Tauron Liga. Ole rządziły. Siatkarki ŁKS Commercecon pewnie wygrały

Siatkarki ŁKS Commercecon kontynuują serię zwycięstw. Tym razem pokonały beniaminka Tauron Ligi.

Po wygranych nad Chemikiem Police i Prometey Dnipro w Lidze Mistrzyń Łódzkie Wiewióry nie oszczędziły beniaminka Tauron Ligi. Stal Mielec przyjechała do Łodzi z jednym zwycięstwem (3:2 nad UNI Opole) i pięcioma porażkami. Nie mogły nie przegrać w Łodzi.
W pierwszym secie siatkarki z Mielca były bezradne i przegrały do 13. W drugim zanosiło się na sensację, bo rozluźnione łodzianki przegrywały 8:15. Ostre reprymendy trenera poskutkowały i po kilku następnych akcjach gospodynie już remisowały 16:16. Później było 19:19 i cztery z rzędu wygrane piłki naszej drużyny. Drugi set wygrany został przez mistrzynie do 21.
Tym razem nie wystąpiły Kamila Witkowska i Paulina Maj-Erwardt (weszła tylko na dwie ostatnie piłki meczu).
Trzecia partia też była wyrównana. Ważne punkty zdobywały będące nie do zatrzymania Aleksandra Dudek i Aleksandra Gryka. Ole rządziły. ŁKS wyszedł na prowadzenie 21:18. Po ataku Julity Piaseckiej łodzianki miały piłkę meczową. Ta sama zawodniczką zdobyła ostatni punkt i mistrzynie pewnie wygrały 3:0.
MVP meczu została Julita Piasecka, która ostatnio jest w bardzo dobrej formie.
Kolejny mecz w TauronLidze łodzianki zagrają w poniedziałek 27 listopada o godz. 19 na wyjeździe z #Volley Wrocław. 30 listopada o godz. 20.30 łodzianki czeka mecz wyjazdowy Ligi Mistrzyń z Volero Le Cannet.

ŁKS Commercecon – ITA TOOLS STAL Mielec 3:0 (25:13, 25:21, 25:21)
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke 3, Julita Piasecka 9, Sonia Stefanik 9, Valentina Diouf 13, Aleksandra Dudek 15, Aleksandra Gryka 8, Kinga Drabek (l) oraz Nikola Krawczyk, Natalia Dróżdż 1, Anastazja Hryshchuk 1, Paulina Zaborowska, Paulina Maj-Erwardt. Trener: Alessandro Chiappini.