MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak Helena Janeczek z ulicy Złotej w Sieradzu świętowała setne urodziny! ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Tak Helena Janeczek z ulicy Złotej w Sieradzu świętowała setne urodziny!
Tak Helena Janeczek z ulicy Złotej w Sieradzu świętowała setne urodziny! Fot. Dariusz Piekarczyk
Takiej uroczystości jeszcze w historii Woźnik, obecnie dzielnicy Sieradza, nie było! W miejscowym Domu Ludowym setne urodziny świętowała Helena Janeczek, mieszkająca w domu przy ulicy Złotej. Na przyjęciu zjawiło się blisko sto osób. Byli w tym gronie nie tylko najbliżsi, sąsiedzi i przyjaciele rodziny, ale także proboszcz parafii Męka, do której Woźniki należą, ks. kanonik Piotr Czopiński oraz wikary ks. Karol Kolenda.

Oficjalna część rozpoczęła się od przemówienia syna jubilatki - Marka, który przybliżył jakże bogaty życiorys matki, która mimo 100 lat zachowała znakomitą pamięć oraz poczucie humory. Jubilatka, co podkreślił w swoim wystąpieniu, na bieżąco śledzi wydarzenia sportowe, a zwłaszcza to co dzieje się w skokach narciarskich. Pasjonuje się także telewizyjnymi teleturniejami.

- Każdego dnia prosi aby zostawić uchyloną bramę - mówił. - Bo czeka, że ktoś ze znajomych przyjdzie ją odwiedzić.

Część taneczną rozpoczął natomiast, ulubiony walc jubilatki, czyli Numer 2 Dymitra Szostakowicza.

Helena Janeczek, z domu Matusiak, urodziła się 6 marca 1924 roku. Była drugim dzieckiem Marianny i Michała Matusiak. 11 kwietnia 1950 roku zawarła związek małżeński. Urodziła córkę Marię oraz syna Mariana.

W roku 1960, wspólnie z Martą Dłubała, założyła w Woźnikach Koło Gospodyń Wiejskich, któremu przewodniczyła przez 17 lat. Po niej pałeczkę przejęła Janina Matusiak, bratowa.

Dla jubilatki ogromną rolę w życiu odgrywa wiara w Boga. W roku 1945 przejęła po mamie Mariannie Matusiak, koło różańcowe w Woźnikach, które prowadziła aż do roku 2022.

Warto dodać, że Helena Janeczek jest podporucznikiem Wojska Polskiego. W czasie II wojny światowej brała udział w ruchu konspiracyjnym. Obecnie mieszka wraz z synem Marianem, wnukiem Dawidem w domu przy ulicy Złotej.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki