: Nie mamy wyników sekcji zwłok w Egipcie. Mamy raport medyczny biegłego z jego udziału w sekcji w Egipcie. Oficjalne wyniki sekcji zwłok w Egipcie zostaną dopiero przekazane stronie polskiej.

godz. 12.30 Dlaczego w Polsce odbędzie się druga sekcja? Ponieważ biegły, który brał udział w Egipcie w pierwszej sekcji zwłok stwierdził, że kolejna sekcja zwłok wciąż ma sens. To nie podważa pracy strony egipskiej. Prokurator: Dopiero dwie sekcje zwłok dadzą nam pełny obraz.

godz. 12.28 Dziennikarze pytają prokuraturę o przesłuchania konkretnych osób w Egipcie. Prokuratura zapewnia, że przesłała do strony egipskiej odpowiednie wnioski w tej sprawie, ale na razie nie ma więcej informacji. Polacy nie wykluczają kolejnej wizyty polskiego prokuratora w Egipcie w najbliższym czasie.

godz. 12.25 Prokuratura zapewnia, że wierzy w rzetelność Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu i jej zdaniem sekcja zwłok po ich sprowadzeniu do Polski zostanie przeprowadzona w pełni profesjonalnie. To odpowiedź prokuratura na pytanie jednego z dziennikarzy poddającego to w wątpliwość.

godz. 12.22 Czy chłopak Magdaleny Żuk i osoby z nią związane są jakoś zamieszane w śmierć Polki w Egipcie. Prokuratura twierdzi, że nic na to w tym momencie nie wskazuje. Prokurator potwierdza także, że wersje podawane do tej pory przez Markusa, chłopaka Magdaleny Żuk są wiarygodne. Sprawdzono, że rzeczywiście kupiono dwa bilety na wyjazd, próbowano je sprzedać, a także fakt, że paszport Markusa był nieważny.

ZOBACZ TAKŻE:
Sprawę śmierci Magdaleny Żuk próbują wyjaśnić nie tylko śledczy. Rozwiązania szuka również społeczność internetowa, która wysuwa kolejne hipotezy. Jedną z nich są powiązania Markusa i jego kolegów z egipskim rezydentem. Mieli go mieć wśród znajomych na Facebooku.
- Nie mam wśród znajomych Egipcjan – zapewnia Markus - Podczas tego, co się tam wydarzyło, dodałem tylko rezydenta, z którym mieliśmy kontakt wideo i telefoniczny.

VIDEO //get.x-link.pl/96120818-c1f3-c81c-73d0-bd453c63c86e,d1e2860f-b02f-6c69-2356-0d525d197b83,embed.html

Na nagranie wywiadu umówiliśmy się z całą trójką w hotelu. W zachowaniu mężczyzn wyczuliśmy napięcie i poruszenie całą sytuacją. Twierdzą, że od czasu jak wyszła sprawa śmierci Magdaleny Żuk, są nierozłączni i wszędzie przemieszczają się razem. Nie zgodzili się na pokazanie twarzy.
- Ludzie piszą, że to nasza wina, że pójdziemy siedzieć, że nam poukręcają głowy – mówi Michał, kolega Markusa i Magdy.

godz. 12.21 Czy Magdalena Żuk leczyła się psychiatrycznie w Polsce, przed wylotem do Egiptu? Prokuratura zwróciła się o konkretne dokumenty w tej sprawie. Na razie nie ma odpowiedzi na to pytanie.

godz. 12.19 Jak wygląda ten obraz pierwszych dni pobytu Magdaleny Żuk w Egipcie? Czy różniły się od standardowego pobytu polskich turystów w tym kraju. Prokuratorzy twierdzą, że nie ma tutaj zgodności świadków. Jedni twierdzą, że od początku coś było nie tak, inni przesłuchiwani przekonują, że Magdalena Żuk zachowywała się jak każdy inny turysta w Egipcie.

godz. 12.17 Dziennikarze domagają się jakichkolwiek ustaleń po dwóch tygodniach pracy. - Co jest już pewne - pytają reporterzy na konferencji. Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytania. Prokuratura twierdzi, że wciąż brakuje przesłuchania rezydenta. Stworzony został tzw. obraz dnia Magdaleny Żuk w Egipcie.

godz. 12.16 Prokuratura potwierdza słowa policji: Nie skłaniamy się ku żadnej wersji wydarzeń, byłoby to wysoce nieprofesjonalne na tym etapie śledztwa. Nie spodziewajmy się konkretnych wyników po dwóch tygodniach pracy.

godz. 12.15 Prokuratura przyznaje wprost, że w tym momencie nie ma żadnych materiałów przekazanych przez stronę egipską. Prokuratorzy przyznają także, że nie wiedzą czy w Egipcie wciąż trwa śledztwo w tej sprawie.

godz. 12.14 Kiedy materiały dowodowe zebrane w Egipcie przez tamtejszą stronę zostaną przekazane do Polski? Na razie trudno to precyzyjnie określić. Jest mowa o ewentualnym powołaniu zespołu międzynarodowego, co przyspieszyłoby te prace.

godz. 12.13 Polski prokurator był obecny przy sekcji zwłok prowadzonej w Egipcie, ale zgodnie z prawem nie mógł wykonywać żadnych czynności samodzielnie na terytorium Egiptu.

godz. 12.12 Konieczne badania laboratoryjne zostaną jeszcze wykonane po sprowadzeniu ciała Magdaleny Żuk do Polski.

godz. 12.09 Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w kierunku zabójstwa Magdaleny Żuk.

godz. 12.07 Prokurator: Na ciele brakuje śladów potwierdzających, by użyto wobec niej przemocy. Również śladów wskazujących na ewentualny gwałt. Ale by mieć całkowitą pewność, konieczne są wyniki badań biologicznych, toksykologicznych i histopatologicznych, na które czekamy.

godz. 12.06 Prokuratorzy twierdzą, że ze wstępnego raportu nie wynika, żeby wobec ofiary została użyta przemoc

godz. 12.05 Policja twierdzi, że nad sprawą cały czas pracuje około 35 osób. Zgromadzono wiele materiału dowodowego. Na razie policja nie składnia się ku żadnej wersji wydarzeń, bo byłoby to nieprofesjonalnej. Policja cały czas analizuje i weryfikuje zebrane materiały, a świadkowie wciąż będą przesłuchiwani.

godz. 12.03 Prokuratorzy zapewniają, że sprawa śmierci Magdaleny Żuk, którą od dwóch tygodni żyje cały kraj, zostanie dogłębnie wyjaśniona.

godz. 12.00 Rozpoczęła się konferencja prasowa w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Materiał oryginalny: Śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie. Najnowsze ustalenia [KONFERENCJA NA ŻYWO] - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 139

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Biedna dziewczyna, miała  świadomość, że żywa nie wróci z Egiptu! :(

G
Gość

Mimo odgórnego wyciszenie sprawy M.Ż. jednak  są  efekty nagłośnienia "bogatyńskiej" sprawy, uruchomione aresztowania w przemyśle narkobiznesu  i ...

K
KASIA

TO JEST MAFIA;CZEMU USUWAJA FILMY::JEDYNE BEZRACTWO;KLAMIA;I PRZEPLACAJA:NIE MUSZE BYC DETEKTYWEM ZEBY TO ZROZUMIEC:WIEM COS O TYM ;CHOC MNIE SIE WSTYD PRZYZNAC;ZE BYLAM W KROTKIM ZWIAZKU Z EGIPCJANINEM:JAK SIE NIEPODPORZATKUJESZ I SPRZECIWISZ DOSTAJESZ NARKOTYKI;O KTORYCH NIE WIESZ PLUS LAMPKA WINA;DZIALANIE JEST TAKIE;BRONISZ SIE;;NIE MOZESZ TEMU ZAPRZECZYC;PONIZA CIE;ROBI Z CIEBIE SMIECIA;DOSTAJESZ FURII:PODNOSI SIE ADRENALINA;TAK CIE POBIJE;ZE NIC NIEPAMIETASZ;A JAK PONOWNIE SIE TO ZDAZY JUZ JESTEM W PSYCHIATRYKU;DLA NICH JESTES OPETANA;;WYMYSLAJA ROZNE ZECZY;PONIEWASZ SPRZECIWILAS SIE;I NIKT MNIE NIE POMOGL;TYLKO JA SAMA;TERAZ JESTEM KOBIETA PO TYCH STRASZNYM PRZEJSCIU:DOCHODZE DO SIEBIE;ALE SPRAWA MAGDY BARDZO MNIE WZRUSZYLA:CHCIALA BYM OPOWIEDZIEC TA HISTORIE;BO ZAPEWNO BYLA BY PRZESTROGA DLA NAIWNYCH DZIEWCZAT LUB KOBIET:BARDZO MNIE TA TRAGEDIA WZRUSZYLA;I DLATEGO CHCE POMOC;NIE PODDAWAJMY SIE ;NIE ZAMIATAJCIE TEGO;KIJ MA DWA KONCE:PROSZE NAWIAZCIE ZE MNA KONTAKT;MAM DUZO DO POWIEDZENIANIE MIESZKAM W POLSCE------DZIEKUJE

K
KASIA:

ZEZNANIA SA SPRZECZNE;NIE JESTESMY WIELBLADAMI;

K
KASIA

NIE POZWOLMY TEGO TAK ZOSTAWIC:REKA REKE MYJE:NACISKAJMY NA WSZYSTKICH:

G
Gość
W dniu 23.05.2017 o 10:38, Nikt napisał:

Cóż trzeba być ograniczonym, zeby łyknąć bajeczkę ktora wymyślił i wykonał Egipt. Dziewczyna zginęła w zaplanowanym przestępstwie i mogą media głupoty pisać - to się aż samo na usta ciśnie. Araby nie pozwolą zeby prawda wyszła na jaw i w Polsce Ziobro dostanie prykas, że ma się ta sprawa nie zajmować. Przykre, zabita, zgwalcona.

A co on może , z mafią żadnych szans nie ma!

f
falszywi

jak mozna kryc tych h.... i zamiesc wszystko pod dywan

z
ziomalka

jak mozna tak klamac jakby nie mieli nic na sumieniu to by pokazali te pyski no tak sie interesy kreci wstyd do polakow

o
olek

zgwałcili nie przepuscili sobie takiej okazji i zabili

A
A

To oni ja poduszka zdusic mogli w tym szpitalu bo jesli przezyla,a nagle serce przestalo bic to tylko taka opcja jest wiarygodna.Krecili sie jak muchy zauwarzyc trzeba,wiec nie trudno bylo.

N
Nikt

Cóż trzeba być ograniczonym, zeby łyknąć bajeczkę ktora wymyślił i wykonał Egipt. Dziewczyna zginęła w zaplanowanym przestępstwie i mogą media głupoty pisać - to się aż samo na usta ciśnie. Araby nie pozwolą zeby prawda wyszła na jaw i w Polsce Ziobro dostanie prykas, że ma się ta sprawa nie zajmować. Przykre, zabita, zgwalcona.

a
anka

Komentarze: 5

Tymoteusz Niewiński
Wiadomość z Telewizja Republika
Ciekawy komentarz znalazłam na temat Magdy Żuk i tej okropnej sytuacji w Egipcie. Podaję dalej: Moim skromnym zdaniem prawdopodobny przebieg wydarzeń związanych z tą tragedią był następujący: po pierwsze tą historyjkę o wspólnym wyjeździe Magdy z tym jej chłopakiem Markusem można między bajki włożyć! Według mnie celem tego wyjazdu był jakiś deal między Marcusem i jego kumplami a rezydentem Mahmoudem Khairy i jego arabską trzódką! Po drugie Magda chyba nie poleciała sama jak się powszechnie uważa tylko była pilotowana przez trzech młodych Polaków z którymi jak twierdzą świadkowie widziano ją pierwszego dnia pobytu w Egipcie! Warto by sprawdzić listę uczestników tej wycieczki organizowanej przez Rainbow Tour czy czasami nie ma np. wśród uczestników tej wycieczki Kamila C. ps. Złoty, jak chodzą słuchy w sieci byłego chłopaka zamordowanej w Karpaczu Karoliny Kaczorowskiej! Dziwnym trafem właśnie Złoty dzwonił do Markusa jak ten rozmawiał z Magdą! Po za tym nie jestem przekonany czy Magda tak dobrowolnie chciała polecieć do Egiptu. Co wydarzyło się w Egipcie to praktycznie wszystko przekazała słowami i sprytnymi gestami sama Magda która była więziona, gwałcona, wożona od hotelu do hotelu w wiadomym celu i na koniec której prawdopodobnie dano do zrozumienia że żywa nie wróci do Polski! Jej partner Markus ( stawiam dolary przeciwko orzechom że to gej a jego kumpel Maciej S. który niby miał lecieć po Magdę to jego partner) był tak zainteresowany tą rozmową i pomocą Magdzie jak zeszłorocznym śniegiem – co było szczególnie widać jak podczas rozmowy coś sobie popijał z puszki, chyba piwko! O tym że był to jakiś układ może świadczyć zdanie które wypowiada Michał R. który filmował rozmowę Markusa „ że coś się chyba odjechało”! Ci wszyscy panowie zaraz jak sprawa zrobiła się głośna pierwsze co zrobili to pokasowali swoje konta na fejsie! Dzięki internautom mamy jednak screeny z kont i co się okazuje że panowie Markus W. Maciek S. Michał R. i Mahmoud Khairy to dobrzy znajomi. Co do Markusa to jest to znany wrocławski fryzjer stylista, syn dziennikarza GW który prawdopodobnie poznał Magdę w salonie fryzjerskim gdzie pracował. Tym dealem z arabami mogło być natomiast dostarczanie ładnych Polek do kurortu rezydenta Mahmouda za odpowiednią opłatą oczywiście! Z Magdą poszło coś nie tak i postanowiono ją uciszyć pozorując samobójstwo! Moim zdaniem kluczem do wyjaśnienia tej sprawy w cale nie jest Egipt tylko trzej panowie Markus W. Maciek S. i Michał R . Trzeba sprawdzić ich bilingi, finanse, przeszłość, działalność we wrocławskich klubach, aktywność w sieci, znajomości i sprawa bardzo szybko się wyjaśni – oczywiście jeżeli tylko będzie taka wola organów ścigania w co wątpię bo sprawę prowadzi prokuratura jeleniogórska ta która zamiotła sprawę Karoliny Kaczorowskiej pod

Krzysiek Dogo
Krzysiek Dogo
Przecież na tym filmie ze szpitala w Egipcie na końcu widać jak facet w białej koszuli zadaje Magdzie jeden lub więcej ciosów w okolicę głowy chyba lub szyi i od tego momentu Magda przestaje się ruszać a on ci bandyci na chwilę przestają co kolwiek robić bo widzą że to już koniec bo dziewczyna leży bezładnie po czym po krótkiej chwili łapią jej bezładne ciało i wynoszą.Być może już w tym momencie Magda została zabita ( po uderzeniu z pięści w głowę musiała potylicą lub ktoryms bokiem głowy uderzyć o twardą posadzkę podłogi).Takie uderzenie wielokrotnie kończy się zgonem

