Sportowiec Roku 2018. Laureatem Adam Kszczot [ZDJĘCIA]

    Sportowiec Roku 2018. Laureatem Adam Kszczot [ZDJĘCIA]

    Dariusz Kuczmera

    Dziennik Łódzki

    Aktualizacja:

    Dziennik Łódzki

    Sportowiec Roku 2018. Laureatem Adam Kszczot
    1/103
    przejdź do galerii

    Sportowiec Roku 2018. Laureatem Adam Kszczot ©Grzegorz Gałasiński / Krzysztof Szymczak

    Sportowiec Roku 2018. Laureatem Adam Kszczot. Uroczysta gala w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi
    Takiego plebiscytu Sportowiec Roku Dziennika Łódzkiego w jego 48-letniej historii jeszcze nie było. Uhonorowaliśmy niespełna 200 laureatów, wybranych przez naszych Czytelników i Internautów. Wybieraliśmy laureatów w sześciu kategoriach: Juniorka Roku, Junior Roku, Sportowiec Roku kobiet, Sportowiec Roku mężczyzn, Trener Roku i Drużyna Roku. Ponadto nagrodziliśmy piętnastu najlepszych w plebiscycie Sportowiec Roku 2018 w całym regionie łódzkim.

    Pierwsze miejsce w plebiscycie Sportowiec Roku 2018 zajął mistrz świata z Birmingham i mistrz Europy z Berlina w biegu na 800 m Adam Kszczot.
    Drugie miejsce zajęła mistrzyni świata w karate, kandydatka do wyjazdu na igrzyska olimpijskiego Tokio 2020 Dorota Banaszczyk, a trzecie rugbista Master Pharm Budowlanych Łódź, mistrz Polski Vitalii Kramarenko. Gala odbyła się w gościnnych progach łódzkiego hotelu DoubleTree by Hilton.

    Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów gali:

    Urzędu Marszałkowskiego - reprezentowanego przez Pana Marszałka Zbigniewa Ziembę
    Totalizatora Sportowego LOTTO - reprezentowanego przez Pana Dariusza Sobczyńskiego oraz Jarosława Nowakowskiego
    EWE Energia

    Nagrody najlepszym wręczyli: wiceprezydent miasta Tomasz Trela, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, gospodarz uroczystości i redaktor naczelny Dziennika Łódzkiego Marcin Kowalczyk. Galę poprowadził red. Dariusz Postolski.

    Naszymi gośćmi byli także członek sejmiku województwa Joanna Skrzydlewska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi Małgorzata Niewiadomska-Cudak, posłanka Małgorzata Niemczyk, senator Maciej Grubski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi Marek Kondraciuk i ksiądz Paweł Miziołek, kapelan łódzkich sportowców. Zaszczycili nas swoją obecnością nasi byli laureaci, wielkie gwiazdy polskiego sportu: Jan Tomaszewski, Marek Dziuba, Elżbieta Nowak, Aleksandra Urbańczyk, Barbara Niemczyk, Bożena Sędzicka.



    Powiększa się nasza rodzina laureatów plebiscytu. Tytuł Sportowiec Roku zdobywało łącznie 29 sportowców. Laureatami plebiscytu Sportowiec Roku w regionie łódzkim było siedmiu medalistów igrzysk olimpijskich, dziesięciu medalistów mistrzostw świata oraz siedmioro medalistów mistrzostw Europy. 11 razy wygrywali lekkoatleci, tyle samo razy dziesięciokrotnie siatkarze i siatkarki oraz piłkarze nożni. Rekordzistą pod względem liczby zebranych laurów jest Artur Partyka, dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich. Pięć razy wręczaliśmy statuetkę Mariuszowi Wlazłemu, mistrzowi świata w siatkówce. Mamy się kim pochwalić w regionie łódzkim.

    Wyniki plebiscytu Sportowiec Roku 2018


    • 1. Adam Kszczot (RKS Łódź, lekka atletyka) - mistrz świata i mistrz Europy w biegu na 800 m
    • 2. Dorota Banaszczyk (Olimp Łódź, karate) - mistrzyni świata, kandydatka do startu w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020
    • 3. Vitalii Kramarenko (Master Pharm Budowlani, rugby) - filar reprezentacji Ukrainy, atletyczna budowa i siła napędowa najsilniejszego młyna w Polsce w drużynie mistrzów kraju Master Pharm Budowlanycjh Łódź. Ewenement na skalę światową-jako zawodnik I linii młyna zdobył w mistrzowskim sezonie aż 15 przyłożeń!
    • 4. Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów, siatkówka) - mistrz świata z reprezentacją Vitala Heynena i mistrz Polski
    • 5. Yurino Enyo (UKS SMS Łódź, piłka nożna) - podpora obrony piątej drużyny piłkarskiej w Polsce
    • 6. Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź, siatkówka plażowa) - mistrzyni Polski
    • 7. Krystyna Strasz (ŁKS Commercecon, siatkówka) - libero wicemistrzyń Polski
    • 8. Julia Twardowska (Grot Budowlani Łódź, siatkówka) - reprezentantka Polski, siatkarka trzeciej drużyny w Polsce
    • 9. Hans Andersen (Orzeł Łódź, żużel) - pierwszoplanowa postać naszej pierwszoligowej drużyny
    • 10. Michał Kołba (ŁKS Łódź, piłka nożna) - bramkarz drużyny, która wywalczyła awans do I ligi
    • 11. Dario Kristo (Widzew Łódź, piłka nożna) - pomocnik drużyny, która wywalczyła awans do II ligi
    • 12. Piotr Michalski (ŁSTW Ocmer Łódź, piłka wodna) - mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski w wtaerpolo
    • 13. Jakub Kraska (AZS Łódź, pływanie) - brązowy medalista mistrzostw Europy
    • 14. Agnieszka Nagay (Społem Łódź, strzelctwo) - mistrzyni i rekordzista Polski
    • 15. Roksana Zasina ( ZTA Zgierz, zapasy) - wicemistrzyni Europy w zapasach


    Laureaci w województwie
    Kategoria Sportowiec Junior - dziewczynka
    Miejsce I - Kaja Krzesłowska Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów Łódzki
    Miejsce II - Wiktoria Kabzińska KS ZIĘTEK Team
    Miejsce III - Magdalena Ciołek ŁKK IPPON

    Kategoria Sportowiec Junior - chłopiec
    Miejsce I - Karol Pasiewicz trenujacy Karting
    Miejsce II - Jan Mordaka PSV Łódź-Piłkarskie Stowarzyszenie VIKING
    Miejsce III - Szymon Frankiewicz Łęczycki Klub Karate IPPON

    Kategoria Sportowiec Roku - Kobieta
    Miejsce I - Karolina Kubiak Łaski Klub Sztuk Walki Proyama
    Miejsce II - Paulina Biernat Gorila-Skierniewice
    Miejsce III - Justyna Matusiak SL Salos Róża Kutno

    Kategoria Sportowiec Roku - Mężczyzna
    Miejsce I - Maciej Łuczak Kuźnia Centrum Atletyki
    Miejsce II - Michał Szram ŁKM Łowicz
    Miejsce III - Krystian Gortat Knock-Out Team Bełchatów

    Kategoria Trener Roku
    Miejsce I - Bartosz Bielecki RTS Widzew Łódź 2004
    Miejsce II - Paweł Wieczorkowski UKS Korona Bełchatów
    Miejsce III - Elżbieta Bieniek UKS Promyk Czerniewice

    Kategoria Drużyna Roku
    Miejsce I - Widzew Łódź TMRF 2008
    Miejsce II - Czarni Szczerców
    Miejsce III - Zawisza Pajęczno rocznik 2007


    Laureaci powiatowi:
    Miasto Łódź:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Kaja Krzesłowska z Towarzystwa Sportowego Sokół Aleksandrów Łódzki
    Sportowiec Junior chłopiec - Jan Mordaka (PSV Łódź-Piłkarskie Stowarzyszenie VIKING)
    Sportowiec roku Kobieta - Aleksandra Bednarek (UKS SP 149 ŁÓDŹ)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Maciej Łuczak (Kuźnia Centrum Atletyki)
    Trener Roku - Bartosz Bielecki (RTS Widzew Łódź 2004)
    Drużyna Roku - Widzew Łódź TMRF 2008

    Powiat brzeziński:
    Sportowiec Junior chłopiec - Mateusz Konwiński (Kolarstwo Górskie)
    Sportowiec roku Kobieta - Karolina Grochowalska(Start Brzeziny)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Mateusz Kwiatkowski(Błękitni Dmosin)
    Trener Roku - Bartłomiej Przybyłowski (KS Rekord Brzeziny)

    Powiat łódzki wschodni:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Zofia Lewandowska (Sportowy Klub Jeździecki HORSPROFI Łódź)
    Sportowiec Junior chłopiec - Julian Pyśniak (Szkolny Klub Sportowy Kurowice Rugby)
    Sportowiec roku Kobieta - Joanna Sadowska (Zawisza Rzgów)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Bartłomiej Grala (GKS Ksawerów)
    Trener Roku - Piotr Ostolski (LKS Gałkówek)
    Drużyna Roku - Zawisza Rzgów

    Powiat zgierski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Julia Nowak (Zgierski Ozorkowski Klub Karate)
    Sportowiec Junior chłopiec - Karol Pasiewicz (Karting)
    Sportowiec roku Kobieta - Maria Depta (Sokół Aleksandrów Łódzki)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Bartłomiej Trzmielak (Sokół Aleksandrów Łódzki)
    Trener Roku - Kamil Urbanowicz (Włókniarz Zgierz 2006/2007)
    Drużyna Roku - Sokół Aleksandrów rocznik 2005

    Powiat pabianicki:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Maja Karwacka (Włókniarz Konstantynów)
    Sportowiec Junior chłopiec - Kacper Woźniak (Pabiks Pabianice)
    Sportowiec roku Kobieta - Natalia Danych (Grot Tomiq Pabianice)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Jakub Dobroszek (Włokniarz Pabianice)
    Trener Roku - Artur Dziuba (Włókniarz Pabianice)
    Drużyna Roku - Włókniarz Pabianice

    Powiat kutnowski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Nikola Tomasik (KKS Pro-Basket Kutno)
    Sportowiec Junior chłopiec - Miłosz Cieśliński (MUKS EXPOM Krośniewice)
    Sportowiec roku Kobieta - Justyna Matusiak (SL Salos Róża Kutno)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Konrad Reszka (KS Kutno)
    Trener Roku - Piotr Wojciechowski (Volley Team Żychlin)
    Drużyna Roku - MKS Stal Kutno

    Powiat łęczycki:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Magdalena Ciołek (ŁKK IPPON)
    Sportowiec Junior chłopiec - Szymon Frankiewicz (Łęczycki Klub Karate IPPON)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Grzegorz Wieczorkowski (Łęczycki Klub Karate IPPON)
    Trener Roku - Łukasz Olczyk (Górnik Łęczyca)
    Drużyna Roku - Witonianka Witonia

    Powiat bełchatowski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Natalia Labryszewska (LUKS Astoria Szczerców)
    Sportowiec Junior chłopiec - Adam Kowalski (EKS SKRA Bełchatów)
    Sportowiec roku Kobieta - Karolin Iznerowicz (LKS Omega Kleszczów)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Krystian Gortat (Knock-Out Team Bełchatów)
    Trener Roku - Paweł Wieczorkowski (UKS Korona Bełchatów)
    Drużyna Roku - Czarni Szczerców

    Powiat piotrkowski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Wiktoria Kabzińska (KS ZIĘTEK Team)
    Sportowiec Junior chłopiec - Alex Śliwiak (UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski)
    Sportowiec roku Kobieta - Maria Walas (Oyama Karate Washi Piotrków Trybunalski)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Oskar Skupień (KS ZIĘTEK TEAM)
    Trener Roku - Ewa Wiśniewska (Piotrkowska Fundacja Talentów)
    Drużyna Roku - LKS Start Niechcice 2005-2006

    Powiat łaski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Alicja Jaryszek (ŁMLKS Łaskovia Łask)
    Sportowiec Junior chłopiec - Filip Bulzacki (MULKS Łask)
    Sportowiec roku Kobieta - Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki Proyama)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Łukasz Serafinowicz(GKS Orkan Buczek)
    Trener Roku - Stanisław Kołodziejski (Łaski Klub Sztuki Walki Proyama)
    Drużyna Roku - GKS Orkan Buczek

    Powiat zduńskowolski:
    Sportowiec Junior chłopiec - Igor Glądała (MKS Zduńska Wola/ Pogoń Zduńska Wola)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Grzegorz Janczewski (Start Zduńska Wola)
    Trener Roku - Bogusław Pabich (Start Zduńska Wola)
    Drużyna Roku - Pogoń Zduńska Wola

    Powiat poddębicki:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Paulina Stawicka
    Sportowiec Junior chłopiec - Błażej Rybak (Uniejowska Akademia Futbolu)
    Trener Roku - Patryk Ożadowicz (Ner Poddębice)
    Drużyna Roku - Termy Poddębice

    Powiat sieradzki:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Patrycja Kozica(SP Słomków Mokry)
    Sportowiec Junior chłopiec - Igor Jatczak (Warta Sieradz, piłka nożna)
    Sportowiec roku Kobieta - Katarzyna Borowiec (MOSiR Sieradz)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Jordan Łuszczek (KKS Sieradz)
    Trener Roku - Piotr Szymala (Kajakowy Klub Sportowy)
    Drużyna Roku - Tubądzin Volley

    Powiat skierniewicki:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Wiktoria Podrażka
    Sportowiec Junior chłopiec - Piotr Swynarski (Ósemka Skierniewice)
    Sportowiec roku Kobieta - Paulina Biernat (Gorlila Skierniewice)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Mateusz Bolimowski (Wojownik Skierniewice)
    Trener Roku - Sebastian Stępniak (Wariacje Skierniewice)
    Drużyna Roku - Unia Skierniewice

    Powiat rawski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Julia Bartoszek (Dwójka RAWA MAZOWIECKA)
    Sportowiec Junior chłopiec - Mateusz Sypniewski (WIDOK Skierniewice)
    Sportowiec roku Kobieta - Eliza Brzęczek (MLUKS "DWÓJKA" Rawa Mazowiecka)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Marcin Ciesielski (Orlęta Cielądz)
    Trener Roku - Daniel Penczak (Akademia Champions Rawa Mazowiecka)
    Drużyna Roku - Mazovia Rawa Mazowiecka

    Powiat łowicki:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Klaudia Kolos
    Sportowiec Junior chłopiec - Miłosz Papuga (UMKS Księżak Łowicz)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Michał Szram (ŁKM Łowicz)
    Trener Roku - Jan Ruciński (Pogoń Bełchów)

    Powiat tomaszowski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Martyna Rybak (UKS Promyk Czerniewice)
    Sportowiec Junior chłopiec - Szymon Gajek (MKS Tomaszów Mazowiecki)
    Sportowiec roku Kobieta - Marta Mysur (Tom Akademia Taekwondo Tomaszów Mazowiecki)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Wiktor Musiał (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
    Trener Roku - Elżbieta Bieniek (UKS Promyk Czerniewice)
    Drużyna Roku - UKS Promyk Czerniewice

    Powiat opoczyński:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Julia Lubicka (KKS Kaja Opoczno)
    Sportowiec Junior chłopiec - Miłosz Grzesiński (KS Paradyż)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Wiktor Melka (FF Sport Opoczno)
    Trener Roku - Grzegorz Brzeski (ZLKS WOY Bukowiec Opoczyński)
    Drużyna Roku - LKS Radzice

    Powiat radomszczanski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Weronika Mazur (Akademia Karate Kyokushin Radomsko)
    Sportowiec Junior chłopiec - Kacper Rychlica (RKS Radomsko)
    Sportowiec roku Kobieta - Monika Nowicka (Tytani Radomsko)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Michał Bareła
    Trener Roku - Justyna Szladerba(Radomsko Trampoliny)
    Drużyna Roku - Rozbiegajmy Radomsko

    Powiat wieluński:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Weronika Kuźnik(Pszczółka Wieluń)
    Sportowiec Junior chłopiec - Dominik Brzeziński(Pszczółka Wieluń)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Artur Bartosik (WKS Siatkarz Wieluń)
    Trener Roku - Piotr Urbanek (ZSP w Mierzycach)
    Drużyna Roku - Wieluń Biega

    Powiat wieruszowski:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Kinga Łuczak (GRUKO Wieruszów Karate Kyokushin)
    Sportowiec Junior chłopiec - Wiktor Pisula (Husaria Wieruszów)
    Trener Roku - Piotr Makowski (Husaria Wieruszów)
    Drużyna Roku - KS Husaria Wieruszów

    Powiat pajęczański:
    Sportowiec Junior Dziewczynka - Anna Wieczorek (biegi)
    Sportowiec Junior chłopiec - Dawid Szeląg (Meduza Pajęczno)
    Sportowiec roku Kobieta - Natalia Cichowlas (Libero Pajęczno)
    Sportowiec Roku Mężczyzna - Piotr Kurpiewski (Warta Pajęczno)
    Trener Roku - Robert Mieszalski (Trębaczew)
    Drużyna Roku - Zawisza Pajęczno

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Polecamy

    Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

    Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

    Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

    Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

    Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

    Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny