Jak podaje Sky News, organizatorzy igrzysk olimpijskich rozdając prezerwatywy chcą w ten sposób szerzyć miłość i bezpieczny seks wśród młodych zawodników i zawodniczek, aby jednoczyć pogrążony w konflikcie świat.
Na igrzyskach w Tokio zakazano sportowcom kontaktów w pokojach
Brytyjczycy przypomnieli, że podczas poprzednich igrzysk olimpijskich w stolicy Japonii – Tokio w 2021 roku sportowcom zakazano spotykania się w pokojach ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem.
Paryż to jednak miasto miłości i po zakończeniu ograniczeń olimpijskich z czasów pandemii ma ponownie wzbudzić miłość wśród sportowców. Wioska olimpijska w lipcu przyjmie 9 tysięcy sportowców, który będą mieli możliwość kontaktów – także intymnych – poprzez stworzenie swoistego Villige Clubu.
Gospodarze wioski chcą, aby sportowcy czuli się entuzjastycznie i komfortowo
– Bardzo ważne jest, aby panująca tu atmosfera była czymś wyjątkowym Współpracując z komisją sportową, chcieliśmy stworzyć miejsca, w których sportowcy czuliby się bardzo entuzjastycznie i komfortowo
– powiedział Sky News dyrektor vioski Laurent Michaud.
Ponadto zaznaczono, że w wiosce olimpijskiej w Saint-Denis nie będzie szampana, ale jak twierdzą sami organizatorzy, sportowcy będą mogli skosztować perlistego trunku w samym Paryżu. Dla zawodniczek i zawodników przygotowano bufet o długości 350 metrów, z którego gospodarze karmić olimpijczyków francuskimi potrawami.
Wioska to najkosztowniejszy projekt olimpijski igrzysk w Paryżu
Wioska olimpijska to najkosztowniejszy projekt olimpijski o wartości 2 miliardów euro, ale w dużej mierze sfinansowany został przez inwestorów zajmujących się nieruchomościami. Około 650 mln euro ze środków publicznych wykorzystano także na projekt rewitalizacji tego zubożałego obszaru Saint-Denis w pobliżu Stade de France.
Wioska o powierzchni 70 boisk piłkarskich jest przedzielona rzeką Sekwaną z mostem łączącym bloki mieszkalne.
Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu chodziło o uniknięcie projektów „białego słonia” z przeszłości – dbanie o to, aby miastom-gospodarzom nie pozostała rozległa infrastruktura zbudowana na potrzeby igrzysk olimpijskich, która nie ma trwałego dziedzictwa.
XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 we Francji odbędą się w dniach 26 lipca-11 sierpnia.
Polska wygrywa na inaugurację
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?