Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strzelanina w Łodzi. Kierowca bmw próbował staranować policjantów. Padły strzały! Mężczyzna został aresztowany 8.02.2020

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Strzelali policjanci na co dzień zajmujący się walką z przestępczością narkotykową. Prowadząc działania operacyjnie postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę bmw. Podeszli do niego, okazali legitymacje służbowe  i na tym się skończyło, ponieważ mężczyzna gwałtownie ruszył, wdepnął pedał gazu i z dużą prędkością zaczął się oddalać. Był tak zdesperowany, że omal nie staranował dwóch funkcjonariuszy. Ci wyjęli pistolety i oddali strzały za oddalającym się samochodem. Strzelało kilku policjantów. Na razie nie wiadomo, ile strzałów oddali. Celowali w dolną część auta: opony i podwozie. Strzały były skuteczne, ponieważ opony zostały podziurawione. To sprawiło, że uciekinier w rejonie skrzyżowania ul. Andrzeja Struga i al. Włókniarzy zatrzymał się, porzucił bmw i dalej zaczął uciekać na pieszo.
Strzelali policjanci na co dzień zajmujący się walką z przestępczością narkotykową. Prowadząc działania operacyjnie postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę bmw. Podeszli do niego, okazali legitymacje służbowe i na tym się skończyło, ponieważ mężczyzna gwałtownie ruszył, wdepnął pedał gazu i z dużą prędkością zaczął się oddalać. Był tak zdesperowany, że omal nie staranował dwóch funkcjonariuszy. Ci wyjęli pistolety i oddali strzały za oddalającym się samochodem. Strzelało kilku policjantów. Na razie nie wiadomo, ile strzałów oddali. Celowali w dolną część auta: opony i podwozie. Strzały były skuteczne, ponieważ opony zostały podziurawione. To sprawiło, że uciekinier w rejonie skrzyżowania ul. Andrzeja Struga i al. Włókniarzy zatrzymał się, porzucił bmw i dalej zaczął uciekać na pieszo.
Sceny niczym z filmów akcji rozegrały się we wtorek po godz. 15 w rejonie skrzyżowania ul. 6 Sierpnia i ul. Żeligowskiego na Starym Polesiu w Łodzi. Policjanci ostrzelali bmw, którego kierowca o mało ich nie staranował i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna porzucił samochód i uciekł.

Strzelanina w Łodzi. Najnowsze informacje

AKTUALIZACJA 7.02. Kierowca bmw w piątek został aresztowany na trzy miesiące.

PRZESŁUCHANIE I ZARZUTY DLA KIEROWCY BMW 6.02.2020

36-latek usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli, mimo poleceń wydawanych  przez policjantów używających sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kolejny zarzut dotyczy stosowania wobec dwóch policjantów przemocy w celu zmuszenia ich do zaniechania czynności służbowej i znieważenia jednego z nich. Podczas przesłuchania 36-latek nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów.

Zatrzymany wyjaśnił, że nie wiedział, że ma do czynienia z policjantami. Przeczą temu ustalenia – zaznacza Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

AKTUALIZACJA 5.02 Prawdopodobnie w czwartek, 6.02.2020 r., mężczyzna usłyszy zarzuty.

- Po czwartkowym przesłuchaniu podjęte zostaną decyzje co do środków zapobiegawczych – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Uciekinier z bmw zatrzymany

Ok. godz. 17 poszukiwany mężczyzna został zatrzymany. 35-latek ukrywał się na klatce schodowej jednego z bloków w rejonie al. Włókniarzy.

Strzelali policjanci na co dzień zajmujący się walką z przestępczością narkotykową. Prowadząc działania operacyjnie postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę bmw. Podeszli do niego, okazali legitymacje służbowe i na tym się skończyło, ponieważ mężczyzna gwałtownie ruszył, wdepnął pedał gazu i z dużą prędkością zaczął się oddalać. Był tak zdesperowany, że omal nie staranował dwóch funkcjonariuszy.

Wciąż na wolności pozostają dwaj dwudziestolatkowie, do ktorych w połowie listopada na ul. Tatrzańskiej strzelali policjanci. Przestępcy uciekali fordem, który o mały włos nie potrącił policjanta. 30-letni funkcjonariusz oddał dwa strzały ostrzegawcze, ale uciekinierzy nie zatrzymali się. Co więcej kierowca dodał gazu i u zbiegu ul. Przybyszewskiego i al. Śmigłego-Rydza doprowadził do kolizji z autobusem. Czytaj więcej na następnej stronie

Strzały na ul. Tatrzańskiej! Bandyci wciąż na wolności

Strzały w Łodzi na Starym Polesiu

Ci wyjęli pistolety i oddali strzały za oddalającym się samochodem. Strzelało kilku policjantów. Na razie nie wiadomo, ile strzałów oddali. Celowali w dolną część auta: opony i podwozie. Strzały były skuteczne, ponieważ opony zostały podziurawione. To sprawiło, że uciekinier w rejonie skrzyżowania ul. Andrzeja Struga i al. Włókniarzy zatrzymał się, porzucił bmw i dalej zaczął uciekać pieszo.

Strzelanina w Łodzi 4 lutego 2020

Jak nas poinformowała młodszy inspektor Joanna Kącka, rzecznik KWP w Łodzi, w samochodzie i w jego pobliżu nie znaleziono śladów krwi, co może oznaczać, że uciekinier nie został ranny. Oprócz niego nikogo nie było w podziurawionym samochodzie. Na miejsce sprowadzono ekipę z psem tropiącym, który ruszył za uciekinierem.

Jak się dowiedzieliśmy, bmw pochodziło z wypożyczalni samochodów. Wypożyczył je mężczyzna mający bogatą kartotekę policyjną. Był notowany za różne przestępstwa. Wiele przemawia za tym, że to on siedział za kierownicą bmw, ale na razie pewności nie ma. Policja prowadzi intensywne działania zmierzające do pochwycenia uciekiniera.

Trwa głosowanie...

Czy kary dla pijanych kierowców powinny zostać zaostrzone?

A co uważasz w poniższym temacie?

Trwa głosowanie...

Czy w szkołach powinien obowiązywać zakaz używania telefonów komórkowych?

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki