Tenis. Adam Majchrzak z MKT Łódź wicemistrzem Polski

Na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego zakończyły się bardzo ciekawe Mistrzostwa Polski Juniorów (roczniki 2005-2006) w tenisie ziemnym.

W finale gry pojedynczej mężczyzn wystąpił Adam Majchrzak z MKT Łódź, brat Kamila Majchrzaka. W finale po zaciętym boju przegrał jednak z jedynką: Fryderykiem Lechno-Wasiutyńskim (FairPlayce Poznań, 1) 1:6, 6:4, 2:6. Adam Majchrzak był rozstawiony z ósemką, więc jego dojście do finału to wielki sukces.
Półfinały panów: Fryderyk Lechno-Wasiutyński - Mateusz Mitoń (UKT Winner Kraków) 6:4, 6:1 oraz Leon Zaorski (KT GAT Gdańsk, 5) - Adam Majchrzak 3:6, 2:6.
W finale pań Olivia Bergler (Górnik Bytom, 1) pokonała Orianę Gniewkowską (KT GAT Gdańsk, 6) 6:1, 6:0.
Półfinały kobiet: Olivia Bergler - Maria Głowacka (Idea Sport Toruń, 5) 6:4, 6:2, Barbara Straszewska (CKT Grodzisk Mazowiecki, 3) - Oriana Gniewkowska 5:7, 6:3, 1:6.

Olivia Bergler i Fryderyk Lechno-Wasiutyński otrzymali vouchery na 3000 zł brutto na wykorzystanie na starty zagraniczne oraz „dzikie karty” do turniejów ITF World Tennis Tour rozgrywanych w Polsce lub do juniorskiej imprezy ITF J300 w #Bytom. Wicemistrzowie odebrali vouchery wysokości 1500 zł brutto.

Finał gry deblowej kobiet. Nierozstawiony debel: Leticia Matuszewski, Alexandra Persson (KT Matuszewski Stawiguda) pokonał parę nr 2: Maria Głowacka (TS Idea Sport Toruń), Amelia Paszun (AZS Poznań) 6:7 (3), 7:6 (3), 10:3.
Finał gry deblowej mężczyzn. Turniejowa trójka Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda) i Filip Kosiński (KT Szczawno-Zdrój) pokonała rozstawioną z numerem 4 parę: Kacper Królikowski (SKT Promasters Szczecin) i Adam Majchrzak (MKT Łódź) 6:3, 6:2.
Finał gry mieszanej. Rozstawiona z nr 1 para Oliwia Bergler, Nikodem Barcik (Górnik Bytom) wygrała z turniejową trójką: Barbarą Straszewska (CKT Grodzisk Mazowiecki) i Kacprem Królikowskim (SKT Promasters Szczecin) 6:4, 6:4.
Występowali następcy naszych mistrzów: Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Turniej na kortach MKT był bardzo dobrze zorganizowany. Działaczom klubu z Parku Poniatowskiego należą się wielkie brawa.