Stoch, Kubacki, Hula, Jędrzejczyk uczą jak poprawnie śpiewać...

  Stoch, Kubacki, Hula, Jędrzejczyk uczą jak poprawnie śpiewać hymn Polski. #KiedyMyŻyjemy na 100-lecie niepodległości

  a.w.

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Akcja #KiedyMyŻyjemy mierzy się z nie lada problemem. Brak znajomości hymnu Polski to poważna spma to zmienić. Dołączyli się m.in.: Kamil Stoch, Dawid
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©facebook.com/kiedymyzyjemy

  100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to okazja do przypomnienia sobie hymnu państwowego. Uczymy się go w szkole, śpiewamy na apelach a później zapominamy, mylimy słowa, wersety, mruczymy pod nosem. Wpadki zdarzają się każdemu, nawet politykom na najwyższych szczeblach. Akcja #KiedyMyŻyjemy ma to zmienić. Dołączyli się m.in.: Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Hula.
  Z okazji 100 lat niepodległości Polski powstaje mnóstwo akcji patriotycznych związanych naszymi symbolami, tradycją i odwołujących się do historii. Jedną z nich jest #KiedyMyŻyjemy – akcja, która propaguje poprawne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

  Banał, można pomyśleć, ale prawda jest niestety brutalna. Polacy znają hymn na wyrywki, kilka wersów, które składają się w całość. Wielokrotne powtarzanie błędnych wersetów sprawiło, że osadziły się w pamięci i to niemałej grupie Polaków.

  #KiedyMyŻyjemy akcja na 100-lecie niepodległości


  Ile razy zamiast „kiedy” usłyszałeś „póki my żyjemy”? Z tym błędnym zestawieniem słów postanowili zawalczyć organizatorzy akcji #KiedyMyŻyjemy.
  100 lecie niepodległości obchodzimy w tym roku nie tylko 11 listopada. Niektóre uroczystości i wydarzenia trwają już od stycznia. Akcja "Kiedy my żyjemy" rozpoczęła się 3 listopada.

  Na czym poleca akcja „Kiedy my żyjemy”?


  Akcja „Kiedy my żyjemy” rozpoczęła się 3 listopada Przed meczem Legia Warszawa – Górnik Zabrze, piłkarze stołecznej drużyny wyszli na murawę w koszulkach z hasłem #KiedyMyŻyjemy. Pierwszymi ambasadorami akcji zostali: Arkadiusz Malarz, Artur Jędrzejczyk i Michał Kucharczyk. Niedługo później dołączyli do nich inni sportowcy, aktorzy i celebryci.

  Ambasadorzy akcji #KiedyMyŻyjemy


  Ambasadorami i osobami, które wspierają akcję są popularni sportowcy, aktorzy i celebryci. Lista z pewnością nie jest jeszcze zamknięta:
  • Arkadiusz Malarz
  • Artur Jędrzejczyk
  • Michał Kucharczyk
  • Kamil Stoch
  • Dawid Kubacki
  • Stefan Hula
  • Przemysław Babiarz
  • Sebastian Fabijański
  • Joanna Jędrzejczyk
  • Artur Boruc


  Zobacz galerię  Kibice Legii zrobili sporo zamieszania rozwieszając ogromne banery w najbardziej turystycznych miejscach Warszawy. Mural pojawił się również przy najczęściej odwiedzanej stacji metra Centrum. Kibice przed meczem z Górnikiem przygotowali również wyjątkowa oprawę, w której zwracali uwagę na najczęściej popełniany błąd. „Póki my żyjemy” to często słyszany werset w polskim hymnie. Jak się okazuje, zupełnie błędny. Zamiast słowa „póki” powinno być „kiedy”. Takie jest też główne hasło kampanii - #KiedyMyŻyjemy

  Jak dobrze znasz Mazurek Dąbrowskiego?

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lol

  lol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Fabiański się pisze przez "i" szanowne państwo redachtory...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo