TauronLiga. Koncert siatkarek Grot Budowlanych - łatwo pokonały mistrzynie z ŁKS Commercecon. Kibice Budowlanych dopingowali do końca

Przed meczem więcej szans dawano mistrzyniom Polski z ŁKS Commercecon, ale znamy takich, którzy typowali zdecydowane zwycięstwo Grot Budowlanych. I tak się właśnie stało. W premierowym meczu TauronLigi siatkarki Grot Budowlani zdecydowanie, po koncertowej grze, pokonały ŁKS Commercecon.

Mecz miał wyjątkową rangę - derby Łodzi na początek sezonu. Stęsknieni kibice wypełnili szczelnie halę i gorąco dopingowali swoje drużyny. Na początku meczu bardziej słyszalni byli najgłośniejsi kibice siatkówki w Europie - czyli fani ŁKS Commercecon. W ostatnim secie słychać było tylko doping kibiców Grot Budowlanych.

Doping nie pomógł siatkarkom ŁKS, bo jeszcze nie potrafiły zgrać wszystkich elementów. Nowa Brazylijka Amanda Campos nie była sobą.

Mistrzynie miały wielkie problemy w ataku, natomiast podopiecznym trenera Macieja Biernata wychodziło dosłownie wszystko. Nowe zawodniczki zdążył wkomponować w skład trener Maciej Biernat. MVP meczu została Mackenzie May z Grot Budowlanych.

Kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdy w pierwszym secie siatkarki Grot Budowlanych prowadziły 20:11. To był koncert dziewcząt prezesa Marcina Chudzika, który mówił nam w przedsezonowym wywiadzie, że celem jego drużyny jest finał TauronLigi. Po pierwszym meczu prezes może być dumny ze swoich podopiecznych.

Drugi set nie był już tak jednostronny, ale w trzecim ełkaesianki nie miały żadnych argumentów, żeby podjąć walkę z Budowlanymi. Siatkarki Grot Budowlanych w trzecim secie prowadziły 12:3, później 19:9. Smutne miny miały kontuzjowane ełkaesianki: Klaudia Alagierska-Szczepaniak i Zuzanna Górecka.

Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)
Grot Budowlani: Marta Pol 3, Ana Bjelica 16, Mackenzie May 15, Małgorzata Lisiak 7, Martyna Łazowska 2, Andrea Mitrović 12, Justyna Łysiak (l). Trener: Maciej Biernat.
ŁKS Commercecon: Amanda Campos 7, Aleksandra Gryka 5, Roberta Ratzke 1, Julita Piasecka 5, Kamila Witkowska 5, Valentina Diouf 5, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Aleksandra Dudek 4, Anastazja Hryshchuk 4, Kinga Drabek, Paulina Zaborowska. Trener: Alessandro Chiappini.