SPORT: Widzew - Jagiellonia 4:1

Na stadionie przy al. Piłsudskiego Widzew zdeklasował lidera piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonię Białystok. Wygrał 4:1!

Składy:

Widzew: Mielcarz - Ben Radhia, Bieniuk, Pinheiro, Dudu - Broź, Grzelczak (82, Lisowski), Panka, Durić (80, Radowicz) - Sernas, Robak (90, Grzelak). Trener: Andrzej Kretek.

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Kijanskas, Kascelan - Kupisz (63, Esomba), Hermes, Grzyb, Lato (46, Burkhardt) - Frankowski, Trytko (35, Grosicki). Trener: Michał Probierz.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

W 8 minucie Sandomierski popełnił błąd przy chwytaniu piłki i łodzianie wybiljali piłkę z rogu. Dudu dośrodkował na głowę Robaka, który uzyskał prowadzenie.
Widzew - Jagiellonia 1:0

W 17 minucie Dudu dośrodkował z lewej, a Robak głową kapitalnie uderzył w róg. Sandomierski nie miał szans.
Widzew - Jagiellonia 2:0

35 minuta Grosicki zmienia Trytkę.

43 minuta Sernas dośrodkował z prawej, a Panka szczupakiem strzela trzeciego gola.
Widzew - Jagiellonia 3:0

Koniec pierwszej połowy.

Początek drugiej połowy.
Druga zmiana w Jagiellonii Burkhardt zastępuję Latę.

55 minuta. Akcja Sernas - Robak - Grzelczak, po której ręce składają się do oklasków. Grzelczak z bliska strzela czwartego gola!
Nokaut: Widzew - Jagiellonia 4:0

63 minuta: Esomba zmienia Kupisza

W 77 minucie po dośrodkowaniu Grosickiego piłka przelobowała Mielcarza i do pustej widzewskiej bramki głową strzelił Frankowski.
Widzew - Jagiellonia 4:1

W 80 minucie Duricia zastępuje Damian Radowicz i jest to debiut widzewiaka w ekstraklasie.

82 minuta za Grzelczaka wchodzi Lisowski.

Sędzia przedłużył mecz o 3 minuty.

Ostatnia zmiana w Widzewie - Robaka zastępuje Grzelak.

Bliski strzelenia gola debiutant Radowicz, ale posłał piłkę tuż obok słupka.

Koniec meczu! To drugie zwycięstwo Widzewa na własnym boisku - wcześniej wygrał 5:2 ze Śląskiem.