Upalny czwartek, chłodny weekend

  Upalny czwartek, chłodny weekend

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Upalny czwartek, chłodny weekend

  ©Jacek Babicz

  Osoby, które nie przepadają za upałami już wkrótce będą mogły odetchnąć z ulgą. Czeka nas bowiem pożegnanie z ekstremalnie wysokimi temperaturami. Nastąpi to już w najbliższy w piątek, wcześniej jednak czekają nas gwałtowne burze. Do połowy przyszłego tygodnia - jak prognozują meteorolodzy - upały mają już nie wrócić.
  Upalny czwartek, chłodny weekend

  ©Jacek Babicz

  - Czwartek będzie jeszcze upalny, z temperaturami dochodzącymi w Łodzi 34 stopni w cieniu - mówi Piotr Szewczak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Po południu może wystąpić gwałtowna burza z intensywnymi opadami deszczu, gradu i silnym wiatrem z podmuchami osiągającymi nawet 90-110 km/h. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest bardzo wysokie.

  Ciepło będzie także w nocy, temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni.


  W piątek będzie natomiast zdecydowanie chłodniej, czyli maksymalnie 25-26 stopni Celsjusza, wystąpią też przelotne opady deszczu.

  Prawdziwe ochłodzenie czeka nas za to w weekend. W sobotę temperatura nie przekroczy 22 stopni, a w niedzielę wzrośnie do 24-25 stopni. Można się też spodziewać opadów deszczu.

  Początek przyszłego tygodnia upłynie pod znakiem umiarkowanych temperatur. W poniedziałek na termometrach nie pojawi się więcej niż 27 stopni, we wtorek - 22 stopnie, a w środę 25 stopni.

  W sierpniu upały mogą jeszcze wrócić, ale synoptycy zapowiadają, że będą to pojedyncze wyjątkowo ciepłe dni. Tegoroczny rekord ciepła padł 29 lipca, gdy w Łodzi odnotowano 36,7 stopnia w cieniu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo