Szybkie zwycięstwo PGE Skry Bełchatów [ZDJĘCIA]

Pawel Hochstim
Mniej niż półtorej godziny potrzebowali siatkarze PGESkry Bełchatów by pokonać BBTS Bielsko-Biała i utrzymać drugie miejsce w tabeli PlusLigi.

Choć w meczu w Bełchatowie spotkał się wicelider z ostatnim zespołem PlusLigi to jednak nie było to zwykłe spotkanie. Po obu stronach siatki byli bowiem gracze, którzy doskonale pamiętali, co stało się w ostatnim meczu tych drużyn w Bełchatowie. PGE Skra musiała wygrać wtedy 3:0, by grać o złoty medal z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Ale walczący z pasją goście w pierwszej partii odebrali im tę szansę.

– To jest historia, tamten sezon. Nie myślimy o tym – mówił przed spotkaniem libero PGESkry Kacper Piechocki, ale trudno w to uwierzyć. Kibice w hali Energia też doskonale pamiętali o tamtych emocjach.

Od początku pierwszego seta bielszczanie pokazywali, że mają ochotę poprawić tamto osiągnięcie. Gdy Bartłomiej Lipiński pojedynczym blokiem zatrzymał na siatce pojedynczym blokiem Bartosza Kurka i goście prowadzili 14:11 Blain poprosił o czas. Uspokojenie emocji odpowiednio podziałało, bo po powrocie na boisko goście do końca seta zdobyli już tylko... trzy punkty. Bełchatowianie bombardowali ich zagrywką, z którą gracze BBTS nie mogli sobie poradzić. Świetnie zagrywał m.in. Srecko Lisinac.

W kolejnych setach było zresztą podobnie z tą różnicą, że bielszczanie już PGE Skry nie straszyli. Choć bełchatowski zespół grał nieco w rezerwowym składzie – na boisku nie było choćby Nicolasa Uriarte, Mariusza Wlazłego, czy Karola Kłosa i wracającego po kontuzji Michała Winiarskiego – to wygrał bardzo pewnie dopisując do swojego konta kolejne trzy punkty. A Bartosz Kurek po meczu odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu.

W sobotę bełchatowianie zagrają w Kielcach z Effectorem, a już we wtorek o godz. 17.30 w Atlas Arenie w meczu Ligi Mistrzów podejmą włoski Azimut Modena.

PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:14, 25:21)