J
Jolanta

Zastanawiam sie gdzie w tym Wszystkim byla Ambasada Polska na terenie Egiptu jezeli byla poinformowana o Zdarzeniu.Dlaczego to Rezydent a nie Pracownik Dyplomatyczny z nia chodzi po szpitalach i Lotnisku.! PRZECIEZ TO OBYWATEL INNEGO KRAJU WIEC TYLKO PRACOWNIK KONSULATU MOGL JEJ Pomodz-WROCIC DO KRAJU. Gdzie on byl? Mam wrazenie ze Konsulaty Polskie sa utworzone na terenach innych krajow po to aby nam matka sprowadzac dorose dzieci w trumnach bo jezeli dostaja informacje o turystce ktora sie zachowuje dziwnie ,agresywnie i jest obywatelem ich KRAJU i Nie poczynaja zadnych Krokow to nie jest dobrze! Podkresle ze wiezniowie deportowani z innych Krajow maja przy sobie Pracownika ambasady .Konsul jest obecny przy deportacji oraz przychodzi do miejsca pobytu tej osoby lub na bierzaco wie co z ta osoba sie dzieje.A ta kobieta zostale pozbawiona tych PRAW !! i w moim odczuciu AMBASADA ZANIECHALA I NIE DOPELNILA SWOICH OBOWIAZKOW... Gdyby sie zainteresowali KOBIETA BY ZYLA I WROCILA ZYWA DO POLSKI! DLATEGO TA SPRAWA BEDZIE TRUDNA BO PROKURATOR BEDZIE MUSIAL OKRESLIC OBOWIAZKI KONSULATU! A TO NIE WYGODNE... Podkresle ze raczej watpie by Konsulat w Egipcie dostawal tak czesto informacje o Polkach ktore dziwnie sie zachowuja PODCZAS pobytu I dlatego nie zainteresowal sie ta kobieta I zbagatelizowal zgloszenie...

J
Jolanta

Zastanawiam sie gdzie w tym Wszystkim byla Ambasada Polska na terenie Egiptu jezeli byla poinformowana o Zdarzeniu.Dlaczego to Rezydent a nie Pracownik Dyplomatyczny z nia chodzi po szpitalach i Lotnisku.! PRZECIEZ TO OBYWATEL INNEGO KRAJU WIEC TYLKO PRACOWNIK KONSULATU MOGL JEJ Pomodz-WROCIC DO KRAJU. Gdzie on byl? Mam wrazenie ze Konsulaty Polskie sa utworzone na terenach innych krajow po to aby nam matka sprowadzac dorose dzieci w trumnach bo jezeli dostaja informacje o turystce ktora sie zachowuje dziwnie ,agresywnie i jest obywatelem ich KRAJU i Nie poczynaja zadnych Krokow to nie jest dobrze! Podkresle ze wiezniowie deportowani z innych Krajow maja przy sobie Pracownika ambasady .Konsul jest obecny przy deportacji oraz przychodzi do miejsca pobytu tej osoby lub na bierzaco wie co z ta osoba sie dzieje.A ta kobieta zostale pozbawiona tych PRAW i w moim odczuciu AMBASADA ZANIECHALA I NIE DOPELNILA SWOICH OBOWIAZKOW... Gdyby sie zainteresowali KOBIETA BY ZYLA I WROCILA ZYWA DO POLSKI! DLATEGO TA SPRAWA BEDZIE TRUDNA BO PROKURATOR BEDZIE MUSIAL OKRESLIC OBOWIAZKI KONSULATU! A TO NIE WYGODNE... Podkresle ze raczej watpie by Konsulat w Egipcie dostawal tak czesto informacje o Polkach ktore dziwnie sie zachowuja PODCZAS pobytu I dlatego nie zainteresowal sie ta kobieta I zbagatelizowal zgloszenie...

G
Gosc

Niestety,blondynki sa czesto ofiarami gwaltu przez Araböw/Murzynöw I.t.d.W tych Krajach mysla, ze Gwald na jasnowlosej ,Bialejkarnacji Kobiecie/albo dziewczynce - uchroni ich od Aids.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3