Sukcesy pływaków z regionu łódzkiego podczas Mistrzostw Polski Juniorów

Złoci medaliści SSN Start Łódź Mateusz Snowarski, Patrycja Marczuk i ich trenerzy Michał Zieliński oraz Zbigniew Muras
Województwo Łódzkie stoi Pływaniem Osób z Niepełnosprawnościami - informuje trener SSN Start Michał Zieliński.

W miniony weekend na obiektach AWF Kraków odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów I Juniorów Młodszych Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu. Pływacy z regionu łódzkiego zdobyli 4 złote medale.

Najwięcej bo aż 2 złote medale zdobyli zawodnicy Sportowego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Start Łódź - Patrycja Marczuk (klasa S1-S6) oraz Mateusz Snowarski (klasa S10) w kategorii Juniorów Młodszych. Po jednym medalu w kategorii Junior Starszy zdobyła zawodniczka UKS SP 149 Łódź Zuzanna Boruszewska (klasa S9) oraz w kategorii Juniorów Oliwier Krzyszkowski LKS Omega Kleszczów (klasa S10)

Ponadto zawodnik Mateusz Snowarski (SSN Start Łódź) oraz Oliwier Krzyszkowski (Omega Kleszczów) dzięki świetnym startom podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, gdzie również mieli okazje zdobyć złote medale, otrzymali powołanie do Reprezentanci Polski Juniorów.