Sprzątanie – praca dla studentów

MM
Udostępnij:
W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi decyduje się na podjęcie dodatkowej pracy podczas studiów. Idealnym zajęciem zarówno dla studenta dziennego, jak i zaocznego jest sprzątanie. Dzięki elastycznemu grafikowi bez problemu można pogodzić obecność na wykładach z obowiązkami w pracy.

Praca podczas studiów – zalety

Często rozpoczęcie studiów wiąże się z poważnymi zmianami w życiu młodego człowieka. Większość osób musi przeprowadzić się do innego miasta lub dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów do uczelni. Mimo finansowego wsparcia rodziców czasami środki okazują się niewystarczające.

Wynajem mieszkania, wyżywienie, pomoce naukowe, dojazdy – wszystkie potrzeby życia codziennego sporo kosztują. Dlatego tak wielu żaków decyduje się obecnie na połączenie nauki z pracą zarobkową.

Jakie są główne zalety pracy podczas studiów? Przede wszystkim stały wpływ środków na konto, dzięki którym można usamodzielnić się finansowo. To również doskonała okazja do nabywania doświadczenia, zapoznania się z kulturą pracy, a także szansa na spróbowanie sił w różnych dziedzinach. Praca podczas studiów to również nowe znajomości oraz przyjaźnie.

Praca podczas studiów - gdzie szukać?

Żak, który chce znaleźć dorywczą pracę powinien odwiedzić Biuro Kariery. To instytucja, która ma za zadanie aktywizować młodych ludzi i pomagać im w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce zawodowej.

Kolejnym medium jest Internet - „wirtualna kopalnia” ciekawych ofert. Wystarczy wiedzieć gdzie szukać. Warto zajrzeć na portale dedykowane pracy (pracuj, olx, indeed, itp.). Dodatkowe zajęcie można znaleźć również na Facebooku (grupy, marketplace). Wystarczy wpisać w okienko odpowiednią frazę np. „praca dla studenta Łódź i okolice”. Można również popytać znajomych lub kolegów z roku, którzy być może łączą już naukę z pracą.

Praca podczas studiów – jaką wybrać?

Doskonałym zajęciem dla studentów dziennych oraz zaocznych jest sprzątanie. Tu grafik jest zazwyczaj ustalany przez samych pracowników, dzięki czemu bez problemu można pogodzić obecność na wykładach z wykonywaną pracą.

Zazwyczaj żakom proponowana jest umowa zlecenie, w której nie ma ścisłych wytycznych dotyczących czasu pracy. Im więcej godzin przepracuje student, tym więcej środków otrzyma na konto.


Obecnie firma INWEMER zatrudnia ponad osiem tysięcy osób w całej Polsce. Łączy nas wspólna praca, zaangażowanie oraz rzetelność. Studencie dołącz do naszego zespołu! Oferujemy elastyczne godziny pracy, wsparcie Koordynatora oraz atrakcyjne wynagrodzenie.

Sprawdź aktualne oferty!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Polacy „mają mniej w portfelu”. Racjonalniej podchodzą do wydatków

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki