Tradycyjne tańce na scenie Teatru "Pinokio" [ZDJĘCIA+FILM]

  Tradycyjne tańce na scenie Teatru "Pinokio" [ZDJĘCIA+FILM]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tradycyjne tańce na scenie Teatru "Pinokio" [ZDJĘCIA+FILM]
  1/10
  przejdź do galerii
  Łódź może być platformą spotkania nie tylko dla kultur, które zbudowały jej przemysłową potęgę. W środę w samo południe na scenie Teatru "Pinokio" spotkali się młodzi artyści z Laosu, Izraela, Gruzji i Rumunii, którzy są gośćmi łódzkiej odsłony wrocławskiego Brave Festival.
  Tradycyjny balet, rytuały arabskie i elementy tańca współczesnego połączyła palestyńska młodzież z Rabah Markus Dance Studio. Do Łodzi przyjechali pod opieką Aymana Safiaha, tancerza występującego w najważniejszych brytyjskich teatrach.

  Taniec i sztukę performatywną, osadzoną w tradycji pogańskich obrządów regionu Oltenia w Rumunii, zaprezentowało sześć dziewcząt z grupy ACT4ART.

  Na granicy Laosu i Chin położone jest The Butterfly Children's Center, z którego pod opieką Ouli Douangpanyi przyjechali najmłodsi goście, by zaprezentować tradycyjne laotańskie tańce.

  W "Pinokiu" zaprezentowali się też tworzący grupę Pesvebi gruzińscy muzułmanie, mieszkańcy w historycznej krainie Meschetia. Ich przodków z rozkazu Stalina deportowano do Azji Środkowej. Z 80 tys. osób powróciły dotąd dwa tysiące dorosłych i dzieci.

  Dla nich wszystkich udział w projekcie Brave Kids to otwierająca horyzonty lekcja tolerancji i otwartości. Dlatego też kolejnym punktem łódzkiej odsłony Brave Kids będzie, w sobotę 29 czerwca, otwarty dla łodzian międzykulturowy piknik.

  - To nieformalne spotkanie, przerwa w warsztatach. Będzie można lepiej się poznać, skosztować egzotycznych potraw albo przygotować nasze rodzime i poczęstować nimi gości - mówi Kamila Majchrzycka z "Pinokia", gdzie młodzi artyści pracują nad spektaklem, który zaprezentowany będzie 6 lipca w Ogrodzie Botanicznym, a później stanie się częścią finałowego wrocławskiego przedstawienia.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo