Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdzamy zaawansowanie prac na Wojska Polskiego, Waltera-Jankego, Maratońskiej i Śląskiej

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Trwa modernizacja ul. Śląskiej
Trwa modernizacja ul. Śląskiej UMŁ
Jak przedstawia się zaawansowanie prac na czterech istotnych dla sprawnego poruszania się po mieście remontowanych obecnie ulicach? Sprawdzamy, co dzieje się na ul. Wojska Polskiego oraz Maratońskiej, Waltera Janke i Śląskiej. To największe i najważniejsze inwestycje drogowe, które są obecnie prowadzone w Łodzi.

Opóźniona o prawie rok modernizacja ul. Wojska Polskiego ma się zakończyć w kwietniu

Na ul. Wojska Polskiego trwa montaż torów tramwajowych w okolicy skrzyżowania z ul. Obrońców Westerplatte. Układane są również warstwy izolacyjne i wygłuszające. Na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Spornej rozwieszana jest sieć trakcyjna. Wszystkie te prace będą w najbliższych dniach kontynuowane, rozpocznie się też instalowanie zasilania sieci trakcyjnej.

Na ukończeniu są także prace przy budowie peronów przystankowych i układaniu krawężników. Większość drogi rowerowej ma już położoną już warstwę ścieralną, obecnie zakładane są wzdłuż niej obrzeża. Trwa tez układanie kostki na parkingu w okolicach nowej krańcówki tramwajowej. Na całym przebudowywanym odcinku ul. Wojska Polskiego odbywa się regulacja studzienek kanalizacyjnych i wpustów oraz układanie okablowania, w tym światłowodów. W najbliższych dniach planowane są roboty przy układaniu chodników i obrzeży betonowych przy wlocie ul. Widok.

Jak będzie wyglądać nowa ulica?

Po przebudowie ul. Wojska Polskiego będzie miała nieco zmieniony układ jezdni oraz zupełnie nowe torowisko tramwajowe. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów oraz parkingami. Pojawi się nowe oświetlenie, a na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach – nowy systemem sygnalizacji świetlnej. Całości zmian dopełnią przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe z wysokimi peronami ułatwiającymi wsiadanie. Posadzonych zostanie także 800 drzew (klonów, lip i dębów) oraz ponad 12 tys. krzewów i kwiatów.

Co na Maratońskiej?

Rozpoczął się właśnie drugi etap inwestycji na ul. Maratońskiej. Ruch został przerzucony na drugą połowę drogi i odbywa się w obu kierunkach po nowej nawierzchni. Wykonawca przystąpił obecnie do frezowania drugiej strony, gdzie również wykona nową nawierzchnię i położy nowe krawężniki. Całość prac ma się zakończyć w kwietniu.

Na Waltera-Janke znika stary asfalt

Pełną parą idą również prace na sąsiedniej ulicy - Waltera-Jankego. Tu również wykonawca, nie czekając na wiosnę, przystąpił do rozbiórek i frezowania starej nawierzchni. Dzięki temu, pomimo mniej sprzyjających warunków, można realizować dalej prace. Pozwoli to wiosną ułożyć asfalt i zakończyć modernizację.

Śląska przejezdna w jednym kierunku

Podobnie dzieje się na ul. Śląskiej. Wykonawca, nie mogąc układać nowej nawierzchni z powodu zimowej aury, realizuje rozbiórki starych warstw asfaltu, co pozwoli na szybsze zakończenie prac. Robotnicy zdemontowali chodniki i ułożyli część krawężników. Wyznaczyli również nowe chodniki w rejonie węzła z ul. Rzgowską. Prace wykonywane są pod ruchem, a przejazd samochodem możliwy jest w jednym kierunku - od Niższej w stronę Rzgowskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sprawdzamy zaawansowanie prac na Wojska Polskiego, Waltera-Jankego, Maratońskiej i Śląskiej - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki