Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzy dni badań pracowników wieluńskiego Wieltonu i kolejne 34 zakażenia ZDJĘCIA

Natalia Ptak
Natalia Ptak
W związku ze stwierdzeniem ogniska SARS-CoV-2 w Wieltonie, od soboty, 8 sierpnia do poniedziałku 10 sierpnia przeprowadzona została akcja pobierania wymazów od pracowników. W ciągu tych trzech dni przebadane zostały 972 osoby z 1 200 zaplanowanych do badania. Stwierdzono 34 wyniki dodatnie.

Pracownicy Wieltonu zbadani

Próbki do badania każdego dnia pobierane były przez trzy zespoły: Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Starostwa Powiatowego w Wieluniu. Przebadanych zostało 972 pracowników z planowanych 1 200. Osoby nieprzebadane to m.in. te, które przebywają obecnie na urlopach.

Sytuacja epidemiczna w powiecie wieluńskim, w tym firmie Wielton, jest monitorowana i planowane są kolejne działania, które spowodują wygaszenie ogniska oraz ustabilizowanie sytuacji w całym powiecie- zapewnia Biurow Wojewody Łódzkiego.

Od początku pandemii w Wieltonie przeprowadzono blisko 500 komercyjnych testów w kierunku COVID-19. Już drugi raz u pracowników potwierdzono koronawirusa. W ostatnich tygodniach pozytywne testy uzyskało kilkadziesiąt osób, a kolejnych kilkudziesięciu pracowników przebywało na kwarantannie. Sytuacja spowodowała, że zdecydowano się na masowe badania pracowników. Tym razem zostały one zrealizowane dzięki współpracy Wojewody Łódzkiego, Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz firmy Wielton.

Firma nie wstrzymuje produkcji

Jak zapewnia Wielton, dokładane są wszelkie starania, aby ograniczyć zachorowania w zakładach, a sytuacja jest kontrolowana, co pozwala na realizację bieżących zamówień od klientów i kontynuowanie działalności spółki z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

W celu ochrony naszych pracowników i ich rodzin podejmujemy szybkie działania, mające na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w zakładach w Wieluniu- informuje Małgorzata Barańska.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki