Sukcesy karateków AZS w mistrzostwach świata w Kobe

Reprezentanci AZS na mistrzostwach świata w Kobe
Reprezentanci AZS na mistrzostwach świata w Kobe Archiwum
Jeden medal brązowy, trzy piąte miejsca i jedno siódme – to dorobek reprezentantów Polski z AZS Łódź, którzy walczyli w japońskim Kobe na Mistrzostwach Świata WKF.

– Nasi studenci walczyli w kraju Kwitnącej Wiśni ze zmiennym szczęściem – informuje Janusz Harast. – Doskonale spisała się drużyna męska w kata, zdobywając brązowy medal.

Indywidualnie z łodzian najbliżej medalu był zawodnik klubu Harasuto Łódź Szymon Stawiarski (Politechnika Łódzka). Szymon stoczył bardzo ciężki pojedynek z Francuzem, który doszedł do finału (ostatecznie zajął 2 miejsce). W repasażach pokonał bardzo silnego Węgra 3:0, niestety nie był w stanie pokonać doskonałego Austriaka w walce o brązowy medal.

Nasza drużyna w walce o brązowy medal uległa bardzo silnej reprezentacji Francji.

Dorota Banaszczyk (Politechnika Łódzka, klub macierzysty Olimp) w konkurencji 61 kg wywalczyła 7 miejsce
Kinga Harast (Politechnika Łódzka, klub Harasuto) w kategorii +68 kg mimo prowadzenia w walce z mistrzynią Azji zawodniczką gospodarzy przegrała swoją walkę eliminacyjną. Niestety, faworytka przegrała niespodziewanie walkę w ostatniej sekundzie uniemożliwiając Kindze tym samym walkę o medale.

Bardzo dobrze walczyła Marta Bogusław w pierwszej walce wygrała 8:0, niestety w drugim pojedynku przez błąd straciła prowadzenie przegrywając swoją walkę.

Daria Grabska (Uniwersytet Łódzki, klub macierzysty Champion) przegrała swoją walkę.
Drużyna kobiet w kumite drużynowym uległa niestety zawodniczkom z Austrii eliminując się z walki o medal.

– Po powrocie łodzianie rozpoczęli już przygotowania do listopadowych Mistrzostw Świata seniorów, które będą kwalifikacją olimpijską do igrzysk Tokio 2020 – kończy Janusz Harast