WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Szkoła międzynarodowa przy Uniwersytecie Łódzkim już otwarta...

  Szkoła międzynarodowa przy Uniwersytecie Łódzkim już otwarta [ZDJĘCIA]

  Joanna Leszczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Szkoła międzynarodowa przy Uniwersytecie Łódzkim już otwarta [ZDJĘCIA]
  1/40
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  A jednak udało się! Po dwóch miesiącach intensywnych przygotowań wczoraj zainaugurowano rok szkolny w nowej międzynarodowej szkole w Łodzi.
  - Mamy nadzieję, że szkoła będzie znakomicie edukowała i wychowywała wszystkie dzieci obcokrajowców w regionie łódzkim – mówiła Magda Matz, prezes zarządu szkoły, reprezentująca Uniwersytet Łódzki.

  Jeszcze w czerwcu losy tej placówki były niepewne. Krakowska spółka, która od dwóch lat prowadziła szkołę międzynarodową w Łodzi, wycofała się z tej działalności. Niektórzy rodzice już zaczęli myśleć o przeniesieniu dzieci do podobnej szkoły w Warszawie.
  Część z rodziców zwróciła się o pomoc do Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi. Decyzja o powołaniu w Łodzi nowej szkoły międzynarodowej zapadła błyskawicznie. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna razem z Uniwersytetem Łódzkim przygotowali ofertę stworzenia takiej szkoły.

  CZYTAJ TEŻ: Uniwersytet Łódzki ratuje szkołę dla cudzoziemców

  - Dzięki temu,że szkołę firmuje Uniwersytet Łódzki udało nam się przekonać rodziców, żeby z nami zostali – mówi Magda Matz. - Zatrudniliśmy bardzo dobrych nauczycieli, mających doświadczenie w międzynarodowych szkołach.

  Naukę rozpoczęło ponad 40 dzieci, ale każdego dnia zgłaszają się rodzice kolejnych uczniów. Najwięcej jest Hiszpanów i Hindusów, ale są też dzieci z Japonii, Tajwanu, Rumunii, Ameryki, Niemiec i Rosji. Poza Hindusami, którzy mieszkają w regionie łódzkim na stałe, rodzice pozostałych dzieci pracują na kontraktach.

  - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że powstała ta szkoła, zwłaszcza, że warunki, jakie zaoferował nam Uniwersytet Łódzki, mają standard międzynarodowy – powiedział nam Amit Lath, hinduski biznesmen, od 15 lat mieszkający w Łodzi. - Gdyby nie ta szkoła, wielu inwestorów nie chciałoby pracować w Łodzi.

  Dyrektorem szkoły, która mieści się w budynku Publicznego Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Pomorskiej jest Adam Trim, Anglik od 15 lat mieszkający w Łodzi, doświadczony nauczyciel i menadżer. W ciągu roku placówka chce uzyskać certyfikat szkoły międzynarodowej.

  W uroczystości otwarcia szkoły wziął udział m.in. Włodzimierz Nykiel, rektor UŁ i Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo