Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strażacy składają wnioski o dotacje na sprzęt z WFOŚiGW w Łodzi. Długa kolejka i całonocne dyżury, bo liczy się kolejność wniosków

Karolina Wojna
Karolina Wojna
Strażacy składają wnioski o dotacje na sprzęt z WFOŚiGW w Łodzi.  Długa kolejka i całonocne dyżury, bo liczy się kolejność wniosków
Strażacy składają wnioski o dotacje na sprzęt z WFOŚiGW w Łodzi. Długa kolejka i całonocne dyżury, bo liczy się kolejność wniosków Grzegorz Gałasiński/Krzysztof Szymczak
Gigantyczna kolejka samochodów strażackich oraz prywatnych, ale ze strażakami - ochotnikami w środku ustawiła się we wtorek, 22 marca, pod siedzibą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Strażacy czekali całą noc, bo w środę rano, 23 marca, ruszało przyjmowanie wniosków na doposażanie jednostek w sprzęt. Do podziału są 2 miliony zł, maksymalna kwota dotacji to 25 tys. zł. A liczy się kolejność składania wniosków.

Strażacy składają wnioski o dotacje na sprzęt z WFOŚiGW w Łodzi. Całą noc stali w kolejce pod funduszem, bo liczy się kolejność wniosków

Dla stojących w gigantycznej kolejce pod siedzibą WFOŚiGW w Łodzi to była długa noc - wiele z samochodów - strażackich i prywatnych, ale z druhami w środku, zaparkowało tu już we wtorek po południu. Z czasem, gdy aut zaczęło przybywać, powstała lista kolejkowa z obowiązkiem odmeldowania się o godz. 20 we wtorek i o godz. 6 w środę rano.

- Byłem, stałem, potem wróciłem do domu, a pojechał kolega, a ja jadę na 6 rano - mówił Ryszard Mazurkiewicz, prezes OSP w Proszeniu (gm. Wolbórz) we wtorek późnym wieczorem. Jak dodaje, na godz. 20 nie zgłosiło się kilkanaście zapisanych na liście jednostek. - Rano będzie awantura, zostali wykreśleni.

Strażacy śpią pod WFOŚIGW, bo w środę rano, 23 marca, rusza nabór wniosków o doposażenie ich jednostek z ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych.

Zgodnie z informacjami na stronie WFOŚiGW, nabór wniosków w formie pisemnej - w siedzibie funduszu - będzie prowadzony w dniach 23-24 marca - lub do wyczerpania środków zaplanowanych w budżecie programu. O zakwalifikowaniu się do programu decyduje kolejność wpływu wniosku.

Do podziału są 2 mln zł. Maksymalna kwota dotacji to 25 tys. zł.

- Łatwo podzielić, to na 80 wniosków... - mówią druhowie stojący w kolejce, w której wieczorem we wtorek było ponad 140 oczekujących.

Rano pod siedzibą funduszu było kilkaset osób. Punktualnie o godz. 8 rozpoczęło się przyjmowanie wniosków.

Relację będziemy aktualizować. Będziemy też pytać o komentarz WFOŚiGW w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